• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Nolpaza Nolpaza Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NOLPAZA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Nolpaza priklauso vaistų, vadinamų protonų pompos inhibitoriais, grupei. Protonų pompos inhibitoriai mažina rūgšties kiekį skrandyje.

  Jums skyrė Nolpaza tablečių, nes yra būklė, kurią lemia skrandžio rūgštis.

  Nolpaza 20 mg skrandyje neirių tablečių vartojama: lengvai gastroezofaginio refliukso ligai (būklei, kai rūgštinis turinys pakyla stemple ir gali sukelti stemplės uždegimą), kurią sukelia rūgšties sekrecija, bei susijusiems simptomams, pvz., rėmeniui, rūgštaus turinio atpylimui ar skausmingam rijimui, gydyti; refliuksiniam stemplės uždegimui (būklės, kai atgal į stemplę patekęs skrandžio turinys sukelia uždegimą ir skausmą) ilgai gydyti bei atkryčio profilaktikai; su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu susijusių dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų atkryčio profilaktikai, jei yra padidinta tokių sutrikimų rizika, o minėtų vaistų reikia vartoti ilgai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NOLPAZA

  Nolpaza vartoti negalima jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pantoprazolui arba bet kuriai pagalbinei Nolpaza medžiagai; jeigu vartojate atazanaviro (vaisto nuo ŽIV infekcijos).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Pasakykite šio vaisto skyrusiam gydytojui, jei: - yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas. Jei sergate sunkia kepenų liga, Nolpaza vartojimo metu gydytojas turi stebėti kepenų funkciją; yra diagnozuotas vitamino B12 pasisavinimo sutrikimas; Jums kartu su Nolpaza skirta vaistinių preparatų nuo uždegimo skausmui malšinti ar reumatinėms ligoms gydyti. Atidžiai perskaitykite tų vaistų pakuotės lapelius; Nolpaza vartojate ilgai (ilgiau kaip 1 metus). Gydytojas tikriausiai norės Jus reguliariai tirti. Kiekvieno apsilankymo pas jį metu būtina pasakyti apie naujus ar stipriai pasireiškusius simptomus ar kitokius pokyčius.

  Pasakykite gydytojui, jei yra ar neseniai buvo bet kuris iš išvardytų simptomų: netikėtas svorio mažėjimas, pasikartojantis vėmimas ar vėmimas krauju, juodos išmatos. Gydytojas atliks (arba jau atliko) papildomą tyrimą, vadinamą endoskopija, kad nustatytų Jūsų ligos diagnozę ir (arba) paneigtų piktybinį sutrikimą.

  Nolpaza tablečių vaikams vartoti nerekomenduojama.

  Kitų vaistų vartojimas Kitokie kartu vartojami vaistai gali pakeisti Nolpaza veiksmingumą ir saugumą, o Nolpaza gali pakeisti kitų vaistų veiksmingumą ir saugumą. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nepamirškite pasakyti, kad vartojate Nolpaza, jei gydytojas Jums skiria vartoti ir kitokių vaistų. Ypač svarbu pasakyti gydytoju, jei vartojate: atazanaviro (vaisto nuo ŽIV infekcijos); - ketokonazolo ar itrakonazolo (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga), nes pantoprazolas gali pakeisti jų koncentraciją organizme; - kraujo krešėjimą slopinančių vaistų, pvz., varfarino, nes gali tekti dažniau tirti kraujo krešumo parametrus.

  Nolpaza vartojimas su maistu ir gėrimais Nolpaza tabletes reikia nuryti užgeriant vandeniu prieš valgį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščių moterų gydymo Nolpaza patirties nedaug. Duomenų apie pantoprazolo išsiskyrimą į moters pieną nėra. Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą žalą vaisiui ar naujagimiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų, kad pantoprazolas darytų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra. Gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas ar regos sutrikimas. Tokiu atveju gali pablogėti gebėjimas reaguoti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nolpaza medžiagas Nolpaza tabletėse yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.

  3. KAIP VARTOTI NOLPAZA

  Nolpaza visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas Nolpaza tablečių negalima kramtyti arba smulkinti. Tabletę reikia nuryti sveiką, užgeriant vandeniu, prieš valgį.

  Dozavimas Nolpaza visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate dėl dozavimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Lengvos gastroezofaginio refliukso ligos bei su ja susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgštinio turinio atpylimo, skausmo ryjant) gydymas Rekomenduojama paros dozė yra 1 tabletė (20 mg).

  Ilgalaikis refliuksinio ezofagito gydymas bei jo atkryčio profilaktika Jei reikia gydyti ilgai, per parą rekomenduojama vartoti 1 tabletę (20 mg). Pasireiškus atkryčiui, dozę galima didinti ir vartoti 40 mg per parą (dvi 20 mg tabletes arba vieną 40 mg tabletę).

  Vaistų nuo uždegimo sukeltos skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos profilaktika Rekomenduojama paros dozė yra 1 tabletė (20 mg).

  Senyvi žmonės ir ligoniai, kurių inkstų funkcija sutrikusi Draudžiama vartoti didesnę kaip 40 mg pantoprazolo paros dozę.

  Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi Negalima vartoti didesnės kaip 20 mg paros dozės.

  Vaikai Pantoprazole Krka tablečių vaikams vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Nolpaza dozę Atsitiktinai išgėrus daug didesnę dozę, nei skirta (perdozavus), būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Nolpaza Jei pamiršote išgerti dozę, gerkite ją, kai tik prisiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Nolpaza Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo nepasitarę su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nolpaza, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Atsiradimo dažnumo klasifikacija Dažnas Mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 žmonių Nedažnas Mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių Retas Mažiau kaip 1 iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių Labai retas Mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių

  Dažnas Viršutinės pilvo dalies skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ir galvos skausmas.

  Nedažnas Pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, neryškus matomas vaizdas bei alerginė reakcija, pvz., niežulys ar išbėrimas.

  Retas Burnos džiūvimas, sąnarių skausmas.

  Labai retas Baltųjų kraujo ląstelių stoka (leukopenija), trombocitų trūkumas (trombocitopenija), rankų bei pėdų patinimas, sunkus kepenų ląstelių pažeidimas su gelta bei su kepenų funkcijos nepakankamumu arba be jo, sunki alerginė reakcija, pasireiškianti ūminiais bendraisiais simptomais (gali ūmiai ir gerokai sumažėti kraujo spaudimas), kepenų fermentų bei trigliceridų koncentracijos padidėjimas, kūno temperatūros padidėjimas, raumenų skausmas, depresija, inkstų uždegimas, dilgėlinė, padidėjęs jautrumas ir lokalaus (veido, galūnių, lūpų, liežuvio, gerklų ir (arba) balso stygų) patinimo priepuoliai (angioneurozinė edema, žr. specialų įspėjimą žemiau), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija ir sunki odos reakcija, pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, daugiaformė eritema ir toksinė epidermio nekrolizė (Lajelio sindromas).

  Jei atsiranda tokių angioneurozinės edemos simptomų, nedelsdami nutraukite Nolpaza vartojimą ir kreipkitės į gydytoją: - veido, liežuvio ar ryklės patinimas; - rijimo pasunkėjimas; - dilgėlinė ar kvėpavimo pasunkėjimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI NOLPAZA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Talpyklė. Talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Tinkamumo laikas Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nolpaza vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Nolpaza sudėtis

  Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio seskvihidrato pavidalu). Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra manitolis, krospovidonas (B tipo), bevandenis natrio karbonatas, sorbitolis (E420) ir kalcio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas (K25), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, makrogolis 6000 ir talkas.

  Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nolpaza 20 mg skrandyje neirios tabletės yra šviesiai rusvai geltonos ovalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

  Pakuotės Kartono dėžutė, kurioje yra 7, 14, 15, 28, 30, 56, 60, 84, 100, 100 x 1, 112 arba 140 skrandyje neirių tablečių lizdinėmis plokštelėmis. Plastiko talpyklė, kurioje yra 250 skrandyje neirių tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!