• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Omeprazolas SANITAS Omeprazolas SANITAS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Omeprazolas SANITAS IR Kam JIS VARTOJAMAS

  Tai medikamentas slopinantis skrandžio rūgšties sekreciją. Omeprazolo kapsulių vartojama. Skausmo duobutėje ar deginimo (rėmuo) dėl stemplės uždegimo, kurį sukelė atgal į stemplę patekęs rūgštus skrandžio turinys (gastroezofaginio refliukso liga) simptominiam gydymui. Deginimo už krūtinkaulio ir skrandžio skausmų, sukeltų padidėjusio skrandžio sulčių rūgštingumo, malšinimui. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, susijusių su vaistų nuo skausmo ir uždegimo, t.y. nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (toliau NVNU) vartojimu, gydymui. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opų, susijusių su NVNU vartojimu, palaikomajam gydymui (atkryčio profilaktika).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Omeprazolas SANITAS

  Omeprazolas SANITAS vartoti negalima: Jeigu esate alergiškas omeprazolui ar bent vienai pagalbinei vaisto medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Jei opos, diagnozė nepatikslinta gydymo įstaigoje, vaisto vartoti nerekomenduojama. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Dėl omeprazolo poveikio sumažėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, šiek tiek didėja galimybė dažniau susirgti salmonelioze arba kitokiomis virškinimo trakto infekcinėmis ligomis.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Omeprazolas SANITAS gali mažinti arba kitaip keisti kai kurių kartu vartojamų medikamentų poveikį. Vaistas mažina ketokonazolo arba itrakonazolo (nuo grybelio) pasisavinimą ir poveikį. Kadangi kepenyse omeprazolas metabolizuojamas fermento citochromo P 450, todėl diazepamo, fenitoino ir varfarino eliminacija. gali pailgėti. Dėl tokios priežasties pacientus, kurie kartu su omeprazolu vartoja varfarino arba fenitoino, rekomenduojama stebėti, nes gali prireikti mažinti pastarųjų medikamentų dozę. Tačiau nustatyta, kad kartu vartojama 20 mg omeprazolo paros dozė, pacientams, kurie ilgai vartoja fenitoino arba varfarino, nekeičia nei fenitoino koncentracijos kraujyje, nei kraujo krešėjimo laiko.

  Duomenų įrodančių omeprazolio sąveiką su fenacetinu, teofilinu, kofeinu, propranololu, metaprololu, ciklosporinu, lidokainu, chinidinu, estradioliu arba skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais nėra.

  Maisto arba alkoholio vartojimas omeprazolo veiksmingumui poveikio nesukelia.

  Omeprazolio sąveika su piroksikamu, diklofenaku ir naproksenu, nenustatyta, todėl pacientams, kurie ilgai vartoja minėtų medikamentų kartu vartoti omeprazolo, galima.

  Sveikiems asmenims, kartu su digoksinu vartojamas omeprazolas gali iki 10 % didinti digoksino veiksmingumą.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Omeprazolas SANITAS vartojimas su maistu ir gėrimais

  Kartu vartojamas maistas vaisto veiksmingumui poveikio nesukelia. Alkoholio vartojimas omeprazolo pasisavinimui poveikio nesukelia.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant omeprazolas SANITAS, būtina pasitarti su gydytoju. Duomenų ar nėštumo metu omeprazolo vartoti galima nėra. Tyrimų su gyvūnais kenksmingo poveikio nėštumo eigai ir tolesniam jauniklių vystymuisi nenustatyta. Nėščioms moterims vaisto vartoti reika atsargiai ir tik gydytojo nurodymu. Žindymo laikotarpis Prieš vartojant omeprazolas SANITAS, būtina pasitarti su gydytoju. Omeprazolas išsiskiria į motinos pieną, tačiau vartojama terapinė medikamento dozė poveikio žindomam kūdikiui sukelti neturėtų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Omeprazolas poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, nesukelia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Omeprazolas SANITAS medžiagas Vaistiniame preparate yra cukraus (sacharozės), todėl jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Omeprazolas SANITAS

  Omeprazolas SANITAS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Medikamento dozė ir vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo. Jeigu manote, kad vartojant nurodytą gydymą, ligos simptomai nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu kapsulę nuryti sunku, ją galima išardyti, ir turinį nuryti užsigeriant puse stiklinės vandens arba išgerti išmaišius maždaug dviejuose arbatiniuose šaukšteliuose angliarūgšte neprisotinto vandens, nedideliame kiekyje rūgštokų vaisių sulčių, pvz. obuolių, apelsinų arba ananasų, obuolių tyrelėje arba jogurte. Šią suspensiją reikia išgerti praėjus ne daugiau kaip 30 minučių nuo paruošimo. Vėliau ją gerti draudžiama. Prieš pat geriant ją reikia suplakti, o nuryti reikia, užsigeriant puse stiklinės vandens. Be to, omeprazolo kapsulę galima ištirpinti burnoje ir turinį nuryti užsigeriant puse stiklinės vandens. Labai svarbu, kad kapsulės turinys būtų išgertas nesutrintas ir nesukramtytas.

  Skausmo duobutėje ar deginimo (rėmuo) dėl stemplės uždegimo, kurį sukelė atgal į stemplę patekęs rūgštus skrandžio turinys (gastroezofaginio refliukso ligos) simptominis gydymas Įprasta paros dozė yra 20 mg omeprazolo (1 kapsulė). Vartojimo trukmė Dauguma pacientų, pasveiksta per keturias savaites. Jei pradinio gydymo kurso metu visiškai neišgyjama, gydytojas, gali pratęsti omeprazolo vartojimą dar 4 ‑ 8 savaites.

  Deginimo už krūtinkaulio ir skrandžio skausmų, sukeltų padidėjusio skrandžio sulčių rūgštingumo, malšinimas Įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą. Jei per 4 savaites simptomai nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją. Simptomams išnykus, jei reikia gydytojas gali nurodyti dar gerti po 20 mg 1 kartą per parą.

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, susjusių su NVNU vartojimu, gydymas

  Rekomenduojama per parą vartoti 20 mg omeprazolo. Vartojimo trukmė Ligos simptomai greitai silpnėja ir dauguma pacientų išgyja per keturias savaites. Pacientams, kurie pradinio gydymo metu neišgijo, gydytojas gali pratęsti omeprazolo vartojimą dar keturias savaites arba kol visiškai pasveikstama.

  Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opų, susjusių su NVNU vartojimu, palaikomasis gydymas (atkryčio profilaktika) Per parą vartojama 20 mg omeprazolo.

  Pavartojus per didelę Omeprazolas SANITAS dozę Jeigu išgerta per didelė Omeprazolas SANITAS dozė, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Omeprazolas SANITAS Praleistą dozę, reikia išgerti kaip galima greičiau, kai tik prisimenama. Tačiau, jeigu reikia vartoti sekančią dozę, negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Omeprazolas SANITAS Kaip ilgai ir kokią omeprazolo dozę vartoti nustato gydytojas. Būtina visada vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta. Jeigu kilo klausimų dėl šio vaisto vartojimo kreipkitės į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Omeprazolas SANITAS, kaip ir kiti vaistiniai preparatai gali sukelti, ir šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamas poveikis paprastai būna nedidelis ir nutraukus vaisto vartojimą praeina savaime. Dažnas nepageidaujamas poveikis Galvos skausmai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas ir vidurių pūtimas. Nedažnas nepageidaujamas poveikis Galvos svaigulys, rankų tirpimas, dilgsėjimas, sąmonės pritemimas, alpulys, mieguistumas arba nemiga, kepenų liga, kuri gali sukelti odos ir akių junginės geltą, išbėrimas ir/arba niežulys ir bendras negalavimas. Retas nepageidaujamas poveikis Vyrams gali padidėti pieno liaukos, pasireikšti burnos džiūvimas, burnos arba stemplės pienligė, kraujo pakitimai ir dėl to gali pasireikšti infekcinės ligos simptomų (karščiavimas, šaltkrėtys, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, dažnesnis kraujavimas ir „mėlynių“ atsiradimas arba nuovargis), kepenų nepakankamumo sukeltas galvos smegenų pažeidimas, sąnarių skausmas ir patinimas, raumenų dilgčiojimas bei silpnumas, impotencija, padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, sunki odos, lūpų, burnos gleivinės, nosies ir genitalijų pūslelinė, neįprastas plaukų slinkimas arba retėjimas, alerginės reakcijos pavieniais atvejais labai sunkios, tame tarpe angioneurozinis (lūpų, liežuvio ir gerklės) patinimas, karščiavimas, bronchų spazmas(cypiantis kvėpavimas), padidėjęs prakaitavimas, regos sutrikimas ir skonio pakitimas, mažas natrio kiekis kraujyje. Gali atsirasti sujaudinimas, nervingumas, agresija, depresija ir regos, jutimo bei klausos haliucinacijų (matomi tikrovėje nesantys vaizdai, juntami ‑ jutimai, girdimi ‑ garsai). Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis šiame lapelyje nurodytas arba nenurodytas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

  5. Kaip laikyti Omeprazolas SANITAS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  6. KITA INFORMACIJA

  Omeprazolas SANITAS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra omeprazolas. Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolo. - Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: cukriniai branduoliai (sacharozė, kukurūzų krakmolas), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, natrio laurilsulfatas, povidonas, kalio oleatas, hipromeliozė, metakrilo rūgšties ir etilo akrilato 1:1 kopolimeras, trietilo citratas, titano dioksidas, talkas. Kapsulės korpusas: želatina, titano dioksidas (E171), chinolino geltonasis (E104), indigokarminas (E132), eritrozinas (E127).

  Omeprazolas SANITAS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Omeprazolas SANITAS gaminamas geriamųjų kietų kapsulių pavidalu. Jose yra baltos arba balkšvos skrandyje neirios omeprazolo granulės. Vaistas į rinką tiekiamas kartono dėžutėje, kurioje yra 28 kapsulės, supakuotos tamsaus stiklo buteliuke su užsukamuoju dangteliu, kuriame yra silicio dioksido džioviklis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!