• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Nolicin Nolicin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NOLICIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Nolicin yra chinolonų grupės chemoterapinis vaistas. Jis naikina bakterijas, kurios sukelia įvairias infekcijas žmogaus organizme.

  Gydytojas skyrė Nolicin nuo šiam vaistui jautrių bakterijų infekcijos. Nolicin dažniausiai vartojamas šlapimo takų ir prostatos infekcinėms ligoms, infekciniam viduriavimui ir gonorėjai gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NOLICIN

  Nolicin vartoti negalima:

  jeigu padidėjęs jautrumas norfloksacinui, bet kuriai pagalbinei Nolicin medžiagai arba bet kuriam kitam chinolonų grupės vaistui; nėščiosioms ir žindyvėms; vaikams ir paaugliams. Norfloksacino draudžiama vartoti pacientams, kuriems buvo su gydymu norfloksacinu susijusio tendinito ar sausgyslės plyšimo atvejų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

  Jeigu sergate epilepsija arba kita centrinės nervų sistemos liga (ypač tokia, dėl kurios gali prasidėti trau­ku­liai), apie tai pasakykite gydytojui, kadangi tuomet yra didesnė šalutinio poveikio tikimybė.

  Vartojant Nolicin, gali padidėti jautrumas saulės ir dirbtiniams ultravioletiniams spinduliams, todėl rekomenduojama vengti pernelyg ilgo jų poveikio.

  Jei sergate inkstų nepakankamumu, šio vaisto dozę gydytojas Jums atitinkamai sumažins.

  Vartojant Nolicin, rekomenduojama gerti daug skysčių. Kiek jų per dieną geriausia suvartoti, paklaus­ki­te gydytojo.

  Jei, vartojant Nolicin, pradeda skaudėti sausgyslę, pasikonsultuokite su gydytoju. Venkite per sun­kaus fizinio krūvio. Aprašyta atvejų, kai senyviems pacientams, kartu vartojantiems kortikosteroidus ir Nolicin, prasidėjo sausgyslės (ypač Achilo) uždegimas ar net ji trūko.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu vartojami vaistai nuo rėmens ar opos (neutralizuojantys skrandžio rūgštį, sukralfatas ir tokie, kurių sudėtyje yra geležies, aliuminio, bismuto, mag­nio, kalcio arba cinko). Pienas, jogurtas (skysti pieno produktai) mažina norfloksacino rezorbciją, todėl Nolicin rekomenduojama vartoti 2 val. prieš juos.

  Kartu vartojant Nolicin, gali pasireikšti teofilino ir ciklosporino šalutinis poveikis dėl jų koncentracijų kraujyje padidėjimo. Gydytojas jas tikrins ir prireikus sumažins šių vaistų dozes.

  Kartu vartojamas Nolicin gali sustiprinti krešėjimą slopinančių vaistų poveikį, todėl gali prasidėti krau­javimas.

  Kartu vartojant kortikosteroidus ir Nolicin, gali padidėti sausgyslių uždegimo ar plyšimų pavojus.

  Kartu vartojant Nolicin, gali sustiprėti gliukozės koncentraciją mažinantis tam tikrų vaistų (sulfonil­kar­ba­mi­do darinių) poveikis.

  Nolicin negalima vartoti kartu su nitrofurantoinu, kadangi tuomet susilpnėja šių abiejų vaistų poveikis.

  Kartu vartojamas probenecidas norfloksacino koncentracijos serume neveikia, tačiau mažina jo ekskreciją su šlapimu.

  Preparatų, kuriuose yra didanozino, negalima vartoti kartu su norfloksacinu bei 2 valandas po jo pavartojimo, nes minėti preparatai gali veikti norfloksacino absorbciją, todėl jo koncentracija serume ir šlapime gali būti mažesnė.

  Nustatyta, kad kai kurie kvinolonai, įskaitant norfloksaciną, daro poveikį kofeino metabolizmui, todėl kofeino klirensas gali sumažėti, o pusinės eliminacijos iš plazmos laikas pailgėti.

  Tyrimų su gyvūnais metu gauti duomenys rodo, kad kartu su fenbufenu vartojami kvinolonai gali sukelti traukulius, todėl kvinolonų ir fenbufeno kartu vartoti nerekomenduojama.

  Nolicin vartojimas su maistu ir gėrimais

  Nolicin galima gerti nevalgius arba valgio metu, tačiau negalima vartoti kartu su pienu ar jogurtu, ka­dan­gi skysti pieno produktai mažina į kraują patenkantį norfloksacino kiekį. Nolicin reikia vartoti 1 val. prieš skystus pieno produktus arba 2 val. po jų. Vartojant šį vaistą, nerekomenduojama gerti alko­ho­linių gėrimų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Šalutinio poveikio vaisiui pavojus nepaneigtas. Nėščioms moterims gydytojas gali skirti Nolicin tik išimtiniais atvejais, kai laukiamas palankus poveikis yra didesnis negu pavojus vaisiui.

  Vartojant Nolicin, žindyti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Nolicin gali mažinti budrumą, todėl vairuoti automobilį ir dirbti su technika reikia atsargiai, kol pa­aiš­kės, kaip šis vaistas veikia organizmą. Nolicin poveikį budrumui stiprina alkoholiniai gėrimai.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nolicin medžiagas

  Azo dažiklis E110 gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijų, įskaitant bronchų astmos prie­puolį (ypač jei padidėjęs organizmo jau­trumas acetilsalicilo rūgščiai).

  3. KAIP VARTOTI NOLICIN

  Nolicin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaisto dozę ir vartojimo trukmę parinks gydytojas, atsižvelgdamas į ligos pobūdį. Tabletę užgerkite stikline vandens arba arbatos.

  Indikacija Dozė Gydymo trukmė Gydymas

  Ūminis cistitas 2  400 mg 3-7 paros Atsinaujinęs cistitas 2  400 mg 7-14 parų Ūminis nekom­pli­kuo­tas pie­lonefritas 2  400 mg 7-14 parų Lėtinis prosta­titas 2  400 mg 4‑6 savaitės arba ilgiau Gonorėja 2  400 mg

  3-7 paros Bakterinis gastroenteritas 2  400 mg iki 5 parų

  Jei sutrikusi inkstų funkcija, gydytojas atitinkamai sumažins šio vaisto dozę.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pavartojus per didelę Nolicin dozę

  Per didelė dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, sunkesniais at­ve­jais – taip pat galvos svaigimą, orientacijos sutrikimą ir traukulių. Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

  Pamiršus pavartoti Nolicin

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Užmirštą tabletę prisiminę išgerkite nedelsdami, nebent jau beveik laikas kitai dozei.

  Nustojus vartoti Nolicin

  Per anksti nutraukus šio vaisto vartojimą, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nolicin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Klinikinių tyrimų metu nustatytas bendras su vaistinio preparato vartojimu susijusio nepageidaujamo poveikio dažnumas buvo maždaug 3%.

  Labai dažni (1/10). Dažni (1/100 iki <1/10). Nedažni (1/1000 iki <1/100). Reti (1/10000 iki <1/1000). Labai reti (<1/10000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

  Pastebėtas toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis. Tyrimai Nedažni: transaminazių, šarminės fosfatazės bei laktatdehidrogenazės (LDH) aktyvumo padidėjimas, šlapalo ir kreatinino koncentracijos serume padidėjimas, hematokrito rodmens sumažėjimas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Nedažni: eozinofilija, leukopenija, hematokrito rodmens sumažėjimas.

  Nervų sistemos sutrikimai Nedažni: galvos skausmas, galvos svaigimas, nuovargis, somnolencija, nenustygstamumas, irzlumas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai Reti: spengimas ausyse.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas, viduriavimas. Reti: anoreksija, pseudomembraninis kolitas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: išbėrimas. Reti: niežulys, dilgėlinė.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Reti: tendinitas ar sausgyslės plyšimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Reti: anafilaksija.

  Psichikos sutrikimai Reti: konfūzija, baimė, haliucinacijos, depresija.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI NOLICIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nolicin vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. 6. KITA INFORMACIJA

  Nolicin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra norfloksacinas. Tabletėje 400 mg norfloksacino. - Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, povidonas, hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska , koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, titano dioksidas (E171), saulėlydžio geltonasis FCF (E 110), išgrynintas vanduo.

  Nolicin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nolicin tabletės yra oranžinės, apvalios, abipus truputį išgaubtos, su vagele vienoje pusėje. Nolicin tiekiamas PVC/PVDC ir Al folijos lizdinėmis plokštelėmis. Dėžutėje yra 20 plėvele dengtų tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!