• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Myfortic Myfortic Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA MYFORTIC IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Myfortic plėvele dengtos skrandyje neirios tabletės priklauso vaistų klasei, vadinamai imunosupresantais. Imunosupresantai mažina organizmo atsaką į viską, kas yra “svetima”, taip pat ir į transplantuotus organus. Myfortic 180 mg plėvele dengtos skrandyje neirios tabletės yra gelsvai žalsvos spalvos, plėvele dengtos apvalios tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta “C”. Myfortic 360 mg plėvele dengtos skrandyje neirios tabletės yra blyškiai oranžinės/raudonos, plėvele dengtos pailgos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta “CT”.

    Myfortic pakuotės būna tokių dydžių: 180 mg tabletės: dėžutėse yra po 20, 50, 100, 120 ar 250 tablečių. 360 mg tabletės: dėžutėse yra po 50, 100, 120 ar 250 tablečių. Rinkoje gali būti ne visų dydžių pakuotės.

    Myfortic vartojama, kad organizmas neatmestų inkstų transplantato. Myfortic vartojama kartu su kitais vaistais, vadinamais ciklosporinu ir kortikosteroidais.

    Jeigu kiltų klausimų apie Myfortic poveikį ar, kodėl šie vaistas Jums paskirtas, kreipkitės į gydytoją.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYFORTIC

    Myfortic gali paskirti tik gydytojas, turintis patirties transplantologijoje. Atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų.

    Myfortic vartoti draudžiama: Jeigu Jūs alergiškas (padidėjęs jautrumas) mikofenolio rūgščiai, natrio mikofenolatui ar mofetilmikofenolatui arba bet kuriai pagalbinei Myfortic medžiagai, nurodytai šio lapelio pradžioje.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei į bent vieną iš žemiau pateiktų klausimų atsakote „taip“, prieš pradėdami vartoti Myfortic, pasitarkite su gydytoju: Ar Jums yra ar anksčiau buvo virškinimo sistemos sutrikimų, pavyzdžiui, skrandžio opa? Ar Jums reikia skiepytis (ypač gyvosiomis vakcinomis)? Prieš tai svarbu pasitarti su gydytoju. Ar Jums gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių (pavyzdžiui,. laktozės)? Ar Jums yra paveldimas fermentų trūkumas, pavyzdžiui, Lesch-Nyhan ar Kelley-Seegmiller sindromas?

    Jeigu atsiranda infekcijos požymių (pvz., karščiavimas, gerklės skausmas), neįprastų mėlynių ir/ar kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Myfortic silpnina organizmo apsauginį mechanizmą. Todėl yra padidėjusi odos vėžio rizika. Kad sumažėtų saulės ir ultravioletinių spindulių poveikis, turite uždengti kuo daugiau kūno, dėvėti skrybėlę, kai yra nudegimo rizika, ir vartoti stiprios apsaugos kremą.

    Myfortic ir senyvi žmonės Senyvi žmonės Myfortic gali vartoti.

    Myfortic ir vaikai bei paaugliai Nepakanka patirties, kad būtų galima rekomenduoti Myfortic vaikams ir paaugliams.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate moteris, prieš pradėdama vartoti Myfortic, turite įsitikinti, kad nesate nėščia, t.y. nėštumo testas neigiamas. Gydytojas patars, kokias kontracepcijos priemones vartoti prieš pradedant gydytis Myfortic, juo gydantis ir šešias savaites po gydymo. Tai būtina, nes Myfortic gali pakenkti negimusiam kūdikiui. Nedelsdama praneškite gydytojui, jei esate nėščia, žindote kūdikį, pastojote ar rengiatės pastoti artimiausiu metu.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Myfortic neturėtų veikti gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate kurį iš šių vaistų: Azatiopriną (kitą imunosupresantą) Takrolimusą (kitą imunosupresantą) Bet kokį kitą, išskyrus ciklosporiną ar kortikosteroidus, imunosupresantą Cholestiraminą (skiriamą pacientams, kuriems yra didelė cholesterolio koncentracija kraujyje ar kiti tam tikri sutrikimai) Antacidinius preparatus Aciklovirą ar ganciklovirą (virusinėms infekcijoms gydyti) Myfortic dozę gali tekti koreguoti, jei gydytojas nuspręs, kad reikia laikinai ar visiškai nutraukti gydymą ciklosporinu. Gydytojas tai Jums paaiškins. Praneškite gydytojui, jeigu planuojate skiepytis (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“).

    3. KAIP VARTOTI MYFORTIC

    Visada vaistą vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Niekada neviršykite rekomenduojamos dozės.

    Nenutraukite Myfortic vartojimo, kol nenurodė gydytojas. Kiek vartoti Per pirmąsias 72 valandas po transplantacijos operacijos Jums paskirs pirmąją 720 mg dozę. Rekomenduojama paros dozė yra 1440 mg. Ji dalijama į dvi atskiras dozes po 720 mg.

    Jei vartojate 180 mg tabletes: gersite po 4 tabletes kas rytą ir po 4 tabletes kas vakarą. Jei vartojate 360 mg tabletes: gersite po 2 tabletes kas rytą ir po 2 tabletes kas vakarą.

    Kaip vartoti Myfortic Nurykite nesmulkintas tabletes, užgerdami stikline vandens. Jų nedalinkite ar netraiškykite, nevartokite sulūžusių ar subyrėjusių tablečių. Myfortic galite vartoti valgydami metu ar tarp valgių. Jūs turite pasirinkti vieną iš šių būdų ir vėliau visada vartoti tuo pačiu metu tam, kad vaisto absorbcija būtų pastovi. Myfortic tablečių negalima smulkinti, kad nebūtų pažeistas dangalo vientisumas. Nustatyta, kad MFR teratogeniška žiurkėms ir triušiams (žr. 4.6 skyrių). Jeigu būtina susmulkinti Myfortic tabletes, reikia saugotis, kad milteliai nepakliūtų tiesiogiai ant odos arba gleivinės bei vengti įkvėpti.

    Kiek laiko vartoti Myfortic Paprastai vartojama tol, kol reikia slopinti imuninę sistemą, kad transplantatas nebūtų atmestas. Turite laikytis gydytojo nurodymų.

    Pavartojus per didelę Myfortic dozę Jeigu išgėrėte daugiau tablečių negu nurodyta ar kas nors kitas netyčia išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami praneškite gydytojui ar vykite į artimiausią ligoninę.

    Pamiršus pavartoti Myfortic Jei pamiršote pavartoti Myfortic, išgerkite vaistą iškart prisiminę, išskyrus atvejį, kai jau beveik laikas kitai dozei. Tuomet toliau vartokite tabletes įprastai.

    Pokyčiai, atsirandantys nustojus vartoti Myfortic Nutraukus gydymą Myfortic, gali padidėti transplantato atmetimo tikimybė. Nenustokite vartoti vaisto tol, kol nenurodo gydytojas.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Myfortic, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį net tada, kai vartojate taip, kaip nurodyta. Dažniausios problemos yra viduriavimas ir sumažėjęs baltųjų ląstelių skaičius kraujyje. Gydytojas reguliariai tirs kraują tam, kad pastebėtų visus kraujo ląstelių skaičiaus ar kurių kitų kraujyje esančių medžiagų, pavyzdžiui, cukraus, riebalų ir cholesterolio, koncentracijos pokyčius. Myfortic silpnina Jūsų organizmo apsauginį mechanizmą tam, kad nebūtų atmestas transplantatas. Todėl Jūsų organizmas silpniau kovos su infekcijomis. Jei vartojate Myfortic, gali padidėti bakterijų, virusų ar grybelių sukeltų infekcijų rizika. Tai gali būti žaizdų, kraujo, kaulų, krūtinės, širdies ar smegenų infekcijos. Kai kurios iš jų gali būti pavojingos gyvybei. Kaip ir vartojant kitus imunosupresinius vaistus, vartojant Myfortic, didėja kai kurių vėžio formų rizika. Odos vėžys gali pasireikšti netikėtai atsiradusiu blizgiu ar išopėjusiu naviku, o baltųjų kraujo ląstelių vėžio požymis gali būti patinusios liaukos (limfmazgiai). Kiti galimi reiškiniai: Bendrieji simptomai, pavyzdžiui, nuovargis, karščiavimas, į gripą panaši liga, kojų tinimas, skausmas ar silpnumas. Burnos sutrikimai, pavyzdžiui, blogas kvapas, pakitusi liežuvio spalva, sausa burna ar padidėjusios dantenos. Virškinimo sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, palaidi viduriai, vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas, skausmas ar jautrumas, rėmuo, virškinimo sutrikimai, dujų kaupimasis, uždegimas, kraujavimas, opos ir kasos uždegimas. Nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, tremoras ar sutrikęs miegas. Odos sutrikimai, pavyzdžiui, plaukų slinkimas ar mėlynių atsiradimas. Šlapimo sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, inkstų funkcijos sutrikimai ar pasunkėjęs šlapimo nutekėjimas. Kraujo ir kraujagyslių sutrikimai, pavyzdžiui, sumažėjęs baltųjų ląstelių, raudonųjų ląstelių ir kraujo plokštelių skaičius arba liaukų tinimas. Metabolizmo sutrikimai, pavyzdžiui, sumažėjęs kūno svoris, didelė lipidų ir cholesterolio koncentracija kraujyje, maža fosfatų koncentracija ar diabetas. Plaučių ir kvėpavimo sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, kosulys, švokštimas ir skysčio kaupimasis plaučiuose. Širdies sutrikimai, pavyzdžiui, nenormalus širdies ritmas.

    Kiti registruoti šalutiniai reiškiniai buvo pakitę kepenų funkcijos tyrimų duomenys, sutrikusi rega, konjunktyvitas, impotencija ir artritas. Jei atsirado kuris nors iš šių reiškinių, pasakykite gydytojui. Jeigu pasireiškė šiame lapelyje nenurodytas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui. Tačiau, nepasitarę su gydytoju, nenustokite vartoti vaisto.

    5. MYFORTIC laikymo SĄLYGOS Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Myfortic laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. Myfortic negalima vartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant dėžutės. Myfortic negalima vartoti, jei vaisto pakuotė sugadinta ar yra matomų pažeidimo požymių. Myfortic laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Jeigu gydytojas nuspręs nutraukti gydymą, visas nesuvartotas tabletes grąžinkite į vaistinę. Šį vaistą laikykite tada, jei taip nurodo gydytojas.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!