• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NEOTON NEOTON Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA NEOTON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  NEOTON tiekiamas buteliukais, kuriuose yra 1 g baltų, sterilių fosfokreatino dinatrio druskos miltelių, ir buteliukais, kuriuose yra 50 ml tirpiklio. Prieš vartojimą miltelius reikia ištirpinti buteliuke esančiame tirpiklyje. Paruoštas tirpalas lašinamas į veną. Be to, NEOTON galima dėti į kardiopleginį tirpalą, kuris vartojamas širdies operacijos metu. Pakuotė: - dėžutė, kurioje yra vienas 1 g miltelių buteliukas, vienas 50 ml tirpiklio buteliukas ir infuzinė sistema; - dėžutė, kurioje yra keturi 1 g miltelių buteliukai, vienas 50 ml tirpiklio buteliukas ir infuzinė sistema.

  Fosfokreatino dinatrio druska yra skersaruožių raumenų energijos apykaitos substratas. Jis vartojamas (dedamas į kardiopleginį tirpalą) širdies apsaugai širdies operacijos metu ir pažeistam širdies raumens metabolizmui gerinti išemijos metu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEOTON

  NEOTON vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) fosfokreatino dinatrio druskai; - jeigu yra ūminis arba lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas (tuo atveju, jeigu ligoniui reikia didelės, t. y. 5 – 10 g paros dozės).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu į veną leidžiama didesnė negu 1 g dozė (suleidus greitai, gali kristi kraujospūdis); - jeigu gydoma didele doze, kadangi organizme gali susikaupti didelis kiekis fosfatų, galinčių daryti įtaką kalcio apykaitai ir hormonų, padedančių reguliuoti homeostazę, funkcionuoti inkstams ir metabolizuoti purinus, sekrecijai.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nors fosfokreatinas yra fiziologinė medžiaga ir neigiamas poveikis dauginimosi funkcijai nėra tikėtinas, tačiau nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims jo reikia vartoti atsargiai. Jeigu esate nėščia, manote, kad galite būti pastojusi, planuojate pastoti arba krūtimi maitinate kūdikį, turite apie tai informuoti gydytoją prieš šio preparato vartojimą. Jis paaiškins, kokia rizika ir nauda galima medikamento vartojant nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus NEOTON įtakos nedaro.

  Kitų vaistų vartojimas Su kitais medikamentais fosfokreatinas nesąveikauja.

  3. KAIP VARTOTI NEOTON

  NEOTON tirpalo leidžiama gydytojui prižiūrint. Infuzija į veną. 1 – 2 kartus per parą (tiksliai nustato gydytojas) į veną per 30 – 45 min. infuzuojamas iš 1 g (vieno buteliuko) miltelių paruoštas tirpalas.

  Kardiopleginis tirpalas. Širdies apsaugai širdies operacijos metu į įprastinį kardiopleginį tirpalą pridedama tiek fosfokreatino, kad tirpalo koncentracija būtų 10 mmol/l.

  Pavartojus per didelę NEOTON dozę Perdozavimo simptomai yra tokie patys, kokie išvardyti skyriuje “Galimas šalutinis poveikis”. Specifinis priešnuodis nežinomas. Gydymas simptominis.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NEOTON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Greitai į veną suleidus 1 g fosfokreatino, gali sumažėti kraujospūdis.

  Vartojant didelę (5 – 10 g) paros dozę, į organizmą patenka daug fosfatų, kurie gali daryti įtaką kalcio apykaitai ir hormonų, kurie padeda reguliuoti organizmo vidinės terpės pastovumą, funkcionuoti inkstams ir metabolizuoti purinus, sekrecijai. Didelę dozę galima vartoti tik tam tikriems ligoniams ir tik trumpai.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas poveikis, informuokite gydytoją arba vaistininką.

  5. NEOTON LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant kartoninės dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Kaip naudotis lašinimo į veną įranga

  1.Dezinfekuokite guminį miltelių ir tirpiklio buteliukų kamštį, vieną ištekėjimo įrangos adatos galą per jį įkiškite į tirpiklio buteliuką, pritraukite prie kito jos galo šalčiu išdžiovintų miltelių buteliuką. 2.Įkiškite adatos galą į miltelių buteliuką. 3.Leiskite tirpikliui subėgti į miltelių buteliuką. 4.Ištraukite tuščią tirpiklio buteliuką kartu su ištekėjimo įrangos adata (A). 5.Miltelių buteliuką kratykite tol, kol jie visiškai ištirps. 6.Įdėkite buteliuką į plastmasinę spiralę (B) Įkiškite perforatorių su lašų reguliatoriumi (C). 7.Prijunkite srovės reguliatorių (D) ir užsukite. 8.Buteliuką apverskite dugnu į viršų ir pakabinkite. 9.Spauskite lašų reguliatorių (C) tol, kol į jį tirpalo prilašės iki pusės. 10.Užmaukite ant vamzdelio galo (E) adatą (F). 11.Atsukite srovės reguliatorių (D) ir palaukite, kol vamzdelis bei adata prisipildys ir keli lašai išlašės lauk. Po to srovės reguliatorių užsukite. 12.Įdurkite adatą į veną ir pritvirtinkite pleistru. 13.Pritvirtinkite vamzdelį pleistru prie riešo (H). 14.Atsukite srovės reguliatorių (D). 15.Infuziją sustabdę, ištraukite adatą iš venos, dūrio vietą dezinfekuokite, uždenkite steriliu tamponu ir priklijuokite jį pleistru.

  NEOTON dėjimas į kardiopleginį tirpalą Į kardiopleginį tirpalą NEOTON galima dėti tiek, kad tirpalo koncentracija būtų 10 mmol/l. Tai atitinka maždaug 2,5 g/l gryno fosfokreatino arba 3,5 g/l fosfokreatino dinatrio druskos. Ruošiant kardiopleginį tirpalą, kurio viename litre būtų 10 mmol NEOTON, rekomenduojama naudoti tą pakuotę, kurioje yra 4 buteliukai, kurių kiekviename yra 1 g preparato. Pradžioje kiekvieno buteliuko turinį reikia ištirpinti 10 ml kardiopleginio tirpalo, išsiurbto iš 1 l. maišo, po to visą 3 buteliukų turinį ir pusę (5 ml) ketvirto buteliuko turinio suleisti atgal į kardiopleginio tirpalo maišą. Galimas ir kitoks ruošimo būdas, t. y. pradžioje kiekvieno iš 4 buteliukų turinys tirpinamas 10 ml pakuotėje esančio tirpiklio, po to visas 3 buteliukų turinys ir pusė (5 ml) ketvirto buteliuko turinio praskiedžama tokiu kardiopleginio tirpalo kiekiu, kad paruošto tirpalo būtų 1 l.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!