• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NAZOL NAZOL Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA NAZOL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  NAZOL 0,5 mg/ml nosies purškalas yra skaidrus ir bespalvis tirpalas, tiekiamas buteliais po 15 ml arba 30 ml. NAZOL vartojamas nosies gleivinės paburkimui mažinti, susirgus sloga, kai yra gausių išskyrų (vazomotoriniu rinitu), arba alergine sloga (alerginiu rinitu), o taip pat nosies išskyrų nutekėjimui lengvinti, sergant prienosinių ančių uždegimu peršalus. Įpurškus NAZOL, slogos simptomai, atsiradę dėl nosies hiperemijos, palengvėja jau po 5 minučių. Medikamentas nesukelia mieguistumo. Vaistiniame preparate esanti veiklioji medžiaga lengvina simptomus 12 valandų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAZOL

  NAZOL vartoti draudžiama: jaunesniems kaip 6 metų vaikams; jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) oksimetazolino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Nazol medžiagai; jeigu yra sausasis nosies gleivinės uždegimas, kurio metu atsiranda plutelė (rhinitis sicca); Specialių atsargumo priemonių reikia: Toliau nurodyta, kada NAZOL purškalo galima vartoti tik tam tikromis sąlygomis ir tik laikantis ypatingo atsargumo. Be to, apie tai dar reikia pasiklausti gydytojo. Taip elgtis būtina ir tada, jei žemiau išvardytos aplinkybės jau yra buvusios. Vaistinio preparato galima vartoti tik gydytojui atidžiai įvertinus naudą ir riziką, jei: - vartojama monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių ar kitokių vaistų, galinčių padidinti kraujospūdį; - padidėjęs akispūdis (ypač sergant uždaro kampo glaukoma), - sergama sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., širdies išemine liga, padidėjęs kraujospūdis), - yra feochromocitoma (antinksčių auglys); - sutrikusi medžiagų apykaita (pvz., padidėjusi skydliaukės funkcija, cukrinis diabetas).

  Ką reikia žinoti gydant vaikus Vaisto negalima vartoti ilgai, būtina stengtis neperdozuoti. Jei vartojama didesnė, negu rekomenduojama, dozė, paciento būklę turi stebėti gydytojas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo metu medikamento vartoti nepatariama, kadangi nėra pakankamai duomenų apie poveikį vaisiui. Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti ir žindyvėms, nes nėra žinoma, ar veiklioji medžiaga prasiskverbia į moters pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ilgiau arba didesnėmis dozėmis, nei rekomenduojama, vartojami preparatai gali sukelti sisteminį poveikį, pasireiškiantį širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimu (gali sutrikti gebėjimas vairuoti arba valdyti mechanizmus). Reikia atkreipti ypatingą dėmesį, kad vartojant vaistinį preparatą kartu su alkoholiniais gėrimais gali reikšmingai susilpnėti gebėjimas vairuoti.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. NAZOL vartojant kartu su kai kuriais nuotaiką gerinančiais preparatais (tranilcipraminino grupės MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais), gali pakilti kraujo spaudimas.

  3. KAIP VARTOTI NAZOL

  NAZOL visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams 2 - 3 kartus įpurkšti į kiekvieną nosies šnervę, bet ne dažniau kaip kas 10 - 12 valandų. 6 - 12 metų vaikams reikia įpurkšti (suaugusiems žmonėms prižiūrint) – po 1 kartą į kiekvieną nosies šnervę, bet ne dažniau kaip kas 12 valandų. Preparato vartoti dažniau kaip 2 kartus per dieną draudžiama. Vaisto įpurškiama greitai ir stipriai spustelėjus purkštuką. Įpurškiant atlošti galvos negalima. Pavartojus medikamento, reikia gerai nuvalyti buteliuko antgalį. Jeigu manote, kad NAZOL veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę NAZOL dozę Ilgalaikis medžiagų, mažinančių nosies gleivinės paburkimą, vartojimas gali sumažinti preparato veiksmingumą. Vaisto perdozavus arba netyčia nurijus, gali išsiplėsti akių vyzdžiai (pasireiškia midriazė), pamėlynuoti lūpos (atsiranda cianozė), prasidėti pykinimas, karščiavimas, traukuliai, sutrikti širdies veikla ir kraujotaka (pasireiškia širdies aritmija, ūminis kraujotakos nepakankamumas, padidėja kraujospūdis, sustoja širdis), plaučių funkcija (atsiranda plaučių edema, sutrinka kvėpavimas), psichika. Be to, gali atsirasti centrinės nervų sistemos veiklos slopinimas bei mieguistumas, bradikardija, sunki hipotenzija, sustoti kvėpavimas, sumažėti kūno temperatūra ir ištikti koma. Jei vaisto perdozuota, reikia vartoti aktyvuotosios anglies, išplauti skrandį, duoti kvėpuoti deguonies. Jei reikia, galima vartoti kraujo spaudimą, temperatūrą mažinančių medikamentų ir medikamentų nuo traukulių. Pamiršus pavartoti NAZOL Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  NAZOL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kartais pasireiškia nosies gleivinės deginimas arba sausumas, prasideda čiaudulys. Retai, kai poveikis nusilpsta, atsiranda užgultos nosies pojūtis (reaktyvinė hiperemija). Jei į nosį vartojamo vaisto perdozuojama, retkarčiais pasireiškia sisteminis simpatikomimetinis poveikis: atsiranda širdies plakimo pojūtis, padažnėja pulsas (tachikardija) ir padidėja kraujo spaudimas. Labai retai vaistas gali sukelti nerimą, nemigą, nuovargį, galvos skausmą, smegenų kraujagyslių spazmą (smegenų kraujotakos sutrikimą). Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. NAZOL laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!