• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NICOPASS LIQUORICE MINT NICOPASS LIQUORICE MINT Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NICOPASS LIQUORICE MINT 1,5 mg kietosios pastilės IR KADA JOS VARTOJAMOS?

  Šis vaistas išleidžiamas pastilių pavidalu; 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96 arba 204 pastilių dėžutėse.

  Nikotino abstinencijos simptomams palengvinti ir padėti mesti rūkyti, kai yra priklausomybė nuo nikotino.

  2. Kas žinotina prieš vartojant NICOPASS liquorice MINT 1,5 mg kietąsias pastiles

  Nevartokite NICOPASS liquorice MINT 1,5 mg kitųjų pastilių: jeigu nerūkote arba parūkote tik retkarčiais, jei esate alergiškas bent vienai iš pagalbinių medžiagų, jeigu sergate fenilketonurija (įgimta liga, nustatoma po gimimo), nes vaisto sudėtyje yra aspartamo.

  Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Įspėjimai Atidžiai perskaitykite sveikatos ugdymo patarimą informacinio lapelio pabaigoje.

  Metant rūkyti, šį vaistą galima vartoti tik tada, kai visiškai atsisakoma tabako. Nuo tabako priklausantys rūkaliai, neseniai persirgę miokardo infarktu ar insultu, sergantys nestabilia ar sunkios eigos krūtinės angina (įskaitant Prinzmental krūtinės anginą), sunkiais širdies ritmo sutrikimais, nekontroliuojama hipertenzija, turėtų mesti rūkyti be farmakologinių priemonių (pvz.: naudotis konsultavimu). Jei tokios priemonės neefektyvios, galima svarstyti galimybę vartoti NICOPASS. Tačiau apie šios grupės pacientų saugumą, vartojant šį vaistą, duomenų yra nedaug. Pradedant vartoti šį preparatą, būtina gydytojo priežiūra. Rekomenduojama gydytojo konsultacija, jei sergate viena iš šių ligų,: stabilia širdies ir kraujagyslių sistemos liga, cukriniu diabetu, hipertiroidizmu ar feochromacitoma, sunkiu kepenų ar inkstų veiklos nepakankamumu. Čiulpiamasis nikotinas gali sustiprinti aktyvaus ezofagito, burnos ir ryklės gleivinės uždegimo, gastrito ar skrandžio opos simptomus. NICOPASS sudėtyje yra aspartamo, fenilalanino šaltinio, kuris gali būti kenksmingas sergantiesiems fenilketonurija. NICOPASS sudėtyje yra izomalto. Pacientai, kuriems nustatytas retas paveldimas fruktozės netoleravimas, neturėtų vartoti šio preparato.

  Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Pastiles būtina laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Gydomoji dozė, skiriama suaugusiesiems, vaikams gali sukelti sunkų ar net mirtiną apsinuodijimą.

  Atsargumo priemonės Tam tikri simptomai rodo, kad vaisto dozė yra per maža. Jeigu gydydamiesi jaučiate potraukį, kurio požymiai yra šie: staigus noras rūkyti, sudirgimas, sutrikęs miegas, nekantrumas, pablogėjusi dėmesio koncentracija,

  kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, kurie pakoreguos vaisto dozę.

  Tam tikri simptomai gali rodyti perdozavimą : pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, padidėjęs seilėtekis, prakaitavimas,galvos skausmas ir svaigimas, susilpnėjusi klausa, bendras silpnumas.

  Pajutus šiuos simptomus, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką, kurie pakoreguos vaisto dozę.

  Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Sąveika su maistu ar gėrimais Negerkite ir nevalgykite, kol burnoje yra pastilė. 15 minučių prieš pradedant čiulpti NICOPASS pastiles, nepatartina gerti rūgščių gėrimų (kavos ar gazuoto vandens).

  Nėštumas Jūsų ir jūsų vaiko labui labai svarbu nerūkyti nėštumo laikotarpiu.

  Nėščiąją, metančią rūkyti, turi prižiūrėti gydytojas, ir pirmiausia reikia mėginti tai padaryti be nikotino pakaitalų.Todėl turite pasitarti su savo akušeriu ginekologu ar šeimos gydytoju.

  Žindymas Netgi vartojamo gydomosiomis dozėmis nikotino patenka į motinos pieną ir gali paveikti vaiką. Žindyvėms reikia vengti pakaitinės nikotino terapijos ir rūkymo. Žindyvei, kuriai nepasiseka mesti rūkyti, pakaitinę terapiją nikotinu gali paskirti tik gydytojas. Gydytojo paskirta pastilė ar pastilės čiulpiamos iš karto po maitinimo ir dvi valandas iki kito maitinimo nevartojamos.

  Vairavimas ir darbas su mechanizmais Metant rūkyti gali keistis elgesys. Nėra duomenų apie bet kokį neigiamą pastilių, vartojamų rekomenduojamomis dozėmis, poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Pagalbinė medžiaga su žinomu poveikiu: aspartamas (fenilalanino šaltinis) (E951).

  Kitų vaistų vartojimas Informuokite savo gydytoją ar vaistininką apie vaistus, kuriuos vartojate dabar arba neseniai vartojote, net ir apie tuos, kurie nebuvo paskirti.

  Metimas rūkyti gali turėti įtakos kai kurių vaistų poveikiui: aptarkite tai su gydytoju ar vaistininku.

  3. Kaip vartoti NICOPASS liquorice MINT 1,5 mg kietąsias pastiles

  1,5 mg pastilės netinka stipriai ar labai stipriai priklausomiems nuo nikotino rūkaliams (nuo 7 iki 10 balų pagal Fagerstriomo testą. Testas pateiktas informacinio lapelio pabaigoje).

  Tik suaugusiesiems

  Metimas rūkyti

  Priklausomybės nuo nikotino gydymas paprastai susideda iš 2 fazių.

  1-oji fazė

  Pastilė sučiulpiama, kai tik kyla noras rūkyti. Per parą paprastai suvartojama nuo 8 iki 12 pastilių (1,5 mg); paros dozė negali būti didesnė kaip 20 pastilių. Ši fazė trunka apie 3 mėn., bet šis laikotarpis gali būti kitoks, nes priklauso nuo individualaus atsako.

  2-oji fazė

  Kai noras rūkyti visiškai išnyksta, laipsniškai mažinkite per parą suvartojamų pastilių skaičių. Gydyti baigiama, kai dozė sumažėja nuo 1 iki 2 pastilių per parą. Pastiles rekomenduojama vartoti ne ilgiau kaip 6 mėnesius.

  Vaikams ir paaugliams

  Jaunesni kaip 18 metų asmenys NICOPASS pastilių neturėtų vartoti be gydytojo nurodymų. Nėra duomenų apie NICOPASS vartojimą jaunesnių kaip 18 metų asmenų.

  Vartojimo metodas

  Pastilę reikia įdėti į burną, kur ji pamažu ištirpsta. Ją nuolat reikia perstumti iš vienos burnos pusės į kitą, neskubant čiulpti, kol visiškai ištirps. Čiulpiamoji pastilė ištirpsta per 30 minučių, todėl visą laiką nikotino po truputį išsiskiria ir jis lėtai absorbuojamas burnos gleivinėje, todėl pastilės negalima kramtyti arba praryti.

  Negerkite ir nevalgykite, kol burnoje yra pastilė.

  Bendra gydymo trukmė neturi būti ilgesnė kaip 6 mėnesiai.

  Jeigu potraukis išlieka arba jeigu negalite nutraukti šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu pavartojote daugiau negu reikia NICOPASS liquorice MINT 1,5 mg kietųjų pastilių Jei netyčia perdozavote arba jeigu vieną ar daugiau pastilių prarijo vaikas, nedelsdami KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ AR KVIESKITE GREITĄJĄ MEDICINOS PAGALBĄ.

  Perdozavus gali išryškėti sunkus apsinuodijimas, kurio simptomai yra sumažėjęs kraujospūdis, silpnas ir nereguliarus pulsas, sutrikęs kvėpavimas, išsekimas, širdies ir kraujagyslių kolapsas ir traukuliai, kurie gali būti mirtini.

  Net ir mažas nikotino kiekis yra pavojingas vaikams, nikotinas jiems gali sukelti sunkų ar net mirtiną apsinuodijimą. Vaikui, kuriam įtariamas apsinuodijimas, būtina skubi gydytojo pagalba.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  NICOPASS LIQUORICE MINT 1,5 mg kietosios pastilės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Gydymo pradžioje gali būti suerzinama burnos gleivinė. Kiti pašaliniai poveikiai: galvos skausmas ar svaigimas, pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, žagsulys, gerklės skausmas, odos paraudimas, dilgėlinė ir širdies plakimas.

  Rečiau: sutrikęs širdies ritmas ar alerginės reakcijos. Galvos svaigimas ir skausmas, sutrikęs miegas bei burnos opos gali atsirasti dėl to, kad metėte rūkyti, o ne dėl pakaitinio gydymo nikotino pastilėmis.

  Jei pastebite bet kokį šalutinį poveikį, nepažymėtą šiame informaciniame lapelyje, praneškite apie tai savo gydytojui ar vaistininkui.

  5. NICOPASS liquorice MINT 1,5 mg kietųjų pastilių laikymo sąlygos

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!