• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Nakom Nakom Vaistai →   Pagrindinis →  

     

    1. KAS YRA NAKOM IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Nakom tabletėse yra dvi veikliosios sudedamosios dalys - levodopa ir karbidopa. Manoma, kad Parkinsono ligą sukelia dopamino, natūralios smegenų ląstelių gaminamos cheminės medžiagos, stoka. Dopaminas turi didelės reikšmės, perduodant nervinį impulsą į tam tikras smegenų dalis, kurios reguliuoja raumenų judesius. Kai smegenyse gaminasi pernelyg mažai dopamino, sutrinka judesiai. Levodopa papildo dopamino stoką smegenyse, o veikiant karbidopai į smegenis patenka pakankamai levodopos, kur ji yra reikalinga. Daugeliui pacientų tai sumažina Parkinsono ligos simptomus. Preparato vartojimas. Parkinsono liga Parkinsono sindromas

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAKOM

    Nakom vartoti negalima: jeigu esate alergiškas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai; jeigu turite kokią nors įtartiną odos pažaidą (apgamą), kurios netyrė Jūsų gydytojas arba anksčiau kada nors sirgote odos vėžiu; jeigu gydotės dėl depresijos tam tikrais vaistais, vadinamais MAO inhibitoriais; jeigu sergate uždarojo kampo glaukoma.

    Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu: Pasakykite savo gydytojui apie ligas, kuriomis sergate ar sirgote: alergiją, depresiją, psichikos sutrikimus, plaučių, inkstų, kepenų, širdies ar vidaus sekrecijos liaukų ligas, peptinę skrandžio opą, glaukomą ar traukulius. Vartoti Nakom jaunesniems kaip 18 metų pacientams nerekomenduojama. Pasakykite gydytojui, jei anksčiau gydėtės levodopa.

    Kitų vaistų vartojimas Nakom paprastai galima vartoti su kitais vaistais, tačiau yra išimčių. Jūsų gydytojas perspės Jus apie galimą sąveiką tarp Nakom ir kitų vaistų, kurie vartojami psichikos sutrikimams ar depresijai, tuberkuliozei, didelio kraujospūdžio ligai, raumenų spazmams ar traukuliams gydyti. Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi išsamų sąrašą vaistų, kurių vartojant Nakom reikėtų vengti. Pasakykite savo gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ketinate vartoti, įskaitant ir įgytus be gydytojo recepto.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku Kokį poveikį Nakom turi nėštumui nežinoma. Levodopa, vienas iš Nakom komponentų patenka į motinos pieną. Jeigu Jūs esate nėščia, ketinate pastoti ar žindote krūtimi, pasakykite apie tai savo gydytojui, kuris nuspręs, ar gydymo vaistu nauda yra didesnė už galimą pavojų.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gali būti individualus organizmo atsakas į gydymą vaistu. Pagrindiniai šalutiniai poveikiai, gydant Nakom gali paveikti paciento gebėjimą vairuoti automobilį, ar dirbti su įrengimais (žr. 4 skyrių GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS).

    3. KAIP VARTOTI NAKOM

    Nakom visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Negalima keisti vaisto dozės ar staiga nutraukti vaisto vartojimo nepasitarus su gydytoju. Nakom dozės gali būti įvairios. Atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir organizmo atsaką į gydymą, gydytojas patikslins dozę.

    Jeigu gydytojas paskyrė gerti po pusę tabletės, ją galima laužti pusiau.

    Norėdami pasiekti geriausio rezultato, vartokite Nakom kasdien. Labai svarbu tiksliai vykdyti gydytojo nurodymus, po kiek ir kaip dažnai vartoti Nakom. Jeigu nuo vaisto Jus imtų pykinti ar atsirastų nenormalių judesių, nedelsiant pasakykite savo gydytojui, nes tuomet gali tekti keisti gydymą. Niekada staiga nenustokite vartoti vaistą, išskyrus tuo atvejus, jeigu taip nurodė Jūsų gydytojas.

    Pavartojus per didelę Nakom dozę

    Jeigu išgėrėte pernelyg daug tablečių, nedelsiant pasakykite gydytojui, kad Jums galima būtų suteikti skubią medicinos pagalbą.

    Pamiršus pavartoti Nakom

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršta išgerti vienkartinė dozė, toliau tabletes reikia vartoti taip, kaip paskirta.

    Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Nakom vartojimą

    Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti Nakom arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Nakom paprastai gerai toleruojamas. Vis dėlto, kaip ir kiti vaistai, Nakom gali sukelti nenumatytų ir nepageidaujamų, vadinamųjų šalutiniais, poveikių.

    Dažniausi šalutiniai reiškiniai yra pykinimas, nenormalūs judesiai, įskaitant trūkčiojimus ar spazmus, kurie gali būti ir panašūs ir nepanašūs į Parkinsono ligos ar sindromo požymius.

    Kiti pasitaikantys šalutiniai reiškiniai yra psichikos pakitimai, miego sutrikimai, plaukų slinkimas, šlapimo spalvos pakitimai, prakaitavimas ir/ar seilėtekis, diarėja, silpnumas, padidėjęs lytinis potraukis, smarkus širdies plakimas, galvos svaigimas staiga atsistojus, svaigulys, mieguistumas, vėmimas, apetito stoka, sulėtėję judesiai ir nenugalimas potraukis  azartiniams lošimams.

    Gali būti padidėjusio organizmo jautrumo reakcijų, pasireiškiančių dilgeline, bėrimu, veido, lūpų, liežuvio ir/ar ryklės paburkimu, todėl gali būti sunku kvėpuoti ar ryti. Jei yra šie simptomai, skubiai kreipkitės į gydytoją. Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi išsamų šio vaisto sukeliamų šalutinių reiškinių sąrašą. Kai kurie šalutiniai reiškiniai gali būti pavojingi. Jeigu Jums atsirado neįprastų požymių, tuojau pat pasakykite savo gydytojui ar nedelsiant kreipkitės medicinos pagalbos.

    5. KAIP LAIKYTI NAKOM

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Nakom sudėtis

    - Veikliosios medžiagos yra levodopa ir karbidopa. Vienoje tabletėje yra 250 mg levodopos ir 25 mg karbidopos. - Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, magnio stearatas, indigokarminas (E 132).

    Nakom išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Nakom tabletės yra žydros, apvalios, abipusiai išgaubtos, su įranta vienoje pusėje.

    PVC/aliuminio folijos lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 100 tablečių.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!