• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Oftan Dexa Oftan Dexa Vaistai →   Pagrindinis →  

  INFORMACINIS LAPELIS

  Prieš pradėdami vartoti šio vaisto, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį. Jame yra pateikta svarbios informacijos apie medikamentą. Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Jei perskaičius informacinį lapelį kiltų daugiau klausimų, reikia kreiptis į gydytoją. Gydytojo nurodymų visuomet reikia laikytis. Jam būtina pasakyti, jei sergama ir kitokia liga arba vartojama kitokių vaistų.

  Kokia medikamento kiekybinė ir kokybinė sudėtis 

  Veiklioji medžiaga: viename mililitre yra 1,32 mg deksametazono natrio fosfato, atitinkančio 1 mg/ml deksametazono. Pagalbinės medžiagos: 40 g/ml benzalkonio chlorido, boro rūgštis, boraksas, natrio edetatas, injekcinis vanduo. Pakuotė: 5 ml plastiko buteliukas su lašintuvu.

  Koks medikamento poveikis  Oftan Dexa lašuose yra deksametazono. Medikamentas, kaip ir kitokie kortikosteroidai, mažina uždegimą, alergijos simptomus bei akių skausmą.

  Registravimo liudijimo turėtojas SANTEN OY, P.O. Box 33, 33721 Tampere, Suomija

  Kada reikia vartoti preparato  Oftan Dexa akių lašais gydomas nebakterinis akių uždegimas (pvz., alerginis arba traumos sukeltas akių ar rainelės uždegimas) arba jų vartojama po akių operacijos.

  Kada medikamento vartoti draudžiama  Preparato vartoti negalima, jei pacientas serga akių tuberkulioze, virusine ar grybelių sukelta akių liga, jei atsirado akies opų arba organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai yra padidėjęs. Jei sergama pūline akių liga, šių akių lašų vartoti reikia kartu su antimikrobinio poveikio vaistais.

  Ką reikia žinoti, prieš pradedant vartoti preparato  Jei deksametazono vartojama ilgiau kaip 2 savaites, gali didėti akispūdis bei ilgiau gyti ragenos pažeidimas. Pūlinę infekcinę akių ligą šiais lašais būtina gydyti tokiu atveju, jei kartu vartojama antimikrobinio poveikio vaistų. Lašuose yra stabilizatoriaus benzalkonio chlorido, kuris minkštuosiuose lęšiuose gali tapti nuosėdomis. Prieš vaisto vartojimą bet kokios rūšies kontaktinius lęšius būtina išimti. Preparato pavartojus, galima juos įsidėti ne anksčiau kaip po 15 minučių.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėščia ar žindama moteris prieš vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Oftan Dexa lašai nedaro poveikio gebėjimui vairuoti ar darbui su veikiančiais mechanizmais.

  Kitų vaistų vartojimas Kitokie kartu vartojami preparatai nedaro įtakos Oftan Dexa akių lašų poveikiui.

  Dozavimas Medikamentas lašinamas tik į akis. Kaip jo vartoti, pasakys gydytojas. Į akis reikia lašinti po vieną arba du lašus. Pradžioje reikia lašinti kas valandą, po to 4 – 6 kartus per dieną.

  Vartojimo instrukcija

  1. Nusiplauti rankas. 2. Jei vaisto vartojama pirmą kartą, buteliuko dangtelį reikia spausti ir kartu, kol jis pradurs lašintuvo galiuką. 3. Nusukti dangtelį. Sėdint arba gulint galvą atlošti. 4. Buteliuką laikyti arti akių, tačiau jo galiuku nieko neliesti. 5. Patraukti žemyn apatinį akies voką ir žiūrėti į lubas. 6. Nestipriai paspausti buteliuką ir įlašinti lašą į atsiradusį tarp akies ir apatinio voko maišelį. Užsukti buteliuko dangtelį. Jei lašinama ir kitokių vaistų, tarp kiekvieno lašinimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 5 minučių pertrauką. Jei vartojama lašų ir tepalo, lašų reikėtų vartoti pirmiau.

  Pavartojus per didelę dozę Perdozuoti neįmanoma, nes lašų lašinama į akį.

  Šalutinis poveikis Oftan Dexa lašai yra labai gerai toleruojami. Jų įsilašinus, gali atsirasti laikinas gėlimas. Jei lašų vartojama ilgai, akispūdis gali padidėti. Preparato lašinant kelis mėnesius iš eilės, ragena gali išopėti arba padrumzlėti. Jei pavartojus lašų atsiranda bet koks nemalonus pojūtis arba nepageidaujamas poveikis, reikia pasakyti gydytojui.

  Laikymo sąlygos Lašus reikia laikyti šaldytuve (2 – 8  C temperatūroje), vaikams nepasiekiamoje vietoje. Tinkamumo laikas yra išspausdintas etiketės lapelyje ir ant dėžutės. Atsukus buteliuką, lašai tinkami vartoti 1 mėnesį. Po mėnesio buteliuką ir jame likusį tirpalą reikia išmesti. Jei tirpalo lieka arba tinkamumo laikas pasibaigia, preparatą reikia nunešti vaistininkui, kad sunaikintų.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!