• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NUROFEN FORTE NUROFEN FORTE Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Nurofen Forte IR KAM JIS VARTOJAMAS

  NUROFEN FORTE vartojamas peršalimo ir gripo simptomams, skausmui (reumatiniam, raumenų, nugaros, galvos, dantų, migreniniam, menstruaciniam ir neuralginiam) malšinti bei karščiavimui mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Nurofen Forte

  NUROFEN FORTE vartoti negalima - jeigu yra padidėjęs jautrumas ibuprofenui ar bet kuriai pagalbinei NUROFEN medžiagai, aspirinui arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo; - jeigu sergama skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; - pasireiškia alergija acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo: atsiranda sloga, dilgėlinė arba bronchų astma. - jeigu sergama sunkiu širdies nepakankamumu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Atsargiai vaisto turi vartoti pacientai, sergantys inkstų, širdies ar kepenų funkcijos sutrikimu. Pacientai, kurių inkstų funkcija nepakankama, turi būti reguliariai sekami, kadangi, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, inkstų funkcija gali blogėti. Pacientams, kurie seniau sirgo ar dabar serga bronchų astma ar alergine liga, gali prasidėti bronchų spazmas. Vaisto vartoti negalima, jeigu kada nors sirgote skrandžio opa, esate alergiškas ibuprofenui (ar kuriai nors vaisto pagalbinei medžiagai) ar aspirinui. Jeigu jūs esate alergiškas arba vartojate kitus vaistus nuo skausmo, esate nėščia ar sergate astma, prieš vartodami NUROFEN FORTE informuokite gydytoją. Negalima viršyti nustatytų dozių. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

  Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Ibuprofeno, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, negalima vartoti kartu su: - aspirinu arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, kadangi gali padidėti nepageidaujamo poveikio pavojus, - vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio ar diuretikais, kadangi silpnėja kraujospūdį mažinantis ir diurezę skatinantis poveikis, - antikoguliantais, kadangi jis stiprina geriamųjų antikoguliantų poveikį, - ličio vaistais ir metotreksatais, kadangi dėl padidėjusio šių vaistų koncentracijos kraujyje, stiprėja jų šalutinis poveikis.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vaikai Šios tabletės vaikams netinka, nes jose yra per didelė ibuprofeno dozė. Vaikams reikėtų gerti tik tokias vaisto formas, kurios jiems yra tinkamos.

  Senyvi žmonės Senyviems žmonėms šalutinio poveikio pavojus yra didesnis. Nepageidaujamas poveikis mažėja kiek galima trumpiau vartojant mažiausią efektyvią dozę.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Ar vaistas sukelia teratogeninį poveikį, nežinoma, nes tyrimų neatlikta, todėl nėščioms moterims vartoti NUROFEN FORTE draudžiama, nes gimdymas gali prasidėti vėliau ir jo laikas pailgėti.

  Negausiais tyrimais nustatyta, kad ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, todėl vaistas kūdikiui neturėtų pakenkti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NUROFEN FORTE medžiagas Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Nurofen Forte

  NUROFEN FORTE visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams iš pradžių gerti vieną tabletę užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po vieną tabletę kas 4 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Senyviems žmonėms: specialus dozavimas nereikalingas.

  Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE dozę Vaisto perdozavus, atsiranda pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir retkarčiais sąmonės netekimas. Perdozavimas dažniausiai yra gerai toleruojamas tuo atveju, jeigu kartu su vaistu nebuvo vartojama kitų vaistų. Netinka vartoti specifinių antidotų, ligonis gydomas palaikomosiomis priemonėmis: plaunamas skrandis, jeigu būtina, ligoniui koreguojamas elektrolitų kiekis serume. Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NUROFEN FORTE, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE  400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Virškinimo trakto sutrikimai Pilvo skausmas, pykinimas, dispepsija. Retais atvejais gali atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, kraujavimas iš virškinimo trakto.

  Odos sutrikimai Niežėjimas, dilgėlinė. Retais atvejais buvo pastebėtas eksfoliacinis dermatitas ir epidermio nekrolizė.

  Inkstų sutrikimai Inkstų spenelių nekrozė, kuri gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.

  Kiti sutrikimai Kepenų funkcijos sutrikimas, galvos skausmas, svaigimas, sutrikusi klausa. Retai pasireiškia trombocitopenija.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Nurofen Forte

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NUROFEN FORTE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  NUROFEN FORTE sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno. - Pagalbinės medžiagos yra: kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, natrio citratas, stearo rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Apvalkalas: karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, sacharozė, titano dioksidas, makrogolis 6000, Opacode Brown (sudėtyje yra raudonojo geležies oksido).

  NUROFEN FORTE išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NUROFEN FORTE tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje plokštelėje yra 12 tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 4 lizdinės plokštelės, t.y. 12 arba 48 tabletės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!