• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Nitresan Nitresan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Nitresan 10 mg IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Nitrendipinas, veiklioji Nitresan 10 mg medžiaga, yra priskiriama vaistams, taip vadinamiems kalcio kanalų blokatoriams. Ji padeda atsipalaiduoti ir išsiplėsti kraujagyslėms, dėl ko mažėja kraujo spaudimas.

  Gydytojas Jums paskyrė šį vaistą aukštam kraujo spaudimui sumažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Nitresan 10 mg

  Nitresan 10 mg vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nitrendipinui, kitiems 1,4-dihidropiridino grupės kalcio kanalų blokatoriams arba bet kuriai pagalbinei Nitresan 10 mg medžiagai; jeigu Jums yra kardiogeninis šokas (labai žemas kraujo spaudimas ir silpnas pulsas); jeigu Jūsų aortos vožtuvas yra labai susiaurėjęs; jeigu paskutinių 4 savaičių eigoje Jums buvo širdies smūgis (miokardo infarktas); jeigu Jūs skundžiatės nestabilia krūtinės angina (vainikinių širdies kraujagyslių ligos sukeltas krūtinės skausmas, kuris gali būti jaučiamas net ir poilsio metu); nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs turite kepenų problemų, Jūsų kraujo spaudimas gali mažėti labiau. Taip pat gydytojas gali sumažinti vaisto dozę, jeigu Jūsų širdies susitraukimo jėga yra sumažėjusi arba jeigu yra sutrikęs Jūsų širdies ritmas. Šio vaisto negalima vartoti vaikams ir paaugliams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant Nitresan 10 mg kartu su toliau išvardintais vaistais, gali keistis Nitresan 10 mg arba kitų vaistų veikimas. Kiti kraujo spaudimą mažinantys vaistai: kraujo spaudimas gali sumažėti labiau; Diuretikai (šlapimą varantys vaistai): kraujo spaudimas gali sumažėti labiau; Raumenis atpalaiduojantys vaistai (pankuronis, verkuronis): sustiprėja ir pailgėja raumenis atpalaiduojantis poveikis; Cimetidinas ar ranitidinas (vaistai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti); Digoksinas (širdies vaistas): gydytojas Jums sumažins digoksino dozę; Rifampicinas (vaistas tuberkuliozei gydyti); Fenitoinas, karbamazepinas (vaistai epilepsijos gydymui); Fenobarbitalis (migdomasis vaistas); Valprocidas (vaistas traukulių gydymui); Eritromicinas, troleandomicinas, klaritromicinas, roksitromicinas (antibiotikai); Ketokonazolas, itrakonazolas, flukonazolas (vaistai skiriami grybelių ar mielių sukeltoms ligoms gydyti); Nefazodonas (antidepresantas); Amprenaviras, atazanaviras, ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras, sakvinaviras (antivirusiniai vaistai); Kvinupristinas ir dalfopristinas (antibiotikai).

  Nitresan 10 mg vartojimas su maistu ir gėrimais Greipfrutų sultys slopina nitrendipino skilimą. Todėl gydantis Nitresan 10 mg tabletėmis, gerti greipfrutų sulčių negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia, jums vartoti Nitresan 10 mg negalima, kadangi ekperimentiniuose tyrimuose buvo nustatyta, kad nitrendipinas sukelia vaisiaus apsigimimus. Patirties tyrimuose su žmonėmis nepakanka. Nitrendipinas patenka į žindančių žiurkių pieną. Kadangi poveikis žindomiems jaunikliams nėra žinomas, pradėjus gydymą Nitrendipin 10 mg, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pradėjus gerti spaudimą mažinančius vaistus, Jus turėtų stebėti gydytojas. Šių vaistų vartojimas gali turėti įtakos vairavimui ir gebėjimui valdyti mechanizmus. Šis poveikis dažniau pasireiškia gydymo pradžioje, padidinus vaisto dozę, pradėjus gerti kitą vaistinį preparatą arba jeigu kartu su vaistais vartojama alkoholio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nitresan 10 mg medžiagas Šio vaisto sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Nitresan 10 mg

  Nitresan 10 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Šis vaistinis preparatas yra jautrus šviesai. Todėl tabletes visada laikykite gamintojo pakuotėje (taip pat žr. 5 sk. Kaip laikyti Nitresan 10 mg).

  Įprastinė dozė suaugusiems yra: 1 tabletė (10 mg) du kartus per dieną ryte ir vakare (viso 20 mg). Jeigu vaisto veikimas nėra pakankamas, dozę galima padidinti iki 2 tablečių (20 mg) du kartus per parą (viso 40 mg).

  Didžiausia vaisto dozė yra 40 mg nitrendipino per parą.

  Tabletes reikia gerti po valgio (ryte ir vakare), užgeriant pakankamu skysčio kiekiu. Neužsigerkite tablečių greipfrutų sultimis, nes vaistas gali veikti pernelyg stipriai.

  Aukšto kraujo spaudimo gydymas yra ilgas procesas. Gydytojas Jums pasakys kaip ilgai reikia vartoti kraujo spaudimą mažinančius vaistus.

  Vaikai ir paaugliai (iki 18 metų amžiaus) Nitresan 10 mg negalima vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus, kadangi vartojimo patirties šioje amžiaus grupėje nėra pakankamai.

  Pacientai, turintys kepenų problemų Jeigu Jūs turite kepenų problemų, Nitresan 10 mg veikimas gali būti stipresnis. Gydytojams Jums paskirs mažiausią veiksmingą preparato dozę.

  Pacientai, turintys inkstų problemų Tokiems pacientams dozės koreguoti nereikia.

  Senyvo amžiaus pacientai Gydytojams Jums paskirs mažiausią efektyvią vaisto dozę ir stebės Jūsų būklę.

  Pavartojus per didelę Nitresan 10 mg dozę Ūmaus apsinuodijimo požymiai: veido paraudimas, galvos skausmas, sumažėjęs kraujo spaudimas (su kraujo apytakos kolapsu) ir pulso dažnio kitimas (greitas ar lėtas pulsas). Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Nitresan 10 mg Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Vartokite sekančią dozę atėjus jos vartojimo laikui.

  Nustojus vartoti Nitresan 10 mg Jeigu norite nustoti vartoti Nitresan 10 mg, pvz., dėl šalutinio poveikio, prieš tai pasikonsultuokite su savo gydytoju. Nenustokite vartoti vaisto, jeigu to nepatarė padaryti Jūsų gydytojas. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nitresan 10 mg, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinių reiškinių pasireiškimo dažnis yra: Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų) Dažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų) Nedažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) Reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų) Labai reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000) Nežinomi (negalima nustatyti iš turimų duomenų)

  Labai dažni: galvos skausmas, veido paraudimas, kulkšnių ir kojų patinimas (dažniausiai gydymo pradžioje).

  Dažni: krūtinės anginos priepuoliai (krūtinės skausmas), kurie paprastai pasireiškia gydymo pradžioje. Šis poveikis taip pat gali pasireiškšti pacientams, kurie jau yra turėję krūtinės anginos priepuolių. Tokiu atveju vartojant Nitresan 10 mg priepuolių gali padaugėti, gali pailgėti jų trukmė ir padidėti sunkumas (krūtinės skausmas gali sustiprėti).

  Nedažni: nesamų odos dirginimų jutimas (parestezija), svaigulys, nuovargis, trumpas sąmonės netekimas (sinkopė), nerimas, sutrikęs, neryškus matymas, galvos svaigimas, sumažėjęs kraujo spaudimas, nepakankamas kvėpavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, odos ir padidėjusio jautrumo reakcijos, tokios kaip niežulys, dilgėlinė, egzantema, padidėjęs odos jautrumas šviesai, raumenų ar sąnarių skausmas, padažnėjęs šlapinimasis (poliurija), svorio padidėjimas, prakaitavimas.

  Reti: kepenų funkcijos sutrikimas (padidėja tam tikrų kepenų fermentų kiekis), smulkiųjų kraujagyslių uždegimas (leukocitoklastinis vaskulitas).

  Labai reti: tam tikrų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas (leukopenija,agranuliocitozė), širdies smūgis, dantenų patinimas ar uždegimas (dantenų hiperplazija), eksfoliacinis dermatitas (odos lupimasis), sunkus lūpų, veido, liežuvio, gerklės pabrinkimas (angioedema), erekcijos sutrikimas, vyrų krūtų padidėjimas (ginekomastija), gausesnės nei įprastai menstruacijos (menoragija), karščiavimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Nitresan 10 mg

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nitresan 10 mg vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Nitresan 10 mg sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra nitrendipinas. Vienoje tabletėje yra 10 mg nitrendipino. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas 25, dokuzato natrio druska, magnio stearatas.

  Nitresan 10 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Geltonos plokščios tabletės su vagele, kurių vienoje pusėje yra įspaustas tabletės stiprumas. Tabletės yra 7 mm diametro.

  Tabletės yra supakuotos į oranžinės spalvos PVC/Al lizdines plokšteles. Dėžutėje yra 20, 30, 50 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  PRO.MED.CS Praha a.s. Telčska 1, 140 00 Prague 4 Čekijos Respublika

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  PRO.MED.CS Praha a.s. atstovybė Lukiškių 5- 206 Vilnius LT-01108, Lietuva Tel./Fax.: +370 5 2151008

  Šis vaistinis preparatas yra registruotas Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse šiais pavadinimais:

  Čekijos Respublika Nitresan 10 mg Estija Nitresan 10 mg Latvija Nitresan 10 mg Lenkija Nitresan 10 mg Lietuva Nitresan 10 mg tabletės Slovakijos Respublika Nitresan 10 mg Vokietija Nitresan 10 mg Tabletten

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-01-17

   

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

  Nitresan 20 mg tabletės Nitrendipinas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Nitresan 20 mg ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Nitresan 20 mg 3. Kaip vartoti Nitresan 20 mg 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Nitresan 20 mg 6. Kita informacija

  1. KAS YRA Nitresan 20 mg IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Nitrendipinas, veiklioji Nitresan 20 mg medžiaga, yra priskiriama vaistams, taip vadinamiems kalcio kanalų blokatoriams. Ji padeda atsipalaiduoti ir išsiplėsti kraujagyslėms, dėl ko mažėja kraujo spaudimas.

  Gydytojas Jums paskyrė šį vaistą aukštam kraujo spaudimui sumažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Nitresan 20 mg

  Nitresan 20 mg vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nitrendipinui, kitiems 1,4-dihidropiridino grupės kalcio kanalų blokatoriams arba bet kuriai pagalbinei Nitresan 20 mg medžiagai; jeigu Jums yra kardiogeninis šokas (labai žemas kraujo spaudimas ir silpnas pulsas); jeigu Jūsų aortos vožtuvas yra stipriai susiaurėjęs; jeigu paskutinių 4 savaičių eigoje Jums buvo širdies smūgis (miokardo infarktas); jeigu Jūs skundžiatės nestabilia krūtinės angina (vainikinių širdies kraujagyslių ligos sukeltas krūtinės skausmas, kuris gali būti jaučiamas net ir poilsio metu); nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs turite kepenų problemų, Jūsų kraujo spaudimas gali mažėti labiau. Taip pat gydytojas gali sumažinti vaisto dozę, jeigu Jūsų širdies susitraukimo jėga yra sumažėjusi arba jeigu yra sutrikęs Jūsų širdies ritmas.

  Šio vaisto negalima vartoti vaikams ir paaugliams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant Nitresan 20 mg kartu su toliau išvardintais vaistais, gali keistis Nitresan 20 mg arba kitų vaistų veikimas. Kiti kraujo spaudimą mažinantys vaistai: kraujo spaudimas gali sumažėti labiau; Diuretikai (šlapimą varantys vaistai: kraujo spaudimas gali sumažėti labiau; Raumenis atpalaiduojantys vaistai (pankuronis, verkuronis): sustiprėja ir pailgėja raumenis atpalaiduojantis poveikis; Cimetidinas ar ranitidinas (vaistai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti); Digoksinas (širdies vaistas): gydytojas Jums sumažins digoksino dozę; Rifampicinas (vaistas tuberkuliozei gydyti); Fenitoinas, karbamazepinas (vaistai epilepsijos gydymui); Fenobarbitalis (migdomasis vaistas); Valprocidas (vaistas traukulių gydymui); Eritromicinas, troleandomicinas, klaritromicinas, roksitromicinas (antibiotikai); Ketokonazolas, itrakonazolas, flukonazolas (vaistai skiriami grybelių ar mielių sukeltoms ligoms gydyti); Nefazodonas (antidepresantas); Amprenaviras, atazanaviras, ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras, sakvinaviras (antivirusiniai vaistai); Kvinupristinas ir dalfopristinas (antibiotikai).

  Nitresan 20 mg vartojimas su maistu ir gėrimais Greipfrutų sultys slopina nitrendipino skilimą. Todėl gydantis Nitresan 20 mg tabletėmis, gerti greipfrutų sulčių negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia, jums vartoti Nitresan 20 mg negalima, kadangi ekperimentiniuose tyrimuose buvo nustatyta, kad nitrendipinas sukelia vaisiaus apsigimimus. Patirties tyrimuose su žmonėmis nepakanka. Nitrendipinas patenka į žindančių žiurkių pieną. Kadangi poveikis žindomiems jaunikliams nėra žinomas, pradėjus gydymą Nitrendipin 20 mg, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pradėjus gerti spaudimą mažinančius vaistus, Jus turėtų stebėti gydytojas. Šių vaistų vartojimas gali turėti įtakos vairavimui ir gebėjimui valdyti mechanizmus. Šis poveikis dažniau pasireiškia gydymo pradžioje, padidinus vaisto dozę, pradėjus gerti kitą vaistinį preparatą arba jeigu kartu su vaistais yra vartojama alkoholio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nitresan 20 mg medžiagas Šio vaisto sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Nitresan 20 mg

  Nitresan 20 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Šis vaistinis preparatas yra jautrus šviesai. Todėl tabletes visada laikykite gamintojo pakuotėje (taip pat žr. 5sk.: Kaip laikyti Nitresan 20 mg).

  Įprastinė dozė suaugusiems yra: 1 tabletė (20 mg) vieną kartą per dieną ryte. Jeigu vaisto veikimas nėra pakankamas, dozę galima padidinti ir vartoti po 1 tabletę (20 mg) du kartus per parą (viso 40 mg) ryte ir vakare.

  Didžiausia vaisto dozė yra 40 mg nitrendipino per parą.

  Tabletes reikia gerti po valgio (ryte ir vakare), užgeriant pakankamu skysčio kiekiu. Neužsigerkite tablečių greipfrutų sultimis, nes vaistas gali veikti pernelyg stipriai.

  Aukšto kraujo spaudimo gydymas yra ilgas procesas. Gydytojas Jums pasakys kaip ilgai reikia vartoti kraujo spaudimą mažinančius vaistus.

  Vaikai ir paaugliai (iki 18 metų amžiaus) Nitresan 20 mg negalima vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus, kadangi vartojimo patirties šioje amžiaus grupėje nėra pakankamai.

  Pacientai, turintys kepenų problemų Jeigu Jūs turite kepenų problemų, Nitresan 20 mg veikimas gali būti stipresnis. Gydytojams Jums paskirs mažiausią veiksmingą preparato dozę.

  Pacientai, turintys inkstų problemų Tokiems pacientams dozės koreguoti nereikia.

  Senyvo amžiaus pacientai Gydytojams Jums paskirs mažiausią efektyvią vaisto dozę ir stebės Jūsų būklę.

  Pavartojus per didelę Nitresan 20 mg dozę Ūmaus apsinuodijimo požymiai: veido paraudimas, galvos skausmas, sumažėjęs kraujo spaudimas (su kraujo apytakos kolapsu) ir pulso dažnio kitimas (greitas ar lėtas pulsas). Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Nitresan 20 mg Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Vartokite sekančią dozę atėjus jos vartojimo laikui.

  Nustojus vartoti Nitresan 20 mg Jeigu norite nustoti vartoti Nitresan 20 mg, pvz. dėl šalutinio poveikio, prieš tai pasikonsultuokite su savo gydytoju. Nenustokite vartoti vaisto, jeigu to nepatarė padaryti Jūsų gydytojas. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nitresan 20 mg, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinių reiškinių pasireiškimo dažnis yra: Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų) Dažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų) Nedažni (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) Reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 pacientų, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų) Labai reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000) Nežinomi (negalima nustatyti iš turimų duomenų)

  Labai dažni: galvos skausmas, veido paraudimas, kulkšnių ir kojų patinimas (dažniausiai gydymo padžioje).

  Dažni: krūtinės anginos priepuoliai (krūtinės skausmas), kurie paprastai pasireiškia gydymo pradžioje. Šis poveikis taip pat gali pasireiškšti pacientams, kurie jau yra turėję krūtinės anginos priepuolių. Tokiu atveju vartojant Nitresan 10 mg priepuolių gali padaugėti, gali pailgėti jų trukmė ir padidėti sunkumas (krūtinės skausmas gali sustiprėti).

  Nedažni: nesamų odos dirginimų jutimas (parestezija), svaigulys, nuovargis, trumpas sąmonės netekimas (sinkopė), nerimas, sutrikęs, neryškus matymas, galvos svaigimas, sumažėjęs kraujo spaudimas, nepakankamas kvėpavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, odos ir padidėjusio jautrumo reakcijos, tokios kaip niežulys, dilgėlinė, egzantema, padidėjęs odos jautrumas šviesai, raumenų ar sąnarių skausmas, padažnėjęs šlapinimasis (poliurija), svorio padidėjimas, prakaitavimas.

  Reti: kepenų funkcijos sutrikimai (padidėja tam tikrų kepenų fermentų kiekis), kapiliarų uždegimas (leukocitoklastinis vaskulitas).

  Labai reti: tam tikrų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas (leukopenija,agranuliocitozė), širdies smūgis, dantenų patinimas ar uždegimas (dantenų hiperplazija), eksfoliacinis dermatitas (odos lupimasis), sunkus lūpų, veido, liežuvio, gerklės pabrinkimas (angioedema), erekcijos sutrikimas, vyrų krūtų padidėjimas (ginekomastija), gausesnės nei įprastai menstruacijos (menoragija), karščiavimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Nitresan 20 mg

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nitresan 20 mg vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Nitresan 20 mg sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra nitrendipinas. Vienoje tabletėje yra 20 mg nitrendipino. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas 25, dokuzato natrio druska, magnio stearatas.

  Nitresan 20 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Geltonos plokščios tabletės su vagele, kurių vienoje pusėje yra įspaustas tabletės stiprumas. Tabletės yra 7 mm diametro.

  Tabletės yra supakuotos į oranžinės spalvos PVC/Al lizdines plokšteles. Dėžutėje yra 20, 30, 50 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!