• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NIONTIX NIONTIX Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NIONTIX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  NIONTIX yra dujos (diazoto oksidas – linksminančios dujos), kurios naudojamos inhaliuojant. Jos yra lengvai saldaus skonio ir kvapo, bespalvės. Jos tiekiamos dujų balionu su vožtuvu, skirtu kontroliuoti dujų srovę. Dujų balione yra grynas NIONTIX, kuris suslėgtas taip, kad dujos būtų skystos.

  NIONTIX poveikis NIONTIX sukelia anestezuojantį poveikį (migdo), o kai jo įkvepiate, tampate atsipalaidavęs ir pavargęs, todėl galite užmigti.NIONTIX“ taip pat turi skausmą mažinančių savybių. NIONTIX veikia kelias chemines medžiagas („neuromediatorius“), kurios kontroliuoja budrumą bei skausmo pojūtį.

  Kam NIONTIX vartojamas? NIONTIX naudojamas kaip chirurginio anestetiko dalis ar kaip skausmą malšinanti/raminanti priemonė, kai reikalinga, kad poveikis greitai prasidėtų ir kad greitai praeitų..

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NIONTIX

  NIONTIX vartoti negalima: Prieš vartodami NIONTIX, informuokite gydytoją, jei sergate šiomis ligomis, pajutote šiuos simptomus ar esate vienos iš šių būklių:

  Dujomis pripildytos ertmės ar dujų pūslės Jei dėl ligos ar kitos priežasties galima įtarti, kad pleuros ertmėje yra oro, ar jei neseniai nardėte su nardymo įranga ir kūne galėjo atsirasti oro arba dujų burbuliukų. Jei neseniai jūsų akių ligas gydė dujų injekcija į akies obuolį. Skiriant NIONTIX, šie dujų burbuliukai gali padidėti. Žarnų nepraeinamumas Jei jaučiate didelį diskomfortą pilve (simptomai gali rodyti žarnyno nepraeinamumą). NIONTIX gali dar labiau išplėsti žarnyną. Širdies ligos Jei sergate širdies liga (pvz., širdies nepakankamumas). NIONTIX gali šiek tiek susilpninti širdies funkciją, todėl jūsų būklė gali pablogėti. Centrinės nervų sistemos pažeidimas Jei pažeista centrinės nervų sistemos slėgio reguliacija (pavyzdžiui, padidėjęs spaudimas smegenyse). NIONTIX gali tam tikru laipsniu papildomai padidinti slėgį.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant NIONTIX reikia: Taip pat informuokite gydytoją, jei sergate šiomis ligomis, pajutote šiuos simptomus ar esate vienos iš šių būklių.

  Vitaminų trūkumas Jei jums trūksta vitamino B12. NIONTIX gali dar labiau padidinti šio trūkumo pojūtį. Ausų liga Pvz., ausies uždegimas, nes NIONTIX gali padidinti slėgį vidurinėje ausyje.

  Jūsų gydytojas nuspręs, ar NIONTIX jums tinkamas.

  Kitų vaistų vartojimas Gydymas NIONTIX tik dar labiau sustiprina tuo pačiu metu vartojamų kitų anestetikų poveikį. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui Nėštumo ir žindymo laikotarpis NIONTIX galima vartoti gimdant, bet turi būti atsargiai skiriamas pirmuosius šešis nėštumo mėnesius. Todėl, jei esate nėščia, turite apie tai pasakyti gydytojui.

  Žindymo laikotarpiu diazoto oksidą galima duoti, bet negalima duoti pačio maitinimo krūtimi metu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas NIONTIX turi svaiginantį poveikį. Dėl saugumo, kol visiškai neatsigausite, venkite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti sudėtingas užduotis.

  3. KAIP VARTOTI NIONTIX

  NIONTIX visuomet skiriamas dalyvaujant medicinos personalui, kuris nustatys skiriamą dozę. Kai įkvepiate dujas, visuomet laikykitės medicinos personalo nurodymų.

  NIONTIX visuomet duodamas dujų mišinyje, kurio sudėtyje yra 21% deguonies, kad išvengtumėte deguonies trūkumo (hipoksijos) pavojaus. NIONTIX paprastai naudojamas dozėmis (koncentracijomis), kurios varijuoja nuo 35 iki 75 įkvepiamų dujų tūrio procentų.

  Paprastai NIONTIX įkvepiate per veido ar nosies kaukę. Jūs arba įkvepiate pats (pati) („spontaninis kvėpavimas“), arba jums kvėpuoti padeda kvėpavimo aparatas taip pat, kaip anestezijos metu.

  Pavartojus per didelę NIONTIX dozę Kai įkvepiate NIONTIX, visuomet laikykitės medicinos personalo nurodymų. Jei pajutote, kad pavartojote per daug NIONTIX ir kvėpavimas tapo paviršutiniškas (per mažai deguonies kraujyje), pasakykite personalui ir nustokite naudoti NIONTIX. Priklausomai nuo aplinkybių, jums gali reikėti kvėpuoti šviežiu oru arba gali būti papildomai paskirta deguonies. Deguonies kiekis kraujyje bus nuolat sekamas pulsoksimetru.

  Saugumo nurodymai Griežtai draudžiama rūkyti ir naudoti atvirą liepsną patalpose, kuriose skiriamas gydymas linksminančiosiomis dujomis. NIONTIX (medicininės linksminančios dujos) yra skirtas tik gydymui.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NIONTIX kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį , nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažni (daugiau nei 1 iš 100 pacientų): Galvos svaigimas, svaigulio jausmas, pykinimas ir vėmimas. Nedažni (mažiau nei 1 iš 100 pacientų): Slėgio jausmo vidurinėje ausyje jausmas . Tai atsitinka, nes NIONTIX padidina slėgį vidurinėje ausyje. Pilvo pūtimas, nes NIONTIX pamažu didina dujų tūrį žarnyne.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): Poveikis kaulų čiulpų ir nervų funkcijoms. Tai atsitinka dėl NIONTIX poveikio vitamino B12 kiekiui kūne. Tačiau tai ypač reti šalutiniai reiškiniai, todėl kuo trumpesnė vartojimo trukmė, tuo mažesnė jų pasireiškimo rizika. Jei NIONTIX skiriamas ilgą laiką, ar jei NIONTIX gaunate pasikartojančiais intervalais, mažesniais nei keturios dienos, gydytojas, gal būt ištirs kraują, kad galėtų stebėti jo būklę.

  Jei kuris nors šalutinis poveikis pasunkės ar pastebėsite šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį reiškinį, praneškite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI NIONTIX

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia, išskyrus tuos nurodymus, kurie taikomi dujų balionams ir suslėgtoms dujoms (žr. žemiau).

  Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Balioną laikykite užrakintoje, medicininėms dujoms skirtoje patalpoje. Naudokite tik gerai vėdinamose patalpose. Nelaikykite, kai labai karšta. Laikyti atokiau nuo galinčių degti medžiagų. Esant gaisro pavojui, perneškite į saugią vietą. Nerūkykite. Elkitės atsargiai. Pasirūpinkite, kad dujų balionai nenukristų ar nebūtų sutrenkti. Pasirūpinkite, kad balionai būtų švarūs ir sausi, ir apsaugokite nuo alyvos ir riebalų. Saugoti ir transportuoti reikia su uždarytais vožtuvais, o, kur yra, su uždėtu apsauginiu vožtuvų dangteliu/gaubteliu.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NIONTIX vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  NIONTIX sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra 100 % diazoto oksidas (linksminančios dujos) (cheminis simbolis – N2O). Pagalbinių medžiagų nėra.

  NIONTIX išvaizda ir kiekis pakuotėje Dujų baliono viršutinis kraštas nudažytas mėlynai (diazoto oksidas). Dujų baliono korpusas nudažytas baltai (medicininės dujos). Suomijoje dujų baliono korpusas gali būti ir žalsvai mėlynos (turkio) spalvos.

  Pakuotės dydžiai litrais 2,5 4 5 10 20 40 50 450 12x27 9x50 12x40 12x50

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!