• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Olfen Rectocaps Olfen Rectocaps Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Olfen Rectocaps IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Olfen Rectocaps veikia antireumatiškai, mažina uždegimą ir temperatūrą bei malšina skausmą.

  Olfen Rectocaps vartojimas gali sumažinti uždegimo simptomus, bet nepašalina priežasties.

  Olfen Rectocaps gydomos uždegiminės ir degeneracinės raumenų, sąnarių ir jų kapsulės bei tepalinio maišelio, sausgyslių makščių ir stuburo ligos - tai lėtinis poliartritas, artritas, artrozės, ankilozuojantis spondilitas (Bechterevo liga), minkštųjų audinių reumatinės ligos, strėnų gėla, nervų šaknelių, tepalinio maišelio, sausgyslių bei jų makščių uždegimas, ūminės podagros priepuolis, pooperacinis arba potrauminis skausmas ir paburkimas, skausmas ir (ar) ginekologinės uždegiminės ligos. Olfen Rectocaps, kaip papildomą priemonę, galima vartoti skausmingoms uždegiminėms gerklės, nosies ir ausų infekcinėms ligoms gydyti. Taip pat vaistas tinka migrenos priepuolio simptomams slopinti. Vien tik temperatūrai mažinti Olfen Rectocaps nevartojamas. Rektalinės kapsulės Olfen Rectocaps pagamintos iš želatinos. Kapsulė kišama į tiesiąją žarną. Patekus vaistui į žarną, želatininis dangalas ištirpsta per kelias minutes. Olfen Rectocaps nedirgina žarnos gleivinės ir netirpsta netgi laikant aukštesnėje temperatūroje. Kapsulė kišama bukuoju galu. Kad kapsulę būtų lengviau įkišti, šis galas padengtas slidžiu sluoksniu (lubrikantu). Prireikus rektalinę kapsulę galima suvilgyti vandeniu. Dėl didelio veikliosios medžiagos kiekio Olfen Rectocaps nerekomenduojama skirti vaikams jaunesniems kaip 14 metų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Olfen Rectocaps

  Olfen Rectocaps vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei Olfen Rectocaps medžiagai; žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas kitiems priešuždegiminiams, skausmą malšinantiems ar temperatūrą mažinantiems (acetilsalicilinė rūgštis, aspirinas ar ibuprofenas) vaistams bei po jų vartojimo pasireiškė bronchinė astma, sutriko kvėpavimas, kraujotakos sutrikimai, odos bėrimas ar odos ir gleivinės pabrinkimas; nėštumo metu (paskutinieji trys nėštumo mėnesiai) bei žindymo laikotarpiu; esant aktyviai arba praeityje buvusiai skrandžio ir/ar žarnos opaligei ar kraujavimui; esant sunkiam širdies nepakankamumui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Savo gydytoją arba vaistininką būtina informuoti, jei jūs: sergate astma ar alergija; širdies, kepenų ar inkstų ligomis; anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų; sutrikęs kraujo krešėjimas ar sergate kitomis ligomis, taip pat ir hepatoporfirija; padidėjęs kraujo spaudimas; jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo; jeigu sergate kitomis ligomis; jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) arba ibuprofeną, tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

  Jei vaistą vartojate ilgai (ilgiau kaip 2-3 savaites), reikia nepamiršti reguliariai atlikti gydytojo nurodytus tyrimus. Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažesnė preparato dozė.

  Vartojant vaistą gali būti sunku pastoti. Todėl moterys, kurios planuoja pastoti arba turi sunkumų pastoti, privalo apie tai informuoti gydytoją. Įspėjimai Tokie vaistai, kaip Olfen Rectocaps, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Olfen Rectocaps, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Olfen Rectocaps, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą. Kartu vartojami kalį tausojantys diuretikai gali sukelti hiperkalemiją, todėl būtina tirti kalio koncentraciją serume. Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas. Dėl nesteroidinių priešuždegiminių vaistų poveikio inkstų prostaglandinams gali padidėti ciklosporino nefrotoksiškumas. Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV. Diklofenakas gali turėti įtakos acenokumarolio, varfarino (galimai ir fenilbutasono) aktyvumui. Kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, Olfen Rectocaps sąveikauja su kitais vaistais, jeigu jie turi sąveiką su NVNU grupės vaistais. Pavyzdžiui, NVNU gali mažinti AKF inhibitorių, alfa-, beta, ir kalcio kanalų blokatorių, hipotenzinį poveikį, padidinti zidovudino (antivirusinis vaistas) toksiškumą bei kraujavimo riziką, jeigu vartojate antitrombozinius vaistus (tiklopidiną, klopidrogelį). Olfen Rectocaps negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, įskaitant COX-2 inhibitorius. Kartu vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų ar AKF inhibitorių, gali prasidėti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas bei silpnėti hipotenzinis poveikis.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, žindote kūdikį, apie tai praneškite gydytojui. Šiais atvejais savo nuožiūra vartoti Olfen Rectocaps negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaisto vartojimas gali turėti įtakos reakcijai, vairavimui bei mechanizmų valdymui. Jei svaigsta galva, atsiranda kitų centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų, sutrinka regėjimas, nevairuokite ir nedirbkite su judančiais mechanizmais bei kreipkitės į gydytoją.

  3. KAIP VARTOTI Olfen Rectocaps

  Olfen Rectocaps visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jei kitaip nenurodyta, iš pradžių per parą vartojama 100-150 mg vaisto dozė. Lengvesniu atveju arba jei numatytas ilgalaikis gydymas, pakanka 50-100 mg per parą. Vaistą reikia vartoti 2-3 kartus per dieną. Norint išvengti naktinių skausmų ir rytinio sustingimo, galima derinti Rectocaps ir Lactab vartojimą: 50 ar 100 mg rektalinė kapsulė įkišama į tiesiąją žarną prieš miegą, o dieną vartojamos dengtos tabletės (didžiausia paros dozė - 150 mg). Mėnesinių sukeliamiems skausmams malšinti vartojama 50-150 mg vaisto per parą. Iš pradžių vartojama 50-100 mg, prireikus per kitus ciklus dozė didinama (didžiausia paros dozė – 200 mg). Gydymas pradedamas pasireiškus pirmiesiems simptomams, o prireikus tęsiamas keletą dienų. Migrenos priepuolių gydymui iš pradžių vartojama 50-100 mg, jeigu būtina pacientui, galima vartoti Olfen Rectocaps tą pačią dieną po 100 mg. Didžiausia vaisto paros dozė pirmą dieną yra 150-200 mg. Per kitas dienas (jeigu būtina) didžiausia dienos dozė neturi viršyti 150 mg (padalinta į keletą atskirų dozių). Savo nuožiūra vaisto dozės keisti negalima. Jeigu manote, kad Olfen Rectocaps veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Olfen Rectocaps dozę Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui. Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis.

  Pamiršus pavartoti Olfen Rectocaps Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Olfen Rectocaps, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kurį kartais reikia net gydyti, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei, vartojant Olfen Rectocaps, pasireiškia skrandžio sutrikimų, rėmuo, pilvo viršutinės dalies skausmas, neįprastas silpnumas arba bendras negalavimas, ilgalaikis pykinimas ir (ar) vėmimas, netenkate apetito, vemiate krauju, pajuoduoja išmatos arba šlapinatės su kraujo priemaišomis, ima niežėti oda arba išberia, sunku kvėpuoti arba švokščiate, pagelsta oda arba akys, skauda gerklę ir karščiuojate, patinsta veidas, pėdos ir blauzdos, ima skaudėti galvą ir krūtinę, pradedate kosėti, apie tai informuokite gydytoją ir daugiau vaisto nevartokite. Taip pat gali prasidėti viduriavimas, kartais su krauju, atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, vidurių užkietėjimas, žarnų spazmai, pilvo pūtimas, apetito pablogėjimas, tiesiosios žarnos sudirginimas, galvos svaigimas, nemiga, rankų ir kojų tirpimas, dezorientacija, regėjimo sutrikimas (susilieja vaizdai ar dvejinasi), gali pablogėti klausa, spengimas ausyse (tinitas), mieguistumas, padidėjęs dirglumas, spazmai, depresija, drebulys, iškrinta plaukai, padidėja odos jautrumas šviesai, atsiranda mėlynių, staiga sumažėja šlapimo kiekis, sąmonės sutrikimas, padidėja kraujo spaudimas. Tokie vaistai, kaip Olfen Rectocaps, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Olfen Rectocaps

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Olfen Rectocaps sudėtis

  Olfen Rectocaps 50 mg tiesiosios žarnos kapsulės Veiklioji medžiaga yra 50 mg diklofenako natrio druskos. Pagalbinės medžiaga yra vidutinės grandinės trigliceridai, kietieji riebalai, sojos pupelių lecitinas, želatina, 85% glicerolis, titano dioksidas E171, geltonasis geležies oksidas E 172, išgrynintas vanduo, makrogolis 20000, makrogolis 1550, glicerolio mono ir dioleatai, polivinilacetatas, talkas.

  Olfen Rectocaps 100 mg tiesios žarnos kapsulės Veiklioji medžiaga yra 100 mg diklofenako natrio druskos. Pagalbinės medžiaga yra vidutinės grandinės trigliceridai, kietieji riebalai, sojos pupelių lecitinas, želatina, 85% glicerolis, titano dioksidas E171, raudonasis geležies oksidas E 172, išgrynintas vanduo, makrogolis 20000, makrogolis 1550, glicerolio mono ir dioleatai, polivinilacetatas, talkas.

  Olfen Rectocaps išvaizda ir kiekis pakuotėje Olfen Rectocaps 50 mg pakuotėje yra 10 rektalinių kapsulių. Olfen Rectocaps 100 mg pakuotėje yra 5 rektalinės kapsulės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!