• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • NICOPASS FRESH MINT NICOPASS FRESH MINT Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietosios pastilės IR KADA JOS VARTOJAMOS?

    Šis vaistas išleidžiamas pastilių pavidalu; 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96 arba 204 pastilių dėžutėse.

    Nikotino abstinencijos simptomams palengvinti ir padėti mesti rūkyti, kai yra priklausomybė nuo nikotino.

    2. Kas žinotina prieš vartojant NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietąsias pastiles

    Nevartokite NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietųjų pastilių: jeigu nerūkote arba parūkote tik retkarčiais, jei esate alergiškas bent vienai iš pagalbinių medžiagų, jeigu sergate fenilketonurija (įgimta liga, nustatoma po gimimo), nes vaisto sudėtyje yra aspartamo, jei esate alergiškas žemės riešutams ar sojai, nes sudėtyje yra sojų aliejaus.

    Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    Įspėjimai Atidžiai perskaitykite sveikatos ugdymo patarimą informacinio lapelio pabaigoje.

    Metant rūkyti, šį vaistą galima vartoti tik tada, kai visiškai atsisakoma tabako. Nuo tabako priklausantys rūkaliai, neseniai persirgę miokardo infarktu ar insultu, sergantys nestabilia ar sunkios eigos krūtinės angina (įskaitant Prinzmental krūtinės anginą), sunkiais širdies ritmo sutrikimais, nekontroliuojama hipertenzija, turėtų mesti rūkyti be farmakologinių priemonių (pvz.: naudotis konsultavimu). Jei tokios priemonės neefektyvios, galima svarstyti galimybę vartoti NICOPASS. Tačiau apie šios grupės pacientų saugumą, vartojant šį vaistą, duomenų yra nedaug. Pradedant vartoti šį preparatą, būtina gydytojo priežiūra. Rekomenduojama gydytojo konsultacija, jei sergate viena iš šių ligų,: stabilia širdies ir kraujagyslių sistemos liga, cukriniu diabetu, hipertiroidizmu ar feochromacitoma, sunkiu kepenų ar inkstų veiklos nepakankamumu. Čiulpiamasis nikotinas gali sustiprinti aktyvaus ezofagito, burnos ir ryklės gleivinės uždegimo, gastrito ar skrandžio opos simptomus. NICOPASS sudėtyje yra aspartamo, fenilalanino šaltinio, kuris gali būti kenksmingas sergantiesiems fenilketonurija. NICOPASS sudėtyje yra izomalto. Pacientai, kuriems nustatytas retas paveldimas fruktozės netoleravimas, neturėtų vartoti šio preparato.

    Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    Pastiles būtina laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Gydomoji dozė, skiriama suaugusiesiems, vaikams gali sukelti sunkų ar net mirtiną apsinuodijimą.

    Atsargumo priemonės Tam tikri simptomai rodo, kad vaisto dozė yra per maža. Jeigu gydydamiesi jaučiate potraukį, kurio požymiai yra šie: staigus noras rūkyti, sudirgimas, sutrikęs miegas, nekantrumas, pablogėjusi dėmesio koncentracija,

    kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, kurie pakoreguos vaisto dozę.

    Tam tikri simptomai gali rodyti perdozavimą : pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, padidėjęs seilėtekis, prakaitavimas,galvos skausmas ir svaigimas, susilpnėjusi klausa, bendras silpnumas.

    Pajutus šiuos simptomus, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką, kurie pakoreguos vaisto dozę.

    Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    Sąveika su maistu ar gėrimais Negerkite ir nevalgykite, kol burnoje yra pastilė. 15 minučių prieš pradedant čiulpti NICOPASS pastiles, nepatartina gerti rūgščių gėrimų (kavos ar gazuoto vandens).

    Nėštumas Jūsų ir jūsų vaiko labui labai svarbu nerūkyti nėštumo laikotarpiu.

    Nėščiąją, metančią rūkyti, turi prižiūrėti gydytojas, ir pirmiausia reikia mėginti tai padaryti be nikotino pakaitalų.Todėl turite pasitarti su savo akušeriu ginekologu ar šeimos gydytoju.

    Žindymas Netgi vartojamo gydomosiomis dozėmis nikotino patenka į motinos pieną ir gali paveikti vaiką. Žindyvėms reikia vengti pakaitinės nikotino terapijos ir rūkymo. Žindyvei, kuriai nepasiseka mesti rūkyti, pakaitinę terapiją nikotinu gali paskirti tik gydytojas. Gydytojo paskirta pastilė ar pastilės čiulpiamos iš karto po maitinimo ir dvi valandas iki kito maitinimo nevartojamos.

    Vairavimas ir darbas su mechanizmais Metant rūkyti gali keistis elgesys. Nėra duomenų apie bet kokį neigiamą pastilių, vartojamų rekomenduojamomis dozėmis, poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

    Pagalbinė medžiaga su žinomu poveikiu: aspartamas (fenilalanino šaltinis) (E951).

    Kitų vaistų vartojimas Informuokite savo gydytoją ar vaistininką apie vaistus, kuriuos vartojate dabar arba neseniai vartojote, net ir apie tuos, kurie nebuvo paskirti.

    Metimas rūkyti gali turėti įtakos kai kurių vaistų poveikiui: aptarkite tai su gydytoju ar vaistininku.

    3. Kaip vartoti NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietąsias pastiles

    1,5 mg pastilės netinka stipriai ar labai stipriai priklausomiems nuo nikotino rūkaliams (nuo 7 iki 10 balų pagal Fagerstriomo testą. Testas pateiktas informacinio lapelio pabaigoje).

    Tik suaugusiesiems

    Metimas rūkyti

    Priklausomybės nuo nikotino gydymas paprastai susideda iš 2 fazių.

    1-oji fazė

    Pastilė sučiulpiama, kai tik kyla noras rūkyti. Per parą paprastai suvartojama nuo 8 iki 12 pastilių (1,5 mg); paros dozė negali būti didesnė kaip 20 pastilių. Ši fazė trunka apie 3 mėn., bet šis laikotarpis gali būti kitoks, nes priklauso nuo individualaus atsako.

    2-oji fazė

    Kai noras rūkyti visiškai išnyksta, laipsniškai mažinkite per parą suvartojamų pastilių skaičių. Gydyti baigiama, kai dozė sumažėja nuo 1 iki 2 pastilių per parą. Pastiles rekomenduojama vartoti ne ilgiau kaip 6 mėnesius.

    Vaikams ir paaugliams

    Jaunesni kaip 18 metų asmenys NICOPASS pastilių neturėtų vartoti be gydytojo nurodymų. Nėra duomenų apie NICOPASS vartojimą jaunesnių kaip 18 metų asmenų.

    Vartojimo metodas

    Pastilę reikia įdėti į burną, kur ji pamažu ištirpsta. Ją nuolat reikia perstumti iš vienos burnos pusės į kitą, neskubant čiulpti, kol visiškai ištirps. Čiulpiamoji pastilė ištirpsta per 30 minučių, todėl visą laiką nikotino po truputį išsiskiria ir jis lėtai absorbuojamas burnos gleivinėje, todėl pastilės negalima kramtyti arba praryti.

    Negerkite ir nevalgykite, kol burnoje yra pastilė.

    Bendra gydymo trukmė neturi būti ilgesnė kaip 6 mėnesiai.

    Jeigu potraukis išlieka arba jeigu negalite nutraukti šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu pavartojote daugiau nei reikia NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietųjų pastilių Jei netyčia perdozavote arba jeigu vieną ar daugiau pastilių prarijo vaikas, nedelsdami KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ AR KVIESKITE GREITĄJĄ MEDICINOS PAGALBĄ.

    Perdozavus gali išryškėti sunkus apsinuodijimas, kurio simptomai yra sumažėjęs kraujospūdis, silpnas ir nereguliarus pulsas, sutrikęs kvėpavimas, išsekimas, širdies ir kraujagyslių kolapsas ir traukuliai, kurie gali būti mirtini.

    Net ir mažas nikotino kiekis yra pavojingas vaikams, nikotinas jiems gali sukelti sunkų ar net mirtiną apsinuodijimą. Vaikui, kuriam įtariamas apsinuodijimas, būtina skubi gydytojo pagalba.

    4. Galimas šalutinis poveikis

    NICOPASS FRESH MINT 1,5 mg kietosios pastilės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Gydymo pradžioje gali būti suerzinama burnos gleivinė. Kiti pašaliniai poveikiai: galvos skausmas ar svaigimas, pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, žagsulys, gerklės skausmas, odos paraudimas, dilgėlinė ir širdies plakimas.

    Rečiau: sutrikęs širdies ritmas ar alerginės reakcijos. Galvos svaigimas ir skausmas, sutrikęs miegas bei burnos opos gali atsirasti dėl to, kad metėte rūkyti, o ne dėl pakaitinio gydymo nikotino pastilėmis.

    Jei pastebite bet kokį šalutinį poveikį, nepažymėtą šiame informaciniame lapelyje, praneškite apie tai savo gydytojui ar vaistininkui.

    5. NICOPASS FRESH MINT 1,5 MG KIETŲJŲ pastilių laikymo sąlygos

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

    UAB „ORIVAS“ J. Jasinskio g. 16b Vilnius LT-01112 Tel. + 370 52526570

    Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-08-17

    SVEIKATOS PATARIMAI IR UGDYMAS

    Metusiojo rūkyti sveikatos būklė iš karto pagerėja. Niekada nevėlu mesti rūkyti, net jeigu rūkėte daug ir ilgai.

    Kai mesite rūkyti: Jūs nebeįkvėpsite cigaretėse esančių dirginamųjų ir toksinių medžiagų. Jūs pastebėsite konkrečius pagerėjusios sveikatos ženklus: išnyks galvos skausmas, kosulys, gerklės sudirginimas, dusulys. Jūs galėsite džiaugtis geresniais miegu, maisto skoniu, uosle, stipresne fizine būkle. Jūs sumažinsite riziką susirgti plaučių vėžiu ir širdies kraujagyslių ligomis.

    Antra vertus, sergantiesiems širdies ar arterijų ligomis (krūtinės angina, kojų arterijų uždegimu) būtina mesti rūkyti.

    Kas yra priklausomybė nuo nikotino?

    Yra dvi priklausomybės nuo nikotino rūšys:

    Psichologinė priklausomybė

    Rūkant cigaretę, atliekamas automatinių ir pasikartojančių judesių ritualas, susijęs su tam tikromis aplinkybėmis (malonumu, atsaku į stresą, intelektine stimuliacija, draugiškumo išraiška). Tai yra psichologinė ir elgesio priklausomybė.

    Fizinė priklausomybė

    Nikotino poreikį žmogaus organizme sukelia šios medžiagos poveikis nervų sistemai. Tai fizinė priklausomybė. Jei poreikis nepatenkinamas, kyla nenugalimo potraukio pojūtis (žr. “Kaip įveikti fizinę priklausomybę?”).

    Priklausomybės nuo nikotino mažinimui skiriama nikotino pakaitalų.

    Kaip įveikti psichologinę priklausomybę?

    Norėdami padidinti savo sėkmės galimybes, turite visiškai atsisakyti rūkymo, be to: Pasirinkti tam tikrą dieną jums patogiausiu laikotarpiu. Išmesti paskutinį cigarečių pakelį, žiebtuvėlį ir pelenines. Jeigu esate rūkanti pora, geriau būtų kartu mesti rūkyti, Perspėkite savo giminaičius ir bendradarbius, kad metate rūkyti. Paprašykite jų gerbti jūsų sprendimą (nerūkyti šalia jūsų, nesiūlyti jums cigarečių), Pasirenkite atsispirti potraukiui rūkyti. Jis gali kilti staiga ir būti labai stiprus, ypač pirmosiomis savaitėmis, tačiau trunka ne ilgiau kaip 3 ar 4 minutes. Turite apgalvoti, ką darysite, pajutę tokį potraukį ir veikti labai greitai, kad “nepalūžtumėte”, pvz.: Išgersite didelę stiklinę vandens. Kramtysite kramtomąją gumą. Suskaičiuosite iki 100. Keletą kartų giliai įkvėpsite. Išeisite iš kambario. Pakeisite užsiėmimą ir kt.

    Venkite situacijų, susijusių su rūkymu (kavinių, vakarėlių), kitų pagundų (bendraukite su nerūkančiaisiais).

    Susiraskite veiklą, pakeičiančią cigaretę (mėgstamą užsiėmimą, sportą, kultūrines pramogas ir t.t.)

    Kaip įveikti fizinę priklausomybę?

    Jeigu esate priklausomas nuo nikotino ir norite sėkmingai mesti rūkyti, gali prireikti nikotino pakaitalų.

    Fagerstrom’o testas padės jums nustatyti priklausomybės laipsnį.

    FAGERSTROM’O TESTAS

    Kada atsibudęs surūkote savo pirmąją cigaretę? Per 5 minutes: 3 Nuo 6 min. iki 30 min.: 2 Nuo 31 min. iki 60 min.: 1 Po 60 min.: 0

    Ar jums sunku susilaikyti nerūkius vietose, kur draudžiama rūkyti? Taip: 1 Ne: 0

    Kurios cigaretės labiausiai nenorėtumėte atsisakyti? Pirmosios: 1 Bet kurios kitos: 0

    Kiek cigarečių surūkote? 10 ar mažiau: 0 nuo 11 iki 20: 1 nuo 21 iki 30: 2 31 ar daugiau: 3

    Ar rytais rūkote daugiau negu kitą dienos dalį? Taip : 1 Ne: 0

    Ar rūkote sirgdamas ir priverstas gulėti lovoje didesnę dienos dalį? Taip: 1 Ne: 0

    BENDRAS SKAIČIUS

    NUO 0 IKI 2:jūs nesate priklausomas nuo nikotino. Galite mesti rūkyti be nikotino pakaitalų. Jeigu nerimaujate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    NUO 3 IKI 4: jūs esate silpnai priklausomas nuo nikotino.

    NUO 5 IKI 6: jūs esate vidutiniškai priklausomas nuo nikotino Nikotino pakaitalai didina jūsų sėkmės galimybes. Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, jie padės pasirinkti tinkamiausią gydymą.

    NUO 7 IKI 10:jūs esate stipriai arba labai stipriai priklausomas nuo nikotino. Jums rekomenduojami nikotino pakaitalai priklausomybei nuo nikotino įveikti. Turi būti skiriamas gydymas Jums pakankamomis ir pritaikytomis dozėmis.

    Pasitarkite su savo vaistininku ar gydytoju, o gal ir su metimo rūkyti specialistu.

    Nutraukimo sunkumų gali būti ilgai, todėl gydymo trukmė turi būti pakankama, paprastai iki 6 mėn.

    Jeigu ir gydydamiesi jaučiate potraukį, kurio požymiai yra šie: staigus noras rūkyti, sudirgimas, sutrikęs miegas, nekantrumas, pablogėjusi dėmesio koncentracija, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, kurie pakoreguos vaisto dozę.

    Kas jums gali padėti?

    Sveikatos priežiūros specialistai

    Pirmaisiais šešiais metimo rūkyti mėnesiais svarbiausia yra jūsų gydytojo ar vaistininko parama, patarimai ir priežiūra. Taip pat galite kreiptis į specialią metimo rūkyti kliniką, ypač jeigu jus ištiko nesėkmė.

    Psichologai

    Metantiesiems rūkyti svarbu palanki šeimos ir socialinė aplinka. Jeigu jaučiate, kad bus per sunku, galite kreiptis psichologinės pagalbos ar laikino gydymo.

    Dieta

    Kartais metus rūkyti, keletą mėnesių didės jūsų kūno svoris. Jeigu dėl to nerimaujate, galite kreiptis patarimo į sveikatos priežiūros specialistą.

    Vėl pradėjote rūkyti? Kodėl?

    Žiūrėkite į šį atkrytį kaip į gydymo kurso dalį, kaip į įprastą įvykį, ir tai padės jums suprasti , kad atkrytis nerodo nesėkmės.

    Apmąstykite priežastis, dėl kurių vėl pradėjote rūkyti:

    Išlieka fizinė priklausomybė

    Gali būti, kad ši priklausomybė buvo nepakankamai įvertinta arba atsinaujino po kelių mėnesių, pvz., daug laiko leidžiant prirūkytose patalpose.

    Manote, kad pernelyg padidėjo Jūsų kūno svoris Prieš kitą bandymą mesti rūkyti jums tikriausiai reikės pakeisti valgymo įpročius.

    Praradote motyvaciją, nes patyrėte skausmingų įvykių ar prasidėjo sudėtingas laikotarpis, nes metant rūkyti iškilo psichologinių sunkumų (depresija, nerimas ir kt.), patekote į labai gundančią situaciją . Išsiaiškinus šio atkryčio priežastį, bus lengviau jo išvengti kitą kartą bandant mesti rūkyti.

    Patarimo visada galite kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

    Nenusiminkite, jeigu vėl pradėjote rūkyti. Patirtis rodo, kad po vieno ar kelių bandymų mesti rūkyti Jūsų sėkmės šansai padidėja.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!