• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Nycoflox Nycoflox Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NYCOFLOX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Farmakoterapinė grupė Antidepresantas

  Indikacijos Depresija. Nervinė bulimija. Obsesinis ir kompulsinis sutrikimas.

  Jeigu gydytojas Nycoflox kapsulių skiria kitokiai ligai gydyti, vaisto reikia vartoti, laikantis jo nurodymų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NYCOFLOX

  Nycoflox vartoti draudžiama: jeigu padidėjęs organizmo jautrumas fluoksetinui arba bet kuriai kitai sudedamajai Nycoflox kapsulių daliai; jei vartojama arba paskutines dvi savaites buvo vartota monoaminooksidazės inhibitorių.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš Nycoflox kapsulių vartojimą gydytojui būtina pasakyti, jeigu: sergama epilepsija arba yra buvę traukulių priepuolių; sergama cukriniu diabetu (gali reikėti keisti insulino arba kitokių vaistų nuo cukrinio diabeto dozę); sutrikusi kepenų funkcija (gali prireikti mažinti nikoflokso dozę); ligonis gydomas elektra sukeliamais traukuliais; yra buvęs kraujavimo sutrikimas.

  Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metu Nycoflox paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Nycoflox jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Nycoflox jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Butinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metu pacientams, vartojantiems Nycoflox, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Nycoflox poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir ju pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Nėštumas Nėščiai ir kūdikį krūtimi maitinančiai moteriai fluoksetino galima vartoti tik gydytojui nustačius, kad nauda jai viršys galimą žalą vaisiui.

  Žindymo laikotarpis Fluoksetino patenka į motinos pieną. Jeigu šio medikamento žindyvei vartoti būtina, kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Fluoksetinas, kaip ir kiti psichotropiniai vaistai, gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vadinasi, minėto darbo negalima dirbti tol, kol neįsitikinama, kad gebėjimas nesutrikęs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nycoflox medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Nycoflox gali daryti įtaką kartu vartojamų ličio, triptofano, haloperidolio, klozapino, alprazolamo, diazepamo (vaistų nuo depresijos, nerimo ar psichikos ligų), tramadolio (vaisto nuo skausmo), sumatriptano (vaisto nuo migrenos), flekainido, enkainido (medikamentų nuo širdies aritmijos), vinblastino (vaisto nuo vėžio), karbamazepino, fenitoino (vaistų nuo epilepsijos), triciklių antidepresantų (pvz., imipramino, desipramino, amitriptilino) bei varfarino (vaisto, mažinančio kraujo krešėjimą) poveikiui. Jeigu vartojama minėtų arba kitokių medikamentų, įskaitant ir įsigytus be recepto, būtina apie tai informuoti gydytoją prieš gydymą Nycoflox kapsulėmis.

  3. KAIP VARTOTI NYCOFLOX

  Depresija Reikia gerti vieną Nycoflox kapsulę (20 mg fluoksetino) kartą per parą. Žmonėms, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu, reikia vartoti 1 Nycoflox kapsulę (20 mg fluoksetino) kas antra para. Nervinė bulimija Paros dozė yra trys Nycoflox kapsulės (60 mg fluoksetino). Obsesinis kompulsinis sutrikimas Paros dozė yra 1 – 3 Nycoflox kapsulės (20 – 60 mg fluoksetino).

  Jeigu gydytojas skiria kitokią dozę, vaisto būtina vartoti laikantis jo nurodymų.

  Vartojimo būdas Kapsulė nuryjama visa, užsigeriant stikline vandens.

  Pavartojus per didelę Nycoflox dozę Pavartojus didesnę Nycoflox dozę negu nurodyta skyriuje “KAIP VARTOTI NYCOFLOX,” galima apsinuodyti. Perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, ažitacija, neramumas ir sudirginimas. Jeigu perdozavimo simptomų atsiranda, būtina kreiptis į gydytoją ir parodyti jam vaisto pakuotę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kai kuriems žmonėms Nycoflox kapsulės gali sukelti ir silpną šalutinį poveikį, įskaitant miego sutrikimą, nerimą, nervingumą, bendrojo pobūdžio silpnumą, apetito stoką, drebulį, burnos džiūvimą, prakaitavimą, žiovulį, lytinio potraukio sumažėjimą, impotenciją. Daugumai pacientų vaisto vartojimo nutraukti nereikia, nes minėti simptomai būna nestiprūs ir per pirmas kelias gydymo savaites paprastai išnyksta. Jeigu medikamento vartojimo metu išberia odą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi toks pokytis gali būti sunkios būklės požymis. Jeigu atsiranda nepageidaujamas poveikis, įskaitant ir šiame lapelyje neminėtą, reikia kreiptis į gydytoją.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais: - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą; - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  5. NYCOFLOX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Nycoflox reikia laikyti kambario temperatūros patalpoje.

  Pakuotės etiketėje, už santrumpos “Exp.”, nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, kapsulių gerti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!