• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Naklofen Naklofen Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA NAKLOFEN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS?

  Naklofen skrandyje neirios tabletės yra apvalios, abipus truputį išgaubtos, lygios, rudai geltonos.

  Dėžutėje yra 20 skrandyje neirių tablečių (2 lizdinės plokštelės po 10 tablečių).

  Kas yra Naklofen?

  Naklofen yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, kuris mažina uždegimą, skausmą ir pakilusią tem­pe­ratūrą. Pagrindinis jo veikimo mechanizmas – prostaglandinų sintezės slopinimas. Skrandyje neiri tab­le­tė padengta rūgščiai atsparia plėvele, kuri ištirpsta tik tabletei pasiekus žarnas. Šios tabletės var­to­ja­mos ūminiams sutrikimams gydyti.

  Nuo ko vartojamas Naklofen?

  Gydytojai skiria šio vaisto uždegimui slopinti ir (arba) skausmui malšinti. Naklofen vartojamas: Simptominiam uždegiminių sąnarių ligų: reumatoidinio artrito, seronegatyvaus spondiloartrito, lėtinio jaunatvinio artrito, kitų artritų, gydymui; Simptominiam degeneracinių sąnarių ir stuburo ligų: artrozės, spondilozės, gydymui; Simptominiam kristalų sukeltų artritų: podagros, pseudopodagros, gydymui; Simptominiam minkštųjų audinių ligų: periartrito, bursito, miozito, tendinito, sinovito, gydymui; Pirminės dismenorėjos gydymui; Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimui po minkštųjų audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po ope­racijų.

  2. PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI NAKLOFEN

  Jei sergate lėtine liga ,jeigu jums sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

  Kada negalima vartoti Naklofen?

  Naklofen vartoti negalima, jei: padidėjęs jautrumas diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei Naklofen medžiagai, acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nes­te­roi­diniams vaistams nuo uždegimo; jei, vartojant nes­te­roi­dinius vaistus nuo uždegimo arba acetilsalicilo rūgštį, buvo sutrikęs kvė­pa­vi­mas (prasidėjęs bronchų astmos priepuolis), atsiradusi dilgėlinė, alerginė sloga arba ištikusi padi­dė­­ju­sio jautrumo reakcija (angioneurozinė edema), kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido ir kaklo tini­mu (dėl jos taip pat gali prasidėti dusulys, užkimti balsas); jei yra aktyvi, kraujuojanti ar atsinaujinanti pepsinė ar dvylikapirštės žarnos opa ar su uždegimu susijęs tiesiosios žarnos ar išangės pažeidimas (arba tokių sutrikimų buvo anksčiau); sergate vidutinio sunkumo ar sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu; sergate vidutinio sunkumo ar sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu; sergate sunkiu širdies nepakankamumu; esate netekęs (netekusi) daug skysčių; sergate ligomis, kurių metu kraujuojama; jūsų nėštumas yra 6 mėnesių arba didesnis; maitinate kūdikį krūtimi;

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Tokie vaistai, kaip Naklofen, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Reikia vengti vartoti Naklofen kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant selektyviuosius ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

  Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą Naklofen dozę trumpiausią laiką, kuris reikalingas ligos simptomams nuslopinti.

  Senyvi pacientai: senyviems pacientams nepageidaujamos reakcijos, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pasitaiko dažniau, kraujavimas iš skrandžio ir skrandžio perforacija gali būti pavojingi gyvybei.

  Jei pacientas serga arba yra sirgęs viršutinės virškinimo trakto dalies liga, jį turi atidžiai stebėti gydy­to­jas.

  Jei, vartojant Naklofen, atsiranda kraujavimo ar opos požymių, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo pacientams, kurie nurodo buvusias skrandžio ir žarnyno ligas (pvz.: opinį kolitą, Krono ligą), reikia skirti vartoti atsargiai, nes šios ligos gali paūmėti.

  Jei sergate epilepsija arba labai reta liga – porfirija (kraujo pigmentų metabolizmo sutrikimu), pasi­kon­sultuokite su gydytoju.

  Jei sutrikęs kraujo krešėjimas, vartojate jį slopinančius vaistus (antikoaguliantus) arba kraujo krešu­lius tirpinančius (fibrinolizinius) vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju. Labai retai, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo gali pasitaikyti sunkių odos reakcijų, tokių kaip eksfoliacinis dermatitas, Stevens-Jonhson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, kurios gali baigtis mirtimi. Didžiausia rizika šių būklių išsivystymui yra pati gydymo pradžia, šios reakcijos dažniausiai pasireiškia per pirmuosius gydymo mėnesius. Pasireiškus odos bėrimams, gleivinės pažeidimams, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams Naklofen vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

  Senyviems žmonėms skiriama mažiausia veiksminga diklofenako (kaip ir kitų vaistų) dozė.

  Nuolatinė gydytojo kontrolė būtina, kuomet vaisto tenka skirti sergantiems sunkiomis inkstų, kepenų, širdies ligomis, sunkia arterine hipertenzija.

  Vaisto reikia atsargiai vartoti sergantiems bronchine astma, šienlige, polipiniu etmoiditu (esti nosies polipų) bei lėtinėmis infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams.

  Vartojant Naklofen gali tapti sunkiau pastoti. Jei jūs planuojate pastoti arba jums sunku pastoti, nedelsiant tai praneškite savo gydytojui.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Nėštumas

  Nėščios moterys, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, turėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu Naklofen vartoti nerekomenduojama. Ar laukiamas palankus Naklofen poveikis nėščiai moteriai yra didesnis už pavojų vaisiui, sprendžia gydytojas, todėl nėštumo metu šį vaistą galima var­to­ti tik jam patarus. Paskutinį nėštumo trimestrą šio vaisto vartoti negalima.

  Žindymo laikotarpis

  Žindančios moterys, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, turėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vartojant Naklofen, žindyti negalima.

  Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus Reikšmingos šio vaisto įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Kurie kiti vaistai gali sąveikauti su Naklofen?

  Jeigu kartu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus (net pirktus recepto), apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu vartojant Naklofen ir kai kuriuos kitus vaistus, tarp jų gali pasireikšti sąveika, dėl kurios gali sustiprėti arba susilpnėti vieno ar kito vaisto poveikis.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate: ličio ir (arba) digoksino, nes gali padidėti pastarųjų preparatų koncentracija serume; kai kurių diuretikų, nes gali susilpnėti šlapimo išsiskyrimą skatinantis poveikis; kalį organizme sulaikančių diuretikų, nes gali sumažėti kalio kiekis kraujyje; acetilsalicilo rūgšties ar kitokių nesteroidinių arba steroidinių vaistų nuo uždegimo, nes didėja šalutinio poveikio pavojus; kraujo krešėjimą slopinančių vaistų, pvz., varfarino, nes gali padidėti kraujo krešėjimą slopinantis poveikis; trombocitų sukibimą slopinančių vaistų ar selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), nes gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus; kortikosteroidų, nes gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto bei jo išopėjimo pavojus; ciklosporino, nes gali sustiprėti toksinis ciklosporino poveikis inkstams; metotreksato, nes gali sustiprėti toksinis metotreksato poveikis; ir kraujo spaudimą mažinančių vaistų, įskaitant AKF inhibitorius ir angiotenzino II antagonistus, nes gali susilpnėti kraujo spaudimą mažinantis jų poveikis. Buvo labai retų atvejų, kaip pacientams, kartu vartojusiems kvinolonų grupės preparatų ir NVNU, atsirado traukulių. Jei kartu vartojama kitokių sisteminio poveikio NVNU, didėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

  3. KAIP VARTOTI NAKLOFEN?

  Dozavimas ir vartojimo metodas

  Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

  Galimas gydymas vie­na ar kelio­mis vaisto formomis, tačiau suminė paros dozė turi neviršyti 150 mg.

  Skrandyje neirios 50 mg tabletės Dozavimas pradinis palaikomasis Suaugusiems po 1 tabletę 2‑3 kartus per parą po 1 tabletę 2 kartus per parą

  Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant skysčiu (valgant arba tuoj po valgio).

  Vaikams Naklofen 50 mg skrandyje neirios tabletės nerekomenduojamos.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pavartojus per didelę Naklofen dozę

  Pavartoję per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Išgėrus per daug tablečių, svarbiausi sutrikimai būna sustiprėjusio šalutinio poveikio virškini­mo trak­tui, ink­s­tams, kepenims ir centrinei nervų sistemai išraiška. Pasireiškus perdozavimo požymių, reikia­mų priemonių imsis gydytojas.

  Užmiršus pavartoti Naklofen

  Gerkite šį vaistą kasdien maždaug tokiu pačiu laiku. Užmirštą dozę prisiminę išgerkite kuo greičiau. Praleidus dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai nutraukus Naklofen vartojimą

  Diklofenako vartojimą trumpalaikiam skausmo malšinimui galima nutraukti iš karto, kai tik jis pra­eina. Jei gydytojas patarė šį vaistą vartoti ilgai, vartojimą galima nutraukti tik pasitarus su juo.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tokie vaistai, kaip Naklofen, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Naklofen, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažnumo suskirstymas Dažnas: >10 % Nedažnas: >1 – 10 % Retas: >0,001 – 1 % Pavieniai atvejai: >0,001 %.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, nemalonūs pojūčiai ar skausmas viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje ir vidurių pūtimas. Reti: kraujavimas iš virškinimo trakto (kraujas išmatose ar vėmimas krauju), virškinimo trakto išopėjimas pasireiškiant arba nepasireiškiant kraujavimui ar prakiurimui. Pavieniai atvejai: apatinės žarnyno dalies sutrikimai (nespecifinis hemoraginis kolitas (storosios žarnos uždegimas), opinio kolito ar Krono ligos atkrytis ar pasunkėjimas, skrandžio uždegimas, opinis burnos uždegimas).

  Nervų sistemos sutrikimai Nedažni: galvos skausmas, galvos svaigimas. Reti: depresija, nemiga, nuovargis, nerimas, irzlumas, apsnūdimas. Labai retai: regėjimo sutrikimas, spengimas ausyse, atminties sutrikimai, dezorientacija, košmarai, tremoras, psichikos sutrikimai. Pavieniais atvejais pasitaikė aseptinio meningito atvejų.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Reti: inkstų funkcijos nepakankamumas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujas šlapime. Pavieniai atvejai: intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, papilinė nekrozė, baltymo kiekio šlapime padidėjimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Reti: gelta, besimptomis kepenų uždegimas, ūminis kepenų uždegimas, lėtinis aktyvus kepenų uždegimas, kepenų ląstelių žūtis, tulžies sąstovis. Pavieniai atvejai: žaibinis kepenų uždegimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Pavieniai atvejai: anafilaksinė reakcija (bronchų spazmas, angioneurozinė edema, anafilaksinis šokas).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: išbėrimas, egzantema. Reti: niežulys, dilgėlinė. Pavieniai atvejai: padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, dilgėlinė, nuplikimas.

  Širdies sutrikimai Nedažni: edema, kraujo spaudimo padidėjimas, širdies funkcijos nepakankamumas. Labai retai: palptitacija, skausmas krūtinėje.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Pavieniai atvejai: mažakraujystė, per mažas trombocitų kiekis, per mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis, agranulocitozė (tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių nebuvimas).

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai retai: pankreatitas

  Pastebėję šalutinį poveikį (net jeigu jis šiame informaciniame lapelyje nenurodytas), apie jį pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. NAKLOFEN LAIKYMO SĄLYGOS

  Tinkamumo laikas Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Laikymo sąlygos Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Įsigijimo tvarka Receptinis vaistinis preparatas.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!