• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NUROFEN NUROFEN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NUROFEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  NUROFEN tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas vartojamas skausmui malšinti, uždegimui ir temperatūrai mažinti. NUROFEN tabletės malšina galvos, nugaros, dantų, neuralginį, reumatinį, raumenų ir migreninį skausmą, slopina peršalimo ir gripo simptomus bei mažina karščiavimą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NUROFEN

  NUROFEN vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas aspirinui, ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei NUROFEN medžiagai, - jeigu Jūs sirgote aspirino, ibuprofeno ar panašių vaistų sukelta bronchų astma, alerginiu bėrimu ar niežuliu, - jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu, - jeigu Jūs sergate ar sirgote skrandžio opa, - jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate ar sirgote bronchine astma, - jeigu sergate inkstų, širdies ar kepenų funkcijos nepakankamumu, - jeigu jūs vartojate kitus vaistus, ypač: - kitus skausmą slopinančius vaistus arba vaistus, kurių sudėtyje yra aspirino, ibuprofeno ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, - vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio ar diuretikus, - antikoguliantus, - ličio vaistus ar metotreksatus.

   

  Tokie vaistai, kaip NUROFEN 200 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant NUROFEN būtina pasitarti su gydytoju.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NUROFEN medžiagas Vaisto sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI NUROFEN

  NUROFEN visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: iš pradžių gerti 2 tabletes užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po 1-2 tabletes kas 4 valandas. Per kitas 24 valandas suvartoti ne daugiau kaip 6 tabletes. Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Pavartojus per didelę NUROFEN dozę Pavartojus per daug Nurofen tablečių, reikia kaip galima greičiau kreiptis į gydytoją. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti NUROFEN Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NUROFEN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  NUROFEN tabletės paprastai yra gerai toleruojamos daugelio žmonių, tačiau gali sukelti šalutinį poveikį: skrandžio diskomfortą ar skausmą, pykinimą, skrandžio opą, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimą, galvos skausmą, svaigimą, klausos sutrikimą, išmatos gali tapti juodos kaip degutas, pasunkėti astma. Retais atvejais gali atsirasti odos bėrimas, niežulys, lupimasis, veido patinimas.

  Tokie vaistai, kaip NUROFEN 200 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

   

   

  5. KAIP LAIKYTI NUROFEN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NUROFEN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  NUROFEN sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno. - Pagalbinės medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, natrio citratas, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, sacharozė, titano dioksidas, makrogolis 6000, šelakas, juodasis geležies oksidas (E 172), sojų lecitinas, Antifoam DC1510 arba propilenglikolis (vietoj sojų lecitinas ir Antifoam DC1510)

  NUROFEN išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė su 12 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!