• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Neo-bronchol Neo-bronchol Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NEO-BRONCHOL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  neo-bronchol pastilės vartojamos klampiam kvėpavimo takų sekretui, atsirandančiam sergant ūmine arba lėtine bronchų ar plaučių liga, skystinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEO-BRONCHOL

  neo-bronchol vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas ambroksoliui arba bet kuriai pagalbinei pastilių medžiagai.

  Mažesnių nei 6 metų vaikų vaistiniais preparatais, kuriuose yra didelė, t. y. 30 mg arba 60 mg, ambroksolio hidrochlorido dozė, gydyti negalima. Mažesniems vaikams gydyti tiekiamos kitos vaisto formos, t. y. sirupas, geriamieji lašai. Specialių atsargumo priemonių reikia: - Sergant inkstų funkcijos nepakankamumu arba sunki kepenų liga. Sergant minėtomis ligomis, neo-bronchol galima vartoti tik itin atsargiai: reikia mažinti dozę arba ilginti vaisto vartojimo intervalus. - Sergant retai pasireiškiančia bronchų liga, kurios metu padaugėja bronchų sekreto (pvz., piktybinis ciliarinis sindromas). Tokiu atveju neo-bronchol reikia vartoti itin atsargiai ir gydytojui prižiūrint, kadangi sekretas gali susilaikyti bronchuose. Jeigu yra arba anksčiau buvo bet kuri paminėta būklė, neo-bronchol galima vartoti tik labai atsargiai ir tik tam tikromis sąlygomis. Be to, prieš medikamento vartojimą reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo metu, ypač pirmus tris jo mėnesius, ir žindymo laikotarpiu neo-bronchol galima vartoti tik gydytojui atidžiai nustačius gydymo naudos ir galimo pavojaus santykį, kadangi moterų gydymo šiuo laikotarpiu patirtis yra maža.

  neo-bronchol vartojimas su maistu ir gėrimais Pastilės čiulpiamos po valgio. Geriant skysčių, gleives skystinantis medikamento poveikis stiprėja.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nenustatyta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines neo-bronchol medžiagas Pastilėse yra sorbitolio. Kūdikiams ir mažiems vaikams preparatų, kuriuose yra šios medžiagos, galima vartoti tik gydytojo leidimu, kadangi jiems gali būti dar neatpažintas įgimtas fruktozės netoleravimas. Pavojus sveikatai gali kilti ir paaugliams bei suaugusiems žmonėms, kuriems šis sindromas yra, vadinasi, jiems neo-bronchol reikėtų vartoti tik pasitarus su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas neo-bronchol vartojant kartu su kosulį slopinančiais medikamentais, sekretas gali susilaikyti kvėpavimo takuose, kadangi sutrikdomas kosulio refleksas. Vadinasi, kartu minėtų medikamentų galima vartoti tik būtiniausiu atveju. Ambroksolis didina kartu vartojamų antibiotikų amoksicilino, cefuroksimo ae eritromicino patekimą į bronchų sekretą.

  3. KAIP VARTOTI NEO-BRONCHOL

  6 - 12 metų vaikams Paprastai reikia čiulpti po 1 pastilę (atitinka 15 mg ambroksolio) 2 - 3 kartus per parą.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų paaugliams Pirmas 2 - 3 paras reikia čiulpti po 2 pastiles 3 kartus per parą (atitinka 90 mg ambroksolio hidrochlorido per parą), vėliau - po 1 pastilę 3 kartus per parą (atitinka 45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir eigos. Be gydytojo nurodymo ilgiau negu 4 – 5 paras neo-bronchol pastilių vartoti negalima.

  PASTABA. Ligoniams, sergantiems inkstų nepakankamumu arba sunkia kepenų liga, reikia vartoti mažesnę dozę arba ilginti vartojimo intervalus. Pavartojus per didelę neo-bronchol dozę Pavartojus per didelę ambroksolio dozę, intoksikacijos simptomų neatsiradavo. Gali pasireikšti trumpalaikis neramumas ir viduriavimas. Pavartojus itin didelę dozę, gali padidėti seilėtekis, pasireikšti žiaukčiojimas, vėmimas ir hipotenzija.

  Vaisto perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją. Imtis skubios pagalbos priemonių, pvz., plauti skrandį ar sukelti vėmimą, paprastai nereikia, nebent tik tuo atveju, jeigu būtų išgerta itin didelė dozė. Tinka simptominis gydymas.

  Jeigu įprastiniu laiku reikiamą neo-bronchol dozę pavartoti pamirštama arba pavartojama mažesnė dozė, negu rekomenduojama, toliau medikamento reikia vartoti įprastine tvarka.

  Pamiršus pavartoti neo-bronchol Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Retais atvejais gali sutrikti virškinimo trakto veikla (atsiranda pykinimas, pilvo skausmas), pasireikšti vaisto netoleravimo reakcija (alerginė odos ar gleivinės reakcija: odos išbėrimas, patinimas, paraudimas, niežulys), dusulys, veido sutinimas, temperatūros pakilimas kartu su drebuliu. Kartais gali džiūti burna ir kvėpavimo takai, padidėti seilėtekis ir sekreto tekėjimas iš nosies, užkietėti viduriai, sutrikti šlapinimasis. Pavieniais atvejais gali pasireikšti sunki padidėjusio organizmo jautrumo reakcija, susijusi su kraujotakos sutrikimu, t. y. anafilaksinis šokas. Tokiu atveju būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją. Buvo vienas alerginio odos uždegimo (kontaktinio dermatito) atvejis. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas poveikis, reikia informuoti gydytoją arba vaistininką. Atsiradus pirmųjų padidėjusio organizmo jautrumo požymių, neo-bronchol vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų reakcijos sunkumą ir nurodytų, ką tokiu atveju daryti.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. NEO-BRONCHOL LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, saugoti nuo šviesos. Tinkamumo laikas nurodytas pakuotės etiketėje. Jam pasibaigus, pastilių vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!