• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Natrio chloridas SANITAS Natrio chloridas SANITAS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA natrio chlorido izotoninis 9 mg/ml injekcinis tirpalas IR Kam JIS VARTOJAMAS

  Natrio ir chloro jonai yra būtini žmogaus organizmo veiklai. Izotoninis natrio chlorido tirpalas yra skystis, kuris pagal osmosinį slėgį ir natrio jonų koncentraciją yra panašus į kraujo plazmą. Jis vartojamas kai kuriems švirkščiamiems vaistams tirpinti. Be to, didesnis šio tirpalo kiekis tinka organizmo natrio ir chloro jonams bei dehidracijos atveju skysčiams papildyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo Absoliučių izotoninio natrio chlorido tirpalo vartojimo kontraindikacijų nėra, santykinės kontraindikacijos yra hipernatremija, hiperchloremija, acidozė, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas, širdies ligos.

  Specialios atsargumo priemonės: Prieš švirkščiant, natrio chlorido tirpalo reikia patikrinti, ar nepasibaigęs jo tinkamumo laikas, ar nepakitusi jo spalva ir ar nėra nuosėdų.

  Natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo vartojimas su maistu ir gėrimais

  Natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo vartojant su maistu ir gėrimais, kenksminga sąveika nepasireiškia.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumo ir žindymo laikotarpiu natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo vaistams skiesti, vartoti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vairuoti galima, nes natrio chlorido izotoninis 9 g/ml injekcinis tirpalas poveikio nesukelia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo medžiagas

  Nebūtina.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kai kuriems vaistams, pvz., diazepamui, skiesti natrio chlorido tirpalas netinka, todėl būtina atidžiai perskaityti skiedžiamų ar tirpinamų medikamentų instrukciją. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  3. KAIP VARTOTI natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo

  Tirpalą galima vartoti iš išorės, švirkšti po oda, į raumenis, į veną ir į kitus organizmo audinius ir ertmes. Specialių dozavimo nurodymų nėra. Natrio chlorido izotoninis 9 mg/ml injekcinis tirpalas vartojamas kaip medikamentų skiediklis ar tirpiklis. Be to, juo galima plauti ir drėkinti žaizdas.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo vartojimą

  Nežinomi.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Labai retai medikamentas gali sukelti skausmą injekcijos vietoje, venos uždegimą bei trombozę. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo laikymo SĄLYGOS

  Laikyti 15 0C – 25 0C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Jei iškrito nuosėdų arba pasikeitė spalva arba skaidrumas, natrio chlorido izotoninio 9 mg/ml injekcinio tirpalo vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!