• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Navelbine Navelbine Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NAVELBINE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS?

  Indikacijos

  Nesmulkialąstelinis plaučių vėžys. Progresavęs krūties vėžys.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAVELBINE

  Navelbine vartoti draudžiama: Jeigu yra padidėjęs jautrumas vinorelbinui ar kitiems Vinca alkaloidams. Jeigu yra neutrofilų <1500/mm3 ar sunki infekcija dėl neutropenijos. Jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas, nesusijęs su navikiniu procesu.

  Specialios atsargumo priemonės Pagrindinė su vaisto vartojimu susijusi rizika yra hemopoezinės sistemos slopinimas, todėl juo gydomiems pacientams kiekvienos dozės infuzijos dieną būtina nustatyti hematologinius rodiklius (hemoglobino kiekį, leukocitų, neutrofilų ir trombocitų skaičių tą dieną, kai vaistas pradedamas vartoti iš naujo).

  Pagrindinė dozę ribojanti nepageidaujama reakcija yra neutropenija. Šis poveikis nėra kumuliacinis, mažiausias neutrofilų skaičius (nadyras) būna 7-14-ąją dieną po vaisto infuzijos, jis greitai, per 5 - 7 dienas, sunormalėja. Jei neutrofilų yra mažiau kaip 1500/mm3 ir (ar) trombocitų yra 75000-100000/mm3, gydymą reikia atidėti, kol šie rodikliai sunormalės.

  Pacientą, kuriam yra infekcijos požymių, būtina nedelsiant ištirti.

  Atsargiai vaisto skiriama pacientams, sirgusiems išemine širdies liga.

  Pacientų, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkus kepenų nepakankamumas, organizme Navelbine farmakokinetika nekinta. Šiems pacientams pagal dozę koreguota vaisto ekspozicija yra panaši į asmenų, kuriems kepenų funkcija normali. Tačiau, vadovaujantis konservatyviu požiūriu, pacientams, kuriems yra sunkus kepenų nepakankamumas, rekomenduojama dozę mažinti 1/3 ir atidžiai stebėti hematologinius rodiklius, nes didžiausia tokių pacientų vartota dozė buvo 20 mg/m2.

  Navelbine negalima skirti kartu su radioterapija, jei radioaktyviais spinduliais švitinamos kepenys.

  Pro inkstus išsiskiria nedaug vaisto, todėl remiantis farmakokinetikos duomenimis mažinti Navelbine dozę pacientams, kuriems yra inkstų nepakankamumas, nereikia.

  Saugotis, kad vaisto nepatektų į akis, nes, įpurškus jo, galimas stiprus dirginimas ir net ragenos išopėjimas. Akį, į kurią pateko vaisto, nedelsiant būtina praplauti fiziologiniu tirpalu.

  Nėštumas Gyvūnų reprodukcijos tyrimų metu nustatytas Navelbine embriotoksinis, fetoletalinis ir (ar) teratogeninis poveikiai. Todėl Navelbine negalima vartoti nėščiosioms. Jei vartodama Navelbine moteris pastoja, būtina genetiko konsultacija.

  Žindymo laikotarpis Nežinoma, ar vinorelbino patenka į motinos pieną. Prieš pradedant vartoti Navelbine, žindymą būtina nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaisto poveikis gebai vairuoti ir dirbti su įrenginiais netirtas.

  Kitų vaistų vartojimas Navelbine ir cisplatinos farmakokinetinės sąveikos nepasireiškia. Tačiau Navelbine vartojant kartu su cisplatina, granulocitopenija būna dažniau negu vartojant tik Navelbine. Šio vaisto ir kitų kaulų čiulpus toksiškai veikiančių vaistų deriniai gali stiprinti nepageidaujamą mielosupresinį poveikį. Pagrindinis Navelbine metabolizuojantis fermentas yra CYP 3A4, todėl jo induktoriai ir inhibitoriai gali keisti Navelbine farmakokinetiką.

  Navelbine negalima skiesti šarminiais tirpalais (precipitacijos rizika).

  3. KAIP VARTOTI NAVELBINE

  Navelbine galima vartoti tik prižiūrint gydytojui, turinčiam patirties gydyti chemoterapiniais preparatais. Tinkamai praskiestas Navelbine švirkščiamas tik į veną. Švirkšti į subarachnoidinį tarpą draudžiama.

  20 - 50 ml fiziologinio ar 5 % dekstrozės tirpalu praskiestą vienkartinę Navelbine dozę rekomenduojama sulašinti per 6 - 10 min.

  Sulašinus vaistą, visada reikia dar sulašinti mažiausiai 250 ml izotoninio tirpalo venai praplauti. Įprastinė dozė monoterapijai yra 25 - 30 mg/m2 vieną kartą per savaitę. Taikant sudėtinį gydymą, paprastai skiriama įprastinė dozė (yra 25 - 30 mg/m2), tačiau ilginami intervalai tarp dozių – pvz., pagal gydymo protokolą 1-ąją ir 5-ąją dieną kas 3 savaites ar 1-ąją ir 8-ąją dieną kas 3 savaites.

  Navelbine galima leisti tik į veną – prieš infuziją labai svarbu įsitikinti, kad kaniulė yra venoje. Jei infuzijos metu vaisto pateko šalia venos, gali pasireikšti stiprus lokalus dirginimas. Tada vaisto infuziją reikia nutraukti, veną praplauti fiziologiniu tirpalu, likusį tirpalą sulašinti į kitą veną. Jei vaisto pateko šalia venos, nedelsiant į veną būtina švirkšti gliukokortikoidų, kad sumažėtų flebito rizika.

  Nesuvartotą produktą ar atliekas sunaikinti pagal galiojančius vietos reikalavimus.

  Klinikinė patirtis neatskleidė reikšmingų vaisto poveikio senyviems ir jauniems asmenims skirtumų, tačiau kai kurie seni žmonės gali būti jautresni vaistui.

  Vaisto saugumas ir efektyvumas vaikams nenustatytas.

  Pavartojus per didelę Navelbine dozę Žmonėms buvo atsitiktinių ūminio vaisto perdozavimo atvejų. Perdozavus gali būti kaulų čiulpų hipoplazija, retkarčiais su infekcija, karščiavimu ir paralyžiniu žarnų nepraeinamumu. Prireikus taikomos bendrosios palaikomosios priemonės kartu su kraujo transfuzijomis ir gydoma plataus poveikio antibiotikais. Navelbine priešnuodis nežinomas.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Hemopoezinė sistema Vartojimą ribojantis toksinis poveikis yra kaulų čiulpų slopinimas, dažniausiai pasireiškiantis neutropenija (G 3: 24,3 %; G 4: 27,8 %), kuri išnyksta per 5 - 7 dienas ir vaisto vartojimo metu nesikumuliuoja. Mažiausias granulocitų skaičius (nadyras) būna 7 - 14-ąją dieną po vaisto infuzijos.

  Taip pat gali būti anemija (G 3 - 4: 7,4 %) ir trombocitopenija (G 3 - 4: 2,5 %), tačiau jos retai būna sunkios.

  Periferinė nervų sistema Nervų sistemos sutrikimas dažniausiai pasireiškia giliųjų sausgyslių refleksų išnykimu         (G 3 - 4: 2,7 %). Retai būna sunki parestezija su sensorikos ir motorikos pažeidimo simptomais. Po ilgesnio gydymo stebėtas kojų silpnumas. Paprastai šis poveikis yra laikinas.

  Virškinimo sistema Gali būti pykinimas ir vėmimas; sunkių simptomų atsiranda retai (G 3 - 4: 2,2 %). Vartojant antiemetikus, jie pasireiškia rečiau.

  Pagrindinis simptomas yra vidurių užkietėjimas (G 3 - 4: 2,7 %), kuris retai progresuoja iki paralyžinio žarnų nepraeinamumo. Gydymą galima tęsti, kai sunormalėja žarnyno motorika.

  Gali pasireikšti stomatitas ir viduriavimas (paprastai lengvi ar vidutinio sunkumo).

  Retai pasitaiko pankreatitas.

  Kepenys Stebėti laikinai padidėję kepenų funkcijos rodikliai be klinikinių simptomų.

  Oda Gali būti alopecija, paprastai silpna. Retai Navelbine gali sukelti generalizuotą odos reakciją.

  Kvėpavimo sistema Vartojant Navelbine, kaip ir kitus Vinca alkaloidus, gali atsirasti dispnėja ir bronchų spazmas. Retai pasitaiko intersticinė pneumopatija, ypač pacientams, kurie Navelbine vartojo kartu su mitomicinu.

  Širdies ir kraujagyslių sistema Buvo pavienių krūtinės anginos ir miokardo infarkto atvejų.

  Lokali reakcija Navelbine, kaip ir kiti Vinca alkaloidai, yra vidutinio stiprumo vezikantas. Todėl gali atsirasti injekcijos vietos paraudimas, deginantis skausmas, venų spalvos pakitimai ir lokalus flebitas, labai retai – lokali nekrozė. Šių reiškinių būna rečiau, kai taisyklingai įstatoma intraveninė adata ar kateteris bei vena praplaunama po vaisto švirkštimo.

  Kitoks poveikis Pacientams, gydomiems Navelbine, gali atsirasti nuovargis, karščiavimas, artralgija, taip pat žandikaulio skausmas, mialgija, įvairių vietų, įskaitant krūtinės ir naviko, skausmas.

  Retai būna sunki hiponatremija.

  5. Laikymo sąlygos

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti 2 oC – 8 C temperatūroje (šaldytuve), kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti

  Parduoti paruoštas vaistas tinka vartoti 3 metus. Ant buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Navelbine koncentratas, atskiestas fiziologiniu ar 5 % dekstrozės tirpalu ir laikomas neutralaus stiklo butelyje, PVC ir vinilacetato maišuose kambario temperatūroje (20 C  5 C) ar šaldytuve (2 oC – 8 C), apsaugotas nuo šviesos, išlieka chemiškai ir fiziškai stabilus 8 dienas. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei paruoštas tirpalas nesuvartojamas iš karto, už preparato laikymo trukmę ir sąlygas yra atsakingas vartotojas, kuris turėtų laikyti paruoštą tirpalą ne ilgiau kaip 24 val. 2 oC – 8 C temperatūroje, nebent tirpalas buvo paruoštas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptikos sąlygomis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!