• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • NeisVac-C NeisVac-C Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA NeisVac-C IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    NeisVac-C išleidžiama pakuotėse po 1, 10 arba 20 užpildytų švirkštų po vieną dozę. Kiekviename švirkšte yra po 0,5 ml injekcinės suspensijos.

    NeisVac-C priklauso vienai pagrindinių vaistinių preparatų grupių – vakcinoms, kurios skirtos apsaugoti nuo infekcinių ligų. NeisVac-C skirta apsaugoti nuo ligos, kurią sukelia bakterija Neisseria meningitidis, priklausanti C grupei. Vakcina veikia taip, kad skatina jūsų organizmą kurti savą apsaugą (antikūnus) prieš C grupės bakterijas.

    C grupės Neisseria meningitidis bakterija gali sukelti sunkias ir kartais gyvybei grėsmingas infekcines ligas, pavyzdžiui, meningitą ir kraujo užkrėtimą.

    Ši vakcina gali apsaugoti tik nuo ligų, kurias sukelia C grupės meningokokų Neisseria meningitidis bakterija. Vakcina neapsaugo nuo infekcijų, kurias sukelia kitos meningokokų grupės ir meningitą arba kraujo užkrėtimą sukeliančių kitų mikroorganizmų.

    Kaip ir kitos vakcinos, NeisVac-C negali visiškai apsaugoti nuo C meningokokų grupės infekcijų visų paskiepytų asmenų.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NeisVac-C

    NeisVac-C vartoti draudžiama

    Jeigu Jūs kada nors esate patyręs alerginę reakciją (atsiranda simptomai kaip, pavyzdžiui, kaip odos bėrimas, veido ir gerklės tinimas, apsunkęs kvėpaviamas, liežuvio ar lūpų pamėlynavimas, žemas kraujospūdis ir kolapsas) pirminei šios vakcinos dozei arba bet kuriai sudedamajai vakcinos daliai, įskaitant stabligės toksoidą. Jeigu Jums kada nors buvo alerginė reakcija bet kuriai kitai vakcinai, kuri skirta apsaugoti nuo C grupės meningokokinės infekcijos.

    Vakcinaciją NeisVac-C vakcina gali prireikti atidėti, jeigu sergate infekcine liga (pavyzdžiui, atsiranda karščiavimas, gerklės skausmas, kosulys, šalčio krėtimas, sloga ar gripas). Tokiu atvejuu gydytojas gali patarti atidėti vakcinos suleidimą kol Jums pagerės.

    Specialių atsargumo priemonių reikia - jeigu Jūs sergate hemofilija ir kitomis ligomis, kurios gali turėti įtakos kraujo krešėjimui jeigu Jums buvo sakoma, kad sergate autoimunine liga arba kad Jūsų imuninė sistema dėl kokios nors priežasties yra nusilpusi. Pavyzdžiui: ar nebuvote įspėti, kad jūsų organizme nepakankamai gaminasi antikūnų? ar Jūs vartojate vaistus, kurie mažina atsparumą infekcijoms (pavyzdžiui, priešvėžiniai vaistai arba didelės kortikosteroidų dozės)? jeigu Jūsų blužnis pašalinta arba jums buvo sakoma, kad kad jūsų blužnis nefunkcionuoja kaip turėtų; Jeigu sergate inkstų liga, kurios metu šlapime randamas padidėjęs baltymo kiekis (ši būklė vadinama nefroziniu sindromu) Buvo aprašyta atvejų, kai po vakcinacijos ši būklė pasikartojo. Jūsų gydytojas patars, ar jums vis dėlto galima suleisti NeisVac-C vakciną, atsižvelgiant į tai, kokio pobūdžio inkstų sutrikimas Jums yra. Jeigu esate vyresnio negu 65 metų amžiaus.

    Visais minėtais atvejais pasitarkite su savo gydytoju prieš vakcinuojantis, kadangi ji gali Jums netikti. Kai kuriais atvejais vakcina jums galėtų būti suleista, tačiau tai gali neužtikrinti pakankamai stiprios apsaugos nuo C grupės bakterijų sukeliamų infekcijų.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Gydytojas patars, ar Jums reikia skiepytis NeisVac-C vakcina reikėtų tuo pat metu vakcinuojantis kitomis leidžiamomis vakcinomis. NeisVac-C gali būti skiriama tuo pat metu, bet kaip atskira injekcija kartu su inaktyvuota poliomielito vakcina, tymų, epideminio parotito ir raudonukės vakcina (MMR), vakcinomis, apsaugančioimis nuo difterijos, stabligės ir kokliušo bei Haemophilus influenzae (Hib) konjuguotomis vakcinomis.

    Kūdikiams galima leisti vakciną tuo pat metu, kaip ir kitas tam tikras vakcinas, kurios apsaugo nuo hepatito B infekcijos. Gydytojas patars, ar tai yra būtina ir kuri vakcina tuo atveju tinka labiausiai. Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Pasakykite savo gydytojui prieš vakcinaciją, jeigu galite būti nėščia arba ketinate pastoti žindote kūdikį.

    NeisVac-C vis dėlto gali būti leidžiama Jums, jeigu infekcijos pavojus yra didelis.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Nepanašu, kad vakcina turėtų įtakos gebėjimui vairuoti ar dirbti su technika.

    3. KAIP VARTOTI NeisVac-C

    Viena NeisVac-C dozė - 0,5 ml (pusė mililitro – labai mažas skysčio kiekis). Paprastai ji suleidžiama į rankos raumenis (vaikams nuo 12 mėnesių amžiaus ir vyresniems asmenims) ar šlaunį (vaikams nuo dviejų iki 12 mėnesių). Vakcinos negalima suleisti po oda ar į kraujagyslę, todėl gydytojas ar seselė atsižvelgs į tai leisdami vakciną.

    Kūdikiams nuo 2 iki 12 mėnesių amžiaus skiriamos dvi NeisVac-C dozės, tarp kurių suleidimo turi praeiti ne mažiau kaip du mėnesiai.

    Kad susidaręs imunitetas išliktų ilgam, reikalinga palaikomoji dozė po to, kai kūdikiams suleidžiamos dvi pirminės imunizacijos dozės. Gydytojas patars, kada Jūsų vaikas turėtų būti vakcinuojamas palaikomąja doze.

    Vaikams nuo 12 mėnesių ir vyresniems, taip pat jaunuoliams ir suaugusiesiems rekomenduojama skirti vieną (0,5 ml) vakcinos dozę.

    Pavartojus per didelę NeisVac-C dozę

    Iki šiol nėra nustatyta perdozavimo NeisVac-C atvejų. Galimybė, kad šios vakcinos būtų perdozuota, sunkiai tikėtina, nes gydytojas jai suleisti naudoja vienkartinį švirkštą, kuriame yra viena vakcinos dozė.

    Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šios vakcinos vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    NeisVac-C, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Jei Jums kelia susirūpinimą bet kuris iš šalutinių poveikių, arba jeigu atsiranda neįprasti simptomai, pasakykite gydytojui, slaugytojai arba vaistininkui.

    Nepageidaujami poveikiai, pasireiškiantys daugiau kaip 1 pacientui iš 10, laikomi labai dažnais, 1 pacientui iš 100 asmenų - dažnais, o šalutiniai poveikiai, pasireiškiantys mažiau kaip 1 pacientui iš 10000, laikomi labai retais.

    Kaip ir skiepijant kitomis leidžiamomis vakcinomis, turi būti paruošti reikiami vaistiniai preparatai ir paruošta tinkama pagalba tam atvejui, jeigu atsirastų labai retos, bet galimai sunkios alerginės reakcijos. Sunkių alerginių reakcijų simptomai: lūpų, gerklės, burnos tinimas (tai gali sukelti sunkumų ryjant ar kvėpuojant), kartais lydimas rankų, pėdų, kulkšnių bėrimo bei tinimo. Taip pat gali staiga sumažėti kraujospūdis, pacientas gali prarasti sąmonę. Šios labai retos reakcijos, jeigu atsiranda, tai nutinka iš karto po injekcijos, dažniausiai, kai pacientas dar būna klinikoje ar gydytojo priimamajame. Jei tai įvyktų vėliau, jau išvykus iš skiepijimo vietos, privalote NEDELSIANT kreiptis į gydytoją.

    Labai retai galimas odos bėrimas, galintis apimti didžiąją dalį kūno,gali atsirasti pūslių ar pradėti luptis oda. Gali būti pažeista burnos ir akių gleivinė. Galimos ir ne tokios ryškios alerginės reakcijos - niežėjimas, dilgėlinė ar kitokio pobūdžio bėrimai.

    Traukuliai (konvulsijos) po vakcinos suleidimo buvo labai reti ir tiems asmenims, kuriems traukulių buvo ir anksčiau. Kartais jaunuoliams ir suaugusiesiems, kuriems buvo registruoti traukuliai, iš tiesų tai buvo alpimo priepuoliai. Kūdikiams ir mažiems vaikams traukuliai paprastai buvo susiję su karščiavimu ir greičiausiai tai buvo karščiavimo konvulsijos. Daugelis pacientų po traukulių greitai pasveiksta.

    Visoms amžiaus grupėms dažnos reakcijos injekcijos vietoje: dūrio vietos paraudimas, patinimas ar padidėjęs jautrumas. Galvos skausmai ir karščiavimas gana dažni.

    Kiti gana dažni nepageidaujami poveikiai, pasireiškę kūdikiams ir pradedantiems vaikščioti vaikams buvo apetito praradimas, pykinimas, liguistumas ir viduriavimas, verksmingumas, irzlumas, mieguistumas ir vangumas arba miego sutrikimas.

    Raumenų skausmai bei kojų ir rankų skausmai buvo dažni ar labai dažni vyresniems vaikams bei suaugusiesiems. Bendro pobūdžio nepageidautini poveikiai vyresnio amžiaus vaikams ir suaugusiesiems buvo apetito praradimas, pykinimas, liguistumas ar viduriavimas.

    Labai retais atvejais kaip nepageidaujami poveikiai buvo registruoti tonzilių patinimas, galvos svaigimas, alpimas, pakitę ar susilpnėję pojūčiai, raumenų tonuso sumažėjimas ar suglebimas kūdikiams bei į mėlynes panašios purpurinės dėmės ar spuogai poodyje kurios galimai išryškėja dėl trombocitų sumažėjimo.

    Jeigu kada nors praeityje Jūsų daktaras sakė, kad jums yra nefrozinis sindromas (inkstų liga, kurios atveju atsiranda patinimai, ypač aplink veidą ir akis, šlapime atsiranda baltymo, dėl kurio šlapimas atrodo putotas, ir/arba padidėja kūno svoris), gali būti padidėjusi rizika, kad tokia būklė pasikartos praėjus keletui mėnesių po vakcinacijos. Turite pasakyti gydytojui, jeigu pastebėjote šiuos arba panašius simptomus po vakcinacijos.

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Ši vakcina negali sukelti C meningokokinės infekcijos. Jei Jūs ar Jūsų vaikas jaučiate sprando skausmus, sprando sąstingį ar šviesos baimę (fotofobija), mieguistumą ar orientacijos praradimą, atsirado raudonų ar purpurinių į mėlynes panašių dėmių, kurios nepradingsta spaudžiant, turėtumėte kreiptis į gydytoją, artimiausią skubios pagalbos gydymo įstaigą arba kviesti greitosios pagalbos automobilį kad galima būtų atmesti kitas priežastis.

    5. KAIP LAIKYTI NeisVac-C

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti 2 C – 8 C temperatūroje (šaldytuve). Švirkštą laikyti išorinėje dėžutėje. Negalima užšaldyti. Tinkamumo vartoti laikotarpiu preparatą galima laikyti kambario temperatūroje (ne aukštesnėje kaip 25 C) nepertraukiamai 9 mėnesius. Perkėlimo į 25 C temperatūrą datą ir naują tinkamumo vartoti datą būtina užrašyti ant pakuotės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Preparatas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    6. KITA INFORMACIJA

    NeisVac-C vienoje dozėje (0,5 ml) sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga yra 10 mikrogramų Neisseria meningitidis C grupės (padermė C11) polisacharido (de-O-acetilo), konjuguoto su 10-20 mikrogramų stabligės toksoido, adsorbuoto aliuminio hidroksidu (0,5 miligramų Al 3+). Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas ir injekcinis vanduo.

    Kaip atrodo NeisVac-C ir jo pakuotės turinys

    NeisVac-C yra šiek tiek matinė balta arba beveik balta suspensija.

    NeisVac-C išleidžiama po vieną 0,5 ml dozę suspensijos užpildytame švirkšte. Pakuotėse yra po 1 užpildytą švirkštą.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!