• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NO-SPA forte NO-SPA forte Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NO-SPA FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  NO-SPA forte yra geltonos, žalsvo ar oranžinio atspalvio pailgos išgaubtos tabletės. Vienoje pusėje yra užrašas ,,NO-SPA“, o kitoje laužimo vagelė. NO-SPA forte tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 20 tablečių.

  NO-SPA forte tabletės yra spazmus slopinantis vaistas.

  Kokias ligas tinka gydyti šiuo preparatu? Lygiųjų raumenų spazmas, susijęs su tulžies latakų ligomis: tulžies pūslės ir tulžies latakų akmenlige. Lygiųjų raumenų spazmas, sergant šlapimo organų sistemos ligomis: inkstų ir šlapimtakių akmenlige, inkstų geldelių uždegimu, šlapimo pūslės uždegimu ir spazmu.

  Pagalbiniam gydymui: lygiųjų raumenų spazmo, sukelto virškinimo trakto ligų: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės, skrandžio uždegimo ir spazmų, enterito, spazminio storųjų žarnų uždegimo, padidėjusio jautrumo ir dirglumo) su vidurių užkietėjimu ir dujų susikaupimu; galvos skausmo dėl įtampos; skausmingų mėnesinių.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NO-SPA FORTE

  NO-SPA forte vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) drotaverino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei NO-SPA forte medžiagai; jeigu yra sunkus kepenų, inkstų ar širdies nepakankamumas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Pacientams, kurių kraujo spaudimas yra mažas, vartoti šį preparatą reikia atsargiai.

  Nėštumas Tyrimų su gyvūnais ir žmonėmis duomenimis, preparato vartojimas nėštumo laikotarpiu nesukėlė žalingo poveikio nei motinai, nei vaisiui. Jį galima vartoti nėštumo metu tik gydytojo nurodymu, atidžiai įvertinus laukiamos naudos ir galimo pavojaus santykį.

  Žindymo laikotarpis Kadangi nepakanka tyrimų duomenų, preparato vartoti žindymo laikotarpiu nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Geriant preparatą įprastinėmis dozėmis drotaverinas nesukelia poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, reikia spręsti individualiai, ar galima vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NO-SPA forte medžiagas Pacientams, kurie netoleruoja laktozės, šios tabletės gali sukelti virškinimo trakto veiklos sutrikimų, nes jų sudėtyje yra laktozės (104 mg).

  Kitų vaistų vartojimas Vartojant kartu su levodopa gali sumažėti šio vaisto poveikis Parkinsono ligos simptomams, t. y. vėl pasunkėja skeleto raumenų rigidiškumas ir tremoras.

  3. KAIP VARTOTI NO-SPA FORTE

  Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, paprastai reikia vartoti taip: Suaugusiems pacientams: po 1 ½ -3 tabletes per parą (per 2-3 kartus). Vaikams: vyresniems kaip 6 metų vaikams - po 1-2 ½ tabletės per parą (per 2-5 kartus).

  Pavartojus per didelę NO-SPA forte dozę Apie preparato perdozavimą duomenų nėra.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NO-SPA forte, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Retas šalutinis poveikis: galvos skausmas, svaigulys, pykinimas, širdies tvinkčiojimas, nemiga ir vidurių užkietėjimas. Labai retas šalutinis poveikis: kraujo spaudimo sumažėjimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. NO-SPA FORTE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!