• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • OMSAL OMSAL Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA OMSAL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  OMSAL gydomi vyrų gerybinės priešinės liaukos hiperplazijos (GPH) sukelti simptomai: pasunkėjęs šlapimo nutekėjimas, šlapimo nelaikymas, dažnas ir staigus noras šlapintis. Kapsulių išvaizda: Kapsulių turinys: baltas arba balkšvas, su granulėmis. Kapsulių korpusas: dydis Nr.2; viršutinė dalis: standartinė ruda, nepermatoma, apatinė dalis: tamsiai geltona, nepermatoma. Pakuotė: 30, 90 arba 100 pailginto atpalaidavimo kapsulių, supakuotų į bespalvę, permatomą PVC/PVDC/Al lizdinę plokštelę ir kartono dėžutę.

   

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OMSAL

  OMSAL vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozino hidrochloridui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai; jeigu yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas; jeigu sėdantis ar stojantis juntamas svaigulys;

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums numatyta akies operacija dėl akies lęšio drumsties (kataraktos), pasakykite savo akių gydytojui, kad vartojate ar ankščiau vartojote tamsulozino hidrochlorido. Gydytojas gali imtis reikiamų atsargumo priemonių, atsižvelgdamas į vaistą ir operacinio gydymo būdą.

  Jei Jums ruošiamasi atlikti akies operaciją dėl akies lęšio drumsties, paklauskite gydytojo, ar Jums reikia laikinai nutraukti šio vaisto vartojimą.

  Prieš pradėdami vartoti šio vaisto, pasakykite gydytojui, jei sergate bet kuriomis kitomis, ypač kepenų ir inkstų, širdies ir kraujagyslių ligomis.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Kai kurie vaistai (pvz., kraujo krešumą mažinantys, vadinamieji antikoaguliantai, tokie kaip varfarinas, vaistai nuo uždegimo, tokie kaip diklofenakas) gali keisti tamsulozino veikimą. Todėl kartu su tamsulozinu galite vartoti kitų vaistų tik tuomet, jei leido gydytojas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis OMSAL gydomi tik vyrai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas OMSAL gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Reikia turėti omenyje, kad kai kuriems pacientams gali sutrikti rega (matoma lyg per miglą), taip pat galimas mieguistumas, svaigulys ir alpulys.

  3. KAIP VARTOTI OMSAL

  OMSAL visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei gydytojo neskirta kitaip, įprastinė dozė yra viena kapsulė per dieną, ją reikia išgerti pavalgius kasdien tuo pat metu. Kapsulę reikia nuryti nesmulkintą ir nekramtytą.

  Pamiršus pavartoti OMSAL Pamirštą kapsulę išgerkite tą pačią dieną. Kitą dieną dvigubos dozės negerkite; tiesiog toliau gerkite po vieną kapsulę per dieną.

  Pavartojus per didelę OMSAL dozę Kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, kadangi atsitiktinai ar tyčia išgėrus per didelę dozę, gali prireikti gydymo.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  OMSAL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Gali atsirasti svaigulys, ypač sėdantis ar stojantis, keliantis iš lovos, retrogradinė ejakuliacija (ejakuliacija į šlapimo pūslę), nuovargis, galvos skausmas, greitas širdies plakimas, nosies užgulimas ar sekreto tekėjimas iš jos; taip pat gali būti padidėjusio jautrumo reakcijų: bėrimas, niežėjimas ir vietinis patinimas. Retkarčiais gali atsirasti alpulys. Labai retai gali pasireikšti priapizmas (skausminga, užsitęsusi, nepageidaujama erekcija, kurią nedelsiant reikia gydyti vaistais). Jei pajusite svaigulį, pasėdėkite ar pagulėkite, kol tai praeis. Jeigu Jums paskirta kataraktos operacija ir vartojate ar ankščiau vartojote tamsulozino hidrochlorido, operacijos metu vyzdys gali nepakankamai išsiplėsti ir rainelė (spalvota akies dalis) gali tapti suglebusi. Tai įvyksta tik operacijos metu, todėl akių gydytojui labai svarbu apie tai žinoti, nes gali tekti taikyti kitokį operacijos būdą. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

  5. OMSAL LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!