• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Mucofalk apelsinų skonio Mucofalk apelsinų skonio Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Mucofalk IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Mucofalk sudėtyje yra brinkstančiosios medžiagos (susmulkintų kiaušininių gysločių sėklų lluobelių), kuri absorbuoja vandens kiekį, net 40 kartų didesnį už jos pačios svorį. Vadinasi, padidėja išmatų tūris ir jos išlieka minkštos, skatinama žarnų peristaltika, todėl pagreitėja žarnų turinio slinkimas. Šis medikamentas tinka, jei yra: įprastinis vidurių užkietėjimas; būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės gleivinės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis; įvairių priežasčių sukeltas viduriavimas (vaistas tinka kaip pagalbinė gydymo priemonė); dirglios žarnos sindromas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Mucofalk

  Mucofalk vartoti draudžiama:

  jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) Plantago ar Psyllium arba bet kuriai pagalbinei Mucofalk medžiagai. jeigu labai kietos išmatos (yra išmatų akmenų ar jos labai suspaustos); jeigu yra pilvo skausmas ar kitoks negalavimas, pykinimas ir vėmimas (medikamento draudžiama vartoti tol, kol bus nustatyta minėtų sutrikimų priežastis); jeigu bet kokie ūminiai žarnyno veiklos pokyčiai trunka ilgiau negu 2 savaites; jeigu po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo pacientas nesituštino; jeigu yra nediagnozuotas kraujavimas iš tiesiosios žarnos; jeigu sutriko rijimas arba pacientas raugėja; jeigu yra stemplės, įskrandžio ar kitų virškinimo trakto dalių susiaurėjimų; jeigu gresia ar yra žarnų praeinamumo sutrikimas arba didelės gaubtinės žarnos sindromas; jeigu sutrikusi organizmo vandens ir elektrolitų pusiausvyra; jeigu yra sutrikimų, dėl kurių vartojama mažiau skysčio; jeigu yra menkai kontroliuojamas cukrinis diabetas.

  Specialios atsargumo priemonės Jei ilgesnį laiką būna užkietėję viduriai, ilgiau negu savaitei sutrinka žarnų judesių reguliarumas, ilgiau negu 2 savaites laikosi viduriavimas arba jo metu išmatose pastebima kraujo ar prasideda karščiavimas, būtina kreiptis į gydytoją. Jei susilaikius išmatoms atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas ar kitokių neaiškių vidurių simptomų, prieš pradedant vartoti Mucofalk būtina pasitarti su gydytoju, kadangi šie simptomai gali būti gresiančio ar jau atsiradusio žarnų praeinamumo sutrikimo požymiai. Mucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., vieną paketėlį (5 g) granulių kartu su 150 ml (stikline) vandens, priešingu atveju brinkdamas preparatas gali sukelti gerklės ir stemplės poslinkį bei vėliau troškulį. Jei vartojama per mažai skysčio, gali užkietėti viduriai. Medikamento negalima vartoti, jei sunku nuryti ar yra gerklės negalavimų. Be to, jo reikia negerti gulint ar prieš einant miegoti. Jei atsiranda krūtinės skausmas ar vėmimas arba pasunkėja rijimas ar kvėpavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei ligonis gydomas skydliaukės hormonais, jam vartoti Mucofalk galima tik pasiklausus gydytojo, kadangi gali prireikti koreguoti hormonų dozę. Gydant viduriavimą yra labai svarbu pašalinti vandens ir druskų (elektrolitų) trūkumą organizme. Išsekusius ir pagyvenusius pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.

  Mucofalk vartojimas su maistu ir gėrimais Mucofalk vartojantiems pacientams rekomenduojama gerti daug skysčio.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą nėštumo laikotarpiu.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėra jokių nuorodų, draudžiančių vartoti preparatą žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mucofalk medžiagas Mucofalk sudėtyje yra sacharozės. Sacharozės turi nevartoti pacientai, kuriems yra paveldimas fruktozės netoleravimas, nepakankamos gliukozės-galaktozės absorbcijos sindromas ar įgimtas sacharozės-izomaltazės trūkumas. Vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių). Pacientams, kurie savo dietoje riboja natrio (druskos) kiekį, reikia atsižvelgti, kad vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 3,9 mmol (90 mg) natrio.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Mucofalk gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų, pvz., mineralų (kalcio, geležies, ličio, cinko), vitaminų (vitamino B12), širdį veikiančių glikozidų ir kumarinų, todėl, išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos. Brinkstančiųjų medžiagų ir medikamentų, kurie slopina natūralius žarnų judesius (pvz., loperamido, opijaus tinktūros) vartoti kartu negalima, kadangi gali atsirasti žarnų nepraeinamumas. Mucofalk sudėtyje esančios veikliosios medžiagos lėtina angliavandenių absorbciją, todėl kraujyje gali sumažėti gliukozės kiekis. Ligoniams, sergantiems nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu, patariama pasiklausti gydytojo, ar nereikia mažinti insulino dozės. Galbūt gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk, veiksmingumas.

  3. KAIP VARTOTI Mucofalk

  Mucofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių - 2-3 kartus per parą. Reikia išgerti gerai išmaišius gausiame (mažiausiai 150 ml) vandens kiekyje. Jei preparato vartojama viduriavimo ar dirglios žarnos sindromo gydymo papildymui, suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams reikia vartoti 2 – 6 kartus per parą po vieną Mucofalk paketėlį, t. y. jo turinį suberti į ne mažiau kaip 150 ml skysčio, sumaišyti ir po to išgerti.

  Vartojimas vaikams Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jiems reikia nevartoti.

  Kaip vartoti Mucofalk 1. Niekada negerkite sausos vaisto dozės, kadangi gali pasunkėti rijimas. 2. Vieno Mucofalk paketėlio turinį išberkite į stiklinę. 3. Į ją įpilkite ne mažiau kaip 150 ml šalto vandens. 4. Skystį stiklinėje rūpestingai išmaišykite šaukštu, kad neliktų gumulų, ir nedelsiant išgerkite. Vaisto negalima gerti gulint ir einant miegoti! 5. Po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens. Pastaba Medikamentą reikia vartoti kartu su pakankamu kiekiu (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio. Jei kartu su vaistu vartojama per mažai skysčio, gali atsirasti troškulys. Mucofalk reikėtų nevartoti prieš einant miegoti. Be to, reikia atkreipti dėmesį į įspėjimus.

  Jeigu manote, kad Mucofalk veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Mucofalk dozę Netgi išgėrus kelių paketėlių Mucofalk, dažniausiai jokių perdozavimo požymių nebūna. Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti pripildyto skrandžio pojūtis. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.

  Pamiršus pavartoti Mucofalk Jeigu pamiršote išgerti vaisto vieną dozę, preparatą vartokite toliau pagal nustatytą tvarką, dozės nedidindami. Jei kyla abejonių, pasitarkite su gydytoju.

  Pokyčiai nutraukus Mucofalk vartojimą Jei pertraukiamas ar per anksti nutraukiamas vaisto vartojimas, tikriausiai nebus palaikomas pageidaujamas poveikis ar vėl pablogės sveikatos būklė. Prieš pertraukiant ar baigiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Mucofalk , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.Pirmosiomis gydymo dienomis gali pasunkėti bet kokie buvę negalavimai, pvz., dujų susikaupimas viduriuose, pilnumo pojūtis, tačiau tolesnio gydymo metu jie išnyksta. Labai retai (mažiau negu 1 iš 10000 vaisto vartojusių pacientų) galima padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant į anafilaksiją panašią reakciją. Pastebėtas vienas bronchų spazmo atvejis. Tokiu atveju pacientas turi nutraukti Mucofalk vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Mucofalk LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant paketėlio ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!