• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Omeprazol Actavis Omeprazol Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Omeprazol ACTAVIS 20 MG SKRANDYJE NEIRIOS KIETOS KAPSULĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

  Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės yra skrandžio opas gydantis preparatas, vadinamasis protoninio siurblio inhibitorius. Jis selektyviai slopina protonų siurblio, esančio skrandžio gleivinės ląstelių, kurios išskiria druskos rūgštį, viršūnėlių membranoje. Druskos rūgšties sekreciją reguliuoja trijų rūšių receptoriai, perduodantys signalą per antrinius ląstelės mediatorius. Skirtingai nuo gerai žinomų H2 receptorių blokatorių cimetidino ir ranitidino, omeprazolas protonų siurblį veikia ne per kitas medžiagas, bet tiesiogiai. Jis slopina bazinę ir dirgiklio sukeltą druskos rūgšties sekreciją. Vienkartinė jo dozė skrandžio sulčių rūgštingumą sumažina 24 valandoms. Vaistas tinka, jei yra skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, rėmens sukeltas stemplės uždegimas, Zolingerio ir Elisono sindromas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Omeprazol ACTAVIS 20 MG SKRANDYJE NEIRIŲ KIETŲ KAPSULIŲ

  Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti draudžiama, jeigu: padidėjęs jautrumas omeprazolui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai; yra lėtinė kepenų liga.

  Specialios atsargumo priemonės vartojant vaisto Prieš gydymą Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neiriomis kietomis kapsulėmis būtina patikrinti, ar jautrumas jam nėra padidėjęs! Gydytoją būtina išsamiai informuoti apie persirgtas kepenų ligas!

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti nerekomenduojama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartoti nepatariama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Tyrimų duomenimis, Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių medžiagas Sudėtyje yra sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Omeprazolas slopina vieno pagrindinio kepenų fermento, dalyvaujančio vaistų metabolizme, funkciją: gali keisti medikamentų kiekį kraujyje ir išskyrimą iš organizmo, t. y. poveikį. Antra vertus, preparatas mažina skrandžio rūgštingumą ir keičia visų vaistų, kurių rezorbcija priklauso nuo pH, kiekį biologiniuose skysčiuose. Jis gali apsaugoti nuo rūgšties poveikio medikamentus, kuriuos ardo rūgštys.

  Preparatas, lėtindamas aminopirino, fenitoino, diazepamo ir vaistų, kurie mažina kraujo krešumą, išskyrimą iš organizmo, didina jų koncentraciją biologiniuose skysčiuose ir audiniuose. Kad šių vaistų vartojat neprasidėtų kraujavimas, būtina stebėti trombocitų kiekį. Preparatas mažina ampicilino esterių, geležies druskų ir ketokonazolio rezorbciją.

  Jei kartu vartojama vaistų, slopinančių kaulų čiulpų veiklą, būtina nuolat stebėti kraujo ląstelių kiekybinę sudėtį.

  3. KAIP VARTOTI Omeprazol ACTAVIS 20 MG SKRANDYJE NEIRIŲ KIETŲ KAPSULIŲ

  Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimą nustato gydytojas. Dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo ligos. Gydytojo skirto gydymo būtina griežtai laikytis, kadangi vaisto vartojimą nutraukti per anksti arba jo vartoti per ilgai yra pavojinga. Pirmuoju atveju gydymas gali būti nepakankamai veiksmingas, o antruoju – dažniau galimas nepageidaujamas poveikis.

  Jei per numatytą laikotarpį liga nepagydoma, gydytojas sprendžia, ar gydymą tęsti, ar nutraukti. Pamiršus dozę išgerti, ją reikia suvartoti nelaukiant, kai tik prisimenama. Vaisto reikia gerti prieš valgį, geriausiai ryte, prieš pusryčius.

  Kapsulės negalima dalyti ar kramtyti, ją būtina praryti nepažeistą! Atsižvelgiant į indikacijas konkrečiam pacientui, būtinas visas gydymo kursas. Būtina išgerti visas kapsules. Jas reikia laikyti taip, kaip nurodyta. Jeigu manote, kad Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietos kapsulės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių dozę Toksinio didelių dozių poveikio nepastebėta. Specifinis priešnuodis nežinomas. Pavartojus labai didelę dozę, reikia informuoti gydytoją!

  Pamiršus pavartoti Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių Jei dozė lieka neišgerta, ją tuoj pat reikia išgerti ir toliau vaisto vartoti taip, kaip nurodyta gydytojo.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirių kietų kapsulių vartojimą

  Gali vėl paūmėti liga.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Omeprazol Actavis 20 mg skrandyje neirios kietoskapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Gydytoją reikia informuoti apie kiekvieną gydymo metu atsiradusį sveikatos pokytį, nesusijusį su pagrindine liga. Jei pasireiškia nuolatinis pilvo skausmas ar diegliai, vangumas (nuovargis, raumenų skausmas), galvos svaigulys ar skausmas, mieguistumas, krūtinės skausmas, virškinimo trakto sutrikimas, skrandžio rūgščių atpylimas į stemplę, rėmuo, viduriavimas ar išmatų suminkštėjimas, pilvo pūtimas, pykinimas, vėmimas, odos išbėrimas ir niežulys ar šlapimo drumstumas, reikia kreiptis į gydytoją.

  Kraujo gamybos sutrikimai yra labai reti, jie pasireiškia mažakraujyste (nuovargiu, silpnumu), sumažėjusiu eritrocitų ir leukocitų kiekiu (skauda gerklę, karščiuojama), kraujo krešėjimo sutrikimu (neįprastai kraujuojama, dažnai atsiranda kraujosruvų ir t.t.), krauju ar baltymais šlapime (raudonas arba drumstas šlapimas), šlapimo takų infekcine liga (skausmingas šlapinimasis, deginimo pojūtis), dažnu šlapinimusi ir t.t.

  Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Omeprazol ACTAVIS 20 MG SKRANDYJE NEIRIŲ KIETŲ KAPSULIŲ laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!