• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • NARAMIG NARAMIG Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NARAMIG IR KAM JIS VARTOJAMAS

  NARAMIG tabletės skirtos migrenos priepuoliams (su aura ar be auros) gydyti. Manoma, kad migreninius galvos skausmus sukelia skausmingas galvos kraujagyslių uždegimas ir išsiplėtimas. NARAMIG gali slopinti migrenos simptomus tiek susiaurindamas kraujagysles, tiek veikdamas nervus, kurie jas įnervuoja.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NARAMIG

  NARAMIG vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei NARAMIG medžiagai; - jeigu yra buvęs miokardo infarktas ar sergama koronarine širdies liga, Prinzmetal‘o angina/ koronarinių kraujagyslių spazmu, periferinių kraujagyslių ligomis arba jei pasireiškia simptomai ar požymiai, panašūs į koronarinės širdies ligos simptomus; - jeigu praeityje yra buvę smegenų infarktų ar praeinančių smegenų išemijos priepuolių; - hipertenzija sergantiems pacientams, kurių kraujospūdis nekoreguotas; - jeigu yra didelio laipsnio inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  - jei šis migreninis skausmas kuo nors skiriasi nuo jūsų įprastų migrenos priepuolių; jeigu Jūs alergiški sulfonamido grupės antibiotikams. Jei Jūs esate alergiški antibiotikams, tačiau nesate tikri, ar jie priklauso šiai grupei, pasitikslinkite pas gydytoją ar vaistininką; - jeigu kada nors buvo širdies priepuolių arba krūtinės anginos priepuolių; - jei Jums buvo nustatyta didesnė širdies ligų rizika. Jūs galite būti priskirtas prie didesnės širdies ligų rizikos grupės, jei Jūs esate vyresnis nei 40 metų vyras, moteris po menopauzės (gyvenimo pasikeitimas), Jūs sergate cukriniu diabetu, Jūsų kraujyje didelis cholesterolio kiekis, turite antsvorį ar rūkote. Taip pat širdies ligų rizika gali padidėti tuo atveju, jai artimi (kraujo) giminaičiai sirgo širdies ligomis; - jei sergate inkstų ar kepenų ligomis; - jei Jūs esate nėščia ar bandote pastoti; - jei Jūs maitinate krūtimi; - jei Jus esate jaunesni nei 18 metų arba vyresni nei 65 metai; - jei Jūs vartojate kokius nors vaistus nuo migrenos, kurių sudėtyje yra sumatriptano ar ergotamino preparatų (tai gali būti metisergidas ir dihidroergotaminas).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Migrenos priepuolio metu galite tapti mieguisti. Jei taip yra, nevairuokite bei nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NARAMIG medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI NARAMIG

  NARAMIG visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Savo tabletes turėtumėte gerti iškart po to, kai pajutote migrenos simptomus, tačiau juos galima gerti ir bet kuriuo metu esant priepuoliui. Antrą NARAMIG tabletę turėtumėte gerti tik tuo atveju, jei migrenos simptomai pasikartojo ir nereikia gerti vaisto anksčiau, nei praėjus keturioms valandoms nuo pirmos dozės išgėrimo. Negerkite daugiau nei dvi 25 mg naratriptano tabletes per 24 valandas. Nurykite kiekvieną tabletę nekramtant užgerdami vandeniu. Jei po pirmosios dozės visai nepalengvėjo per 4 valandas, negerkite daugiau jokių tablečių tam priepuoliui malšinti. Jūs galite vartoti savo įprastus skausmą malšinančius vaistus, jei jų sudėtyje nėra sumatriptano ar ergotamino preparatų (tai gali būti metisergidas ir dihidroergotaminas). Pavartojus per didelę NARAMIG dozę

  Yra svarbu neviršyti dozės, nurodytos ant etiketės. Jei Jūs atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelskite, paklauskite savo gydytojo ką daryti arba susisiekite su artimiausiu ligoninės priėmimo skyriumi.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  NARAMIG, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistams. Jei Jūs pajutote kuriuos nors iš žemiau išvardintų simptomų tuoj pat po to, kai išgėrėte NARAMIG tabletę, NEBEVARTOKITE vaisto ir tuojau pat praneškite savo gydytojui: - ūmiai atsiradęs švokštimas ir krūtinės skausmas ar krūtinės veržimas; - vokų, veido, lūpų, burnos ar liežuvio patinimas; - gumbuotas odos bėrimas ar „dilgėlinė“ bet kurioje kūno vietoje. Nedaugelis žmonių gali pajusti skausmą, perštėjimą, karštį, sunkumą, spaudimą ar veržimą kuriose nors kūno dalyse, tarp jų - krūtinėje ar gerklėje po NARAMIG vartojimo. Šie simptomai, kurie gali apimti bet kurią kūno dalį, paprastai greitai praeina. Jei simptomai išlieka ir yra sunkūs, nedelsiant praneškite savo gydytojui. Negerkite daugiau jokių vaistų, nebent Jūsų gydytojas Jums lieptų. Jis gali nuspręsti nutraukti Jūsų gydymą. Nėra reikalo nutraukti vaisto vartojimą, tačiau pasakykite savo gydytojui sekančio vizito metu, jei pajutote negalavimą ar Jūs vėmėte po to, kai išgėrėte NARAMIG tablečių. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI NARAMIG

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  6. KITA INFORMACIJA

  NARAMIG sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra naratriptanas. Tabletėse yra 2,5 mg naratriptano (hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, bevandenė laktozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, metilhidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), triacetinas, geležies oksidas geltonas (E172), indigokarmino aliuminio kraplakas (E132).

  NARAMIG išvaizda ir kiekis pakuotėje

  NARAMIG tabletė yra D raidės formos, abipusiai išgaubta, dengta žalsvos spalvos apvalkalu. Vienoje tabletės pusėje yra įspaustas užrašas „GX CE5“. NARAMIG pakuotė: lizdinė plokštelė kartono dėžutėje, kurioje yra 2 plėvele dengtos tabletės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!