• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Omeprazolis-Olainfarm Omeprazolis-Olainfarm Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA OMEPRAZOLS IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Omeprazolis yra 5-metoksi-2 { [ ( 4-metoksi-3,5dimetil-2-piridinil) metil ] sulfanil } benzimidazolis. Medicinoje vartojamos kapsulės, kuriose yra veikliosios medžiagos granulės su apvalkalu. Omeprazolis yra naujos vaistų grupės pepsinei opai gydyti preparatas. Jis slopina paskutinę bet kokio stimuliatoriaus sukeltą druskos rūgšties sekrecijos stadiją. Ilgiau veikiančiose kapsulėse yra omeprazolio mikrogranulių su apvalkalu. Išgerto preparato atsipalaidavimas ir rezorbcija prasideda maždaug po valandos, didžiausia būna po 2 vai. Vaisto vartojant kartą per dieną, druskos rūgšties sekrecija kontroliuojama 24 vai. Omeprazolis selektyviai slopina fermentą H+/K+adenozintrifosfatazę, kuri yra svarbi skrandžio parietalinių ląstelių sekrecijos sistemai. Dėl to sutrinka vandenilio jonų patekimas į skrandį, vadinasi, slopinama bazinė ir bet kokio stimuliatoriaus sukelta druskos rūgšties sekrecija. Omeprazolis neveikia acetilcholino ir histamino receptorių, suyra rūgščioje terpėje. Vaisto kapsulė greitai ištirpsta skrandyje, tačiau mikrogranulių apvalkalas ištirpsta tik patekęs į dvylikapirštės žarnos šarminę terpę. Dėl nurodytų priežasčių preparato suyra mažiau ir jis rezorbuojamas laipsniškai. Biologinis vaisto pasisavinimas didesnis pagyvenusiems žmonėms ir ligoniams, kurių sutrikusi kepenų funkcija. Nepakankama inkstų veikla jo pasisavinimui įtakos neturi. Beveik visas patekęs į organizmą omeprazolis metabolizuojamas kepenyse ir pašalinamas su šlapimu.

    Omeprazolis geriausiai tinka gydyti ligoms, kurių metu būtina slopinti skrandžio sulčių sekreciją: dvylikapirštės žarnos opaligei, gerybinei skrandžio opai, stemplės uždegimui, kurį sukelia į ją patekusios skrandžio sultys, Zolingerio ir Elisono sindromui.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Omeprazols

    Prieš pradedant gydyti skrandžio opą, reikia nustatyti, ar ji atsiradusi ne dėl piktybinio auglio. Jei padidėjęs jautrumas omeprazoliui, jo vartoti draudžiama. Nors daugiau kontraindikacijų nežinoma, vaisto reikia vartoti labai atsargiai. Kitų vaistų vartojimas Omeprazolis stiprina kumarino ir difenino poveikį. Jis slopina vaistų, pvz., diazepamo, varfarino, fenitoino ir kt., kuriuos metabolizuoja citochromo P – 450 fermentų sistema, šalinimą iš organizmo, todėl pacientus reikia stebėti ir prireikus koreguoti kai kurių vaistų dozę. Nėštumas ir žindymo laikotarpis Kadangi vaisto vartojimo nėštumo ir žindymo laikotarpiu bei vaikams patirtis nepakankama, jo vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims reikėtų nevartoti.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Omeprazols medžiagas Sudėtyje yra cukraus ir laktozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI Omeprazols

    Kapsulę reikia praryti nesukramtytą ir užsigerti skysčio. Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, reikia gerti prieš valgį arba valgant vieną kapsulę per dieną. Prireikus dozę galima didinti: gerti kartą per dieną 2 kapsules (40 mg). Dvylikapirštės žarnos opai gydyti vaisto reikia gerti ne mažiau kaip 4 savaites, skrandžio opai - ne mažiau kaip 6-8 savaites. Ūminiam skrandžio uždegimui išgydyti, padidėjusiai skrandžio sulčių sekrecijai sunormalinti ir skrandžio dirginimui nuslopinti pakanka gerti 1-2 savaites kartą per dieną 20 mg omeprazolio. Helicobacter pylori infekcijos sukeltai ligai gydyti reikia gerti dvi savaites du kartus per dieną po 20 - 40 mg omeprazolio kartu su 750 mg amoksicilino. Zolingerio ir Elisono sindromu gydyti iš pradžių reikia gerti kartą per dieną 60 mg. Prireikus dozę galima didinti iki 120 mg. Jei dozė didesnė negu 80 mg, rekomenduojama ją gerti per du kartus: iš ryto ir vakare. Stemplės uždegimui, kurį sukelia į ją patekusios skrandžio sultys arba kurio metu gleivinėje būna erozija, gydyti reikia gerti 4-8 savaites kasdien po 20 - 40 mg. Kad skrandžio sulčių nepatektų į kvėpavimo takus operacijos metu, reikia gerti vakare ir iš ryto, 1 - 4 val. prieš operaciją, po 40 mg omeprazolio. Ligoniams, kurių kepenų funkcija nepakankama, per dieną rekomenduojama preparato gerti ne daugiau kaip 20 mg.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Paprastai omeprazolį ligoniai toleruoja. Dažniausiai galimas toks šalutinis poveikis: viduriavimas, galvos skausmas, odos išbėrimas. Kartais nurodytas šalutinis poveikis būna toks stiprus, kad vaisto vartojimą reikia nutraukti. Sunkiai sergantiems ligoniams galimas poveikis CNS (trumpam pritemsta sąmonė). Retai gali skaudėti sąnarius, raumenis, sutrikti kepenų funkcija, atsirasti leukopenija, trombocitopenija ir kitoks šalutinis poveikis.

    5. KAIP LAIKYTI Omeprazols

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

    6. KITA INFORMACIJA

    Omeprazols sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra omeprazolis. Jo vienoje kietoje kapsulėje yra 20 mg. - Pagalbinės medžiagos yra cukraus granulės, bevandenė laktozė, hipromeliozė, natrio laurilsulfatas, dinatrio vandenilio fosfatas, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozės ftalatas, dietilo ftalatas.

    Omeprazols išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 kietų kapsulių. Kartono dėžutė, kurioje yra 1 arba 3 lizdinės plokštelės.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!