• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Navoban Navoban Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Navoban ir KAM jis vartojamas

  Navoban yra vaistas, priklausantis 5-HT3 receptorių antagonistų grupei. Jis slopina organizme esančios medžiagos serotonino, kuri, manoma, sukelia pykinimą ir vėmimą, poveikį.

  Navoban skiriama pykinimo ir vėmimo, kurį sukelia vėžio chemoterapija, gydymui ir profilaktikai. Jo taip pat vartojama pykinimui ir vėmimui po operacijos slopinti.

  2. Kas žinotina Prieš vartojant Navoban

  Navoban vartoti negalima Navoban nevartokite, jei buvo neįprastų ar alerginių reakcijų veikliajai vaisto medžiagai tropisetronui, į jį panašiems vaistams ar kitai sudedamajai ampulių ar kapsulių daliai. Nėščiosioms Navoban vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Jei yra kepenų ar inkstų veiklos sutrikimų, Navoban koncentracija kraujyje gali būti didesnė. Tačiau vaisto dozės mažinti nereikia. Gydytojui reikia pasakyti apie visas Jūsų ligas. Padidėjusį kraujospūdį besigydantys pacientai gali vartoti įprastines Navoban dozes. Atsargiai vartoti pacientams, sergantiems širdies ligomis.

  Kitų vaistų vartojimas Dažniausiai Navoban galima vartoti kartu su kitais vaistais. Tačiau yra vaistų, su kuriais Navoban sąveikauja. Tai: vaistai, pvz., rifampicinas ir fenobarbitalis, kurie gali sumažinti Navoban efektyvumą, todėl dozę gali tekti didinti; bet kurie širdies ritmą veikiantys vaistai, nes šis poveikis gali sustiprėti; citochromo P450 inhibitoriai, pvz., cimetidinas; anestezijai vartojami vaistai.

  Todėl, prieš pradėdami vartoti Navoban, įspėkite gydytoją ar vaistininką apie visus Jūsų vartojamus vaistus, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto.

  Navoban vartojimas su maistu ir gėrimais Navoban galima duoti gerti rytą vieną valandą prieš valgį, prieš pat vartojimą reikiamą tropisetrono kiekį iš ampulės, praskiedus apelsinų sultimis ar gazuotais vaisvandeniais.

  Ar Navoban gali vartoti senyvi žmonės? Taip, patirtis rodo, kad senyvi pacientai, vartojantys Navoban, ypatingų problemų nepatiria.

  Ar Navoban gali vartoti vaikai? Nustatyta, kad vyresni kaip 2 metų vaikai Navoban toleruoja gerai.

  Nėštumas Nėščiosioms Navoban vartoti negalima. Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia ar ketinate pastoti.

  Žindymo laikotarpis Vartodama Navoban, vaiko nežindykite, nes patirtis su žindyvėmis maža.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra duomenų apie vieno Navoban poveikį, tačiau, vartodami kartu su kitais vaistais, galite jausti nuovargį ar svaigulį, todėl būkite atsargūs vairuodami automobilį ar dirbdami su mechanizmais.

  3. Kaip vartoti Navoban

  Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Nepasitarę su gydytoju, nekeiskite dozės bei nenutraukite gydymo.

  Chemoterapijos sukelto pykinimo ir vėmimo profilaktikai

  Suagusiesiems Įprastinė dozė yra 5 mg per parą 6 paras. Pirmąją dieną pirmoji dozė lėtai švirkščiama į veną (sulašinus ar injekcija) prieš chemoterapiją. Paskui kitas 5 dienas vartojama viena 5 mg kapsulė per parą. Kapsulę reikia nuryti užgeriant vandeniu iškart atsikėlus rytą, vieną valandą prieš valgį.

  Vaikams Vyresniems kaip dviejų metų vaikams rekomenduojama 0,2 mg/kg, bet ne didesnė kaip 5 mg, paros dozė, vartojama iki 6 parų. Prieš chemoterapiją pirmąją dieną pirmoji dozė lėtai švirkščiama į veną (sulašinus ar injekcija). Kitas 5 paras galima gerti atitinkamą tropisetrono kiekį iš ampulės praskiedus apelsinų sultimis ar gazuotais vaisvandeniais. Gerti rytą, vieną valandą prieš valgį.

  Pykinimo ir vėmimo gydymas ir profilaktika po chirurginės intervencijos

  Suagusiesiems Įprastinė dozė yra 2 mg į veną.

  Pamiršus pavartoti Navoban

  Pamirštą išgerti Navoban dozę išgerkite tuoj pat prisiminę. Vaisto negerkite, jei iki kitos dozės liko mažiau negu 4 valandos, o toliau vartokite įprastai. Negerkite dvigubos dozės. Jei kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Navoban dozę

  Jei atsitiktinai perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į ligoninę. Suvartojus labai didelę dozę, gali kilti regos haliucinacijų (rodytis daiktai, kurių aplink nėra), o kai kuriems pacientams padidėjęs kraujospūdis gali dar labiau padidėti.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Kaip ir visi vaistai Navoban gali sukelti šalutinį poveikį. Kadangi jis nebuvo pakankamai tirtas vienas, nepageidaujamų reiškinių priežastinį ryšį nustatyti sunku. Taigi, kai kuriuos reiškinius galėjo sukelti kartu skiriamas gydymas ar vėžys. Toliau išvardyti nepageidaujami reiškiniai paprastai yra neryškūs ir toliau gydant išnyksta: Dažnai pasireiškia: galvos skausmas, nuovargis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas. Nedažnai pasireiškia: svaigulys, pilvo skausmas, hipotenzija, veido paraudimas, dusulys, krūtinės spaudimas, ūminis bronchų spazmas, išplitusi dilgėlinė, krūtinės spaudimas. Kaip ir vartojant kitus panašius vaistus, retai stebėta alerginių reakcijų. Labai maža pranešimų apie tai, kad ištiko kolapsas, pacientas nualpo ar sustojo širdies ir kraujagyslių veikla, tačiau nenustatyta, ar to priežastimi buvo Navoban. Kai kuriuos iš šių reiškinių galėjo sukelti kartu skiriamas gydymas ar vėžys. Jei atsirado čia išvardytų ar kitokių nepageidaujamų reiškinių, kurie Jums kelia nerimą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  5. KAIP LAIKYTI Navoban . Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Praskiesto tirpalo, tinkamumo laikas 24 val. Laikyti 2-8 °C temperatūroje (šaldytuve). Nesuvartotą ampulės tirpalo dalį išpilkite. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  6. kita informacija

  Navoban sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tropisetronas. 5 ml tirpalo (ampulėje) yra 5 mg tropisetrono (hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra: acto rūgštis, natrio acetatas, natrio chloridas ir injekcinis vanduo.

  Navoban išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Navoban tirpalas yra skaidrus, bespalvis su nežymiu rudai gelsvu atspalviu. Ampulės pagamintos iš bespalvio stiklo, koduoto dviem mėlynais žiedais, išleidžiamos dėžutėmis po 10 ampulių. Vienoje ampulėje yra 5 ml tirpalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!