• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Natrio chloridas Baxter Natrio chloridas Baxter Vaistai →   Pagrindinis →  

  Kam tirpalas vartojamas? Natrio chloridas Baxter 0,9 % gali būti vartojamas natrio ir skysčių kiekio atstatymui įvairių medicininių būklių metu, kai netenkama skysčių. Taip pat tirpale prieš suleidžiant gali būti tirpinami arba skiedžiami kiti su natrio chlorido 0,9 % infuziniu tirpalu suderinami vaistai. Gydytojas gali nuspręsti šį vaistą vartoti ir kitais atvejais.

  Kada negalima vartoti tirpalo? Daugumai pacientų tirpalas gali būti vartojamas saugiai, tačiau, jeigu jūsų kraujyje jau yra per didelis kiekis natrio ar chloro druskų, šis tirpalas jums nebus skiriamas. Būtina atsižvelgti ir į kontraindikacijas vaistams, kurie pridedami į tirpalą.

  Specialios atsargumo priemonės Jeigu jūs vartojate druskas sulaikančius steroidus arba, jei jūs esate būklės, kuri gali paveikti jūsų širdies, plaučių, kepenų ar inkstų funkciją, galbūt reikės atlikti papildomus tyrimus šio vaisto tinkamumui jums nustatyti.

  Nėštumas Galima vartoti nėštumo laikotarpiu.

  Žindymo laikotarpis Galima vartoti žindymo laikotarpiu.

  Ar galima kartu vartoti kitus vaistus? Nėra žinoma neigiamo poveikio vartojant šį tirpalą kartu su kitais vaistais. Tačiau, jeigu jūs vartojate vaistus, dėl kurių jūsų organizme sulaikoma daugiau nei įprastai druskų, gydytojas galbūt nuspręs jums šio tirpalo neskirti. Jeigu jums reikia vartoti kitą vaistą, gydytojas įvertins, ar jis gali būti saugiai sumaišomas su šiuo tirpalu.

  Kiek ir kaip dažnai bus leidžiama Natrio chloridas Baxter 0,9 %? Gydytojas nuspręs, kiek tirpalo ir kada jums skirti. Tai priklausys nuo jūsų amžiaus, svorio, klinikinės būklės bei gydymo tikslo ir nuo vaisto, kuris gali būti pridedamas.

  Pavartojus per didelę Natrio chloridas Baxter 0,9 % dozę Per didelės apimties infuzija gali sukelti bendrą prastą savijautą, dėl natrio pertekliaus organizme: pykinimą, vėmimą, viduriavimą, spazminius pilvo skausmus, troškulį, sumažėjusį ašarų ir seilių išsiskyrimą, prakaitavimą, karščiavimą, dažną širdies plakimą, aukštą kraujospūdį, inkstų funkcijos nepakankamumą, periferinę edemą (galūnių pabrinkimą), plaučių edemą, kvėpavimo sustojimą, galvos skausmą, svaigimą, neramumą, dirglumą, silpnumą, raumenų trūkčiojimą ir sustingimą, traukulius, sunkiais atvejais – komą ar net mirtį. Gydytojas tai atitinkamai gydys.

  Ar vaistas gali sukelti šalutinį poveikį? Nėra žinomo jokio šalutinio poveikio vartojant šį tirpalą įprastai. Tačiau ilgalaikė infuzija gali sukelti karščiavimą, dūrio vietos infekciją, vaisto suleidimą šalia kraujagyslės, venų trombozę ar uždegimą paraudimą, patinimą ar sudirginimą lašinės infuzijos prijungimo prie jūsų rankos vietoje. Pastebėję šiuos simptomus apie tai pasakykite gydytojui ar slaugytojai. Per didelės apimties infuzija gali sukelti bendrą prastą savijautą ir gydytojas tai atitinkamai gydys. Jeigu jūs jaučiate bet kokius (taip pat ir šiame lapelyje neminėtus) savijautos pokyčius infuzijos metu ar po jos, apie tai nedelsiant pasakykite gydytojui ar slaugytojai. Gali atsirasti ir toks šalutinis poveikis, kurį gali sukelti pridėtas į tirpalą vaistas.

  Laikymo sąlygos Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Kita informacija Ant kiekvieno Natrio chloridas Baxter 0,9 % maišo etiketės yra atspaustas tinkamumo laikas. Jeigu tinkamumo laikas yra praėjęs, tirpalas nėra skaidrus ar pakuotė pažeista, šis tirpalas jums nebus lašinamas. Neišimkite maišo iš apsauginės pakuotės, kol nebus pasiruošta infuzijai. Vidinis maišas palaiko tirpalo sterilumą.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!