• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Olanzapine Jacobsen Olanzapine Jacobsen Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA OLANZAPINE JACOBSEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Olanzapine Jacobsen priklauso vaistų nuo psichozės grupei.

    Olanzapine Jacobsen gydoma liga, kurios simptomai yra tokie: nesamų dalykų girdėjimas, matymas ar jautimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ar užsisklendimas. Šia liga sergantys žmonės gali jaustis prislėgti, nerimastingi ar įsitempę.

    Olanzapine Jacobsen gydoma būklė, kurios simptomai yra tokie: pakilumo jausmas, energijos perteklius, gerokai mažesnis miego poreikis, nei įprasta, labai greita kalba, idėjų atsiradimas, kartais – didelis irzlumas. Be to, šis vaistas stabilizuoja nuotaiką ir užkerta kelią su šia būkle susijusiems kraštutiniams nuotaikos pakilimams ir pablogėjimams (depresijai).

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLANZAPINE JACOBSEN

    Olanzapine Jacobsen vartoti negalima - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olanzapinui arba bet kuriai pagalbinei Olanzapine Jacobsen medžiagai. Alerginei reakcijai būdingi simptomai yra išbėrimas, niežulys, veido bei lūpų patinimas ir dusulys. Jei Jums yra buvę tokių simptomų, pasakykite gydytojui. - jei buvo diagnozuota uždarojo kampo glaukoma.

    Specialių atsargumo priemonių reikia - Šios rūšies vaistai gali sukelti neįprastus judesius (daugiausia veido ar liežuvio). Jei taip atsitinka pavartojus Olanzapine Jacobsen, pasakykite gydytojui. Labai retai šios grupės vaistai gali sukelti šių simptomų derinį: karščiavimą, dažnesnį kvėpavimą, smarkų prakaitavimų, raumenų sąstingį ir apsnūdimą ar mieguistumą. Jei toks poveikis pasireiškia, iš karto pasakykite gydytojui. Olanzapine Jacobsen nerekomenduojama vartoti senyviems demencija sergantiems pacientams, nes galimas sunkus šalutinis poveikis.

    Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jei sergate: diabetu; širdies liga; kepenų ar inkstų liga; Parkinsono liga; epilepsija; prostatos sutrikimais; žarnų blokada (paralyžinis žarnų nepraeinamumas); kraujo sutrikimu; insultu ar mikroinsultu.

    Jei sergate demencija, Jūs pats arba asmuo, kuris Jumis rūpinasi, turi pasakyti gydytojui apie buvusį insultą arba mikroinsultą.

    Jei esate vyresnis nei 65 metų, gydytojas dažnai matuos kraujo spaudimą (tai įprasta atsargumo priemonė).

    Kitų vaistų vartojimas Kartu su Olanzapine Jacobsen vartokite tik tokių vaistų, kurių leido vartoti gydytojas. Jei kartu su Olanzapine Jacobsen vartojate antidepresantų, vaistų nuo nerimo ar užmigti padedančių vaistų (trankviliantų), gali pasireikšti mieguistumas.

    Pasakykite gydytojui, jei vartojate antidepresanto fluvoksamino arba antibiotiko ciprofloksacino, kadangi gali reikėti keisti Olanzapine Jacobsen dozę.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate vaistų nuo Parkinsono ligos.

    Olanzapine Jacobsen vartojimas su maistu ir gėrimais Olanzapine Jacobsen galima vartoti ir valgant, ir nevalgant.

    Gydantis Olanzapine Jacobsen negalima gerti alkoholio, kadangi toks derinys gali sukelti apsnūdimą.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Jei esate nėščia ar manote, kad galėjote pastoti, kuo greičiau pasakykite gydytojui. Nėščioms moterims šio vaisto vartoti negalima, nebent tai aptarsite su gydytoju.

    Šio vaisto žindančioms moterims vartoti negalima, nes į pieną gali patekti nedidelis kiekis Olanzapine Jacobsen.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Olanzapine Jacobsen kyla pavojus, kad tapsite apsnūdęs. Tokiu atveju nevairuokite ir nevaldykite jokių įrankių bei mašinų ir praneškite apie tai gydytojui.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olanzapine Jacobsen medžiagas Olanzapine Jacobsen sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI OLANZAPINE JACOBSEN

    Olanzapine Jacobsen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Informacija apie dozavimą Kiek Olanzapine Jacobsen tablečių reikia gerti ir kiek laiko vaistą vartoti, pasakys gydytojas. Olanzapine Jacobsen paros dozė yra 5–20 mg.

    Jei ligos simptomai atsinaujina, pasitarkite su gydytoju. Be gydytojo leidimo Olanzapine Jacobsen vartojimo nenutraukite.

    Olanzapine Jacobsen tabletes reikia vartoti kartą per parą taip, kaip nurodė gydytojas. Pasistenkite tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku, nesvarbu, ar valgydami, ar tarp valgių. Tabletę būtina nuryti sveiką užgeriant vandeniu.

    Nenustokite gerti tablečių, geriau pasijutę. Labai svarbu Olanzapine Jacobsen vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

    Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai Jaunesniems kaip 18 metų žmonėms Olanzapine Jacobsen netinka.

    Pavartojus per didelę Olanzapine Jacobsen dozę Išgėrus didesnę Olanzapine Jacobsen dozę, nei skirta, gali atsirasti tokių simptomų: dažnas širdies plakimas, baimingas susijaudinimas ar agresyvumas, kalbos sutrikimų, neįprastų judesių (ypač veido ir liežuvio) bei sąmonės aptemimas. Kitokie galimi simptomai yra ūminė konfūzija, traukuliai (epilepsija), koma, simptomų derinys, apimantis karščiavimą, greitą kvėpavimą, prakaitavimą, raumenų sustingimą ir apsnūdimą ar mieguistumą, kvėpavimo suretėjimas, svetimkūnio patekimas į kvėpavimo takus, didelis ar mažas kraujo spaudimas, nenormalus širdies ritmas.

    Iš karto kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Parodykite gydytojui tablečių pakuotę.

    Pamiršus pavartoti Olanzapine Jacobsen Tabletes išgerkite tuojau pat, kai prisiminsite. Per dieną gerti dvi dozes draudžiama.

    Nustojus vartoti Olanzapine Jacobsen Jei staiga nutrauksite Olanzapine Jacobsen vartojimą, gali pasireikšti šie simptomai: smarkus prakaitavimas, negalėjimas užmigti, drebulys, nerimas, pykinimas ar vėmimas. Gydytojas gali patarti nutraukiant gydymą dozę mažinti palaipsniui.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Olanzapine Jacobsen, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Šiame lapelyje šalutinio poveikio apibūdinimas “retas” reiškia, kad jis atsiranda daugiau kaip 1 iš 10 000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų, o “labai retas” – atsiranda mažiau kaip 1 iš 10 000 ligonių.

    Galimas šalutinis Olanzapine Jacobsen poveikis yra mieguistumas arba labai didelis nuovargis, kūno svorio padidėjimas, galvos svaigimas, alkio pojūčio sustiprėjimas, vandens susilaikymas organizme, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, nenustygstamumas, neįprasti judesiai (ypač veido ar liežuvio), drebulys, raumenų stingulys ar spazmas, kalbos sutrikimas, kai kurių kraujo ląstelių bei apytakoje esančių riebalų kiekio pokytis. Labai retai kai kuriems pacientams gali prasidėti kasos uždegimas, pasireiškiantis stipriu pilvo skausmu, karščiavimu ir pykinimu.

    Kai kurie pacientai gydymo pradžioje gali justi galvos svaigimą arba alpulį (kartu suretėja širdies plakimas), ypač atsistojus iš sėdimos ar gulimos padėties. Toks poveikis dažniausiai praeina savaime, o jei nepraeina, praneškite gydytojui.

    Buvo labai retų pranešimų apie širdies ritmo sutrikimo, kuris gali būti sunkus, atsiradimą.

    Senyvus demencija sergančius ligonius, kurie vartoja olanzapiną, gali ištikti insultas, jie gali susirgti plaučių uždegimu, nelaikyti šlapimo, griūti, justi didžiulį nuovargį, matyti haliucinacijas, jiems gali pakilti kūno temperatūra, parausti oda ar pasunkėti vaikščiojimas. Pasitaikė keli atvejai, kad senyvi demencija sergantys ligoniai, vartoję olanzapiną, mirė.

    Parkinsono liga sergantiems ligoniams Olanzapine Jacobsen gali pabloginti ligos simptomus.

    Retai Olanzapine Jacobsen gali sukelti alerginę reakciją (pvz., burnos ir gerklės patinimą, niežulį, išbėrimą), jautrumą saulės spinduliams, suretinti širdies plakimą. Buvo retų kepenų ligų atvejų. Gauta labai retų pranešimų apie pailgėjusią ir (arba) skausmingą erekciją, pasunkėjusį šlapinimąsi, normalios kūno temperatūros sumažėjimą, kraujo krešulių susidarymą (pvz., giliųjų kojų venų trombozę) ir raumenų ligą, pasireiškiančią nepaaiškinamu maudimu ir skausmu. Kai kuriems pacientams padidėjo gliukozės kiekis kraujyje arba atsirado ar paūmėjo diabetas, labai retai kartu buvo ketoacidozė (kraujyje ir šlapime atsirado ketonų) ar ištiko koma.

    Jei gydymas nutraukiamas staiga, gali atsirasti tokie simptomai: smarkus prakaitavimas, negalėjimas užmigti, drebulys, nerimas, pykinimas ar vėmimas. Gydytojas gali patarti nutraukiant gydymą dozę mažinti palaipsniui.

    Retais atvejais moterims, ilgai vartojusioms šios rūšies vaistų, pradėjo tekėti pienas, išnyko ar pasidarė nereguliarios mėnesinės. Jei taip atsitinka, praneškite gydytojui. Labai retai motinų, vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu (paskutinius tris mėnesius) vartojusių Olanzapine Jacobsen, naujagimiams gali pasireikšti drebulys, mieguistumas ar apsnūdimas.

    Retai gali atsirasti traukulių. Dažniausiai ligoniams, kurie patiria traukulių priepuolį, traukulių (epilepsija) jau yra buvę anksčiau. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI OLANZAPINE KRKA

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

    Tinkamumo laikas Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olanzapine Jacobsen vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Olanzapine Jacobsen sudėtis Veiklioji medžiaga yra olanzapinas. Vienoje tabletėje yra 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg, 15 mg arba 20 mg olanzapino. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, celiuliozės milteliai, pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

    Olanzapine Jacobsen išvaizda ir kiekis pakuotėje Olanzapine Jacobsen 2,5 mg tabletė yra apvali (diametras – 5,5 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių. Olanzapine Jacobsen 5 mg tabletė yra apvali (diametras – 7 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių, yra užrašas „5“. Olanzapine Jacobsen 7,5 mg tabletė yra apvali (diametras – 8 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių, yra užrašas „7,5“. Olanzapine Jacobsen 10 mg tabletė yra apvali (diametras – 9 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių, yra užrašas „10“. Olanzapine Jacobsen 15 mg tabletė yra apvali (diametras – 11 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių, yra užrašas „15“. Olanzapine Jacobsen 20 mg tabletė yra apvali (diametras – 12 mm), šiek tiek abipus išgaubta, gelsva, ant jos gali būti pavienių geltonų dėmių, yra užrašas „20“.

    Olanzapine Jacobsen dėžutėje yra 7 (tik 10 mg), 14, 28, 35, 56 ar 70 tablečių lizdinėmis plokštelėmis.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!