• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Muco-Mepha Muco-Mepha Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA MUCO-MEPHA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Muco-Mepha vartojamas sergant ūminėms ir lėtinėms bronchų ir plaučių ligoms, kai išsiskiria tąsių gleivių, sekretui skystinti, pašalinti iš bronchų bei palengvinti atsikosėjimą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MUCO-MEPHA

  Muco-Mepha vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilcisteinui arba bet kuriai pagalbinei Muco-Mepha medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: kūdikiams ir jaunesniems nei 1 metų vaikams gydyti acetilcisteino galima vartoti tik esant svarbioms gyvybinėms indikacijoms ir griežtai kontroliuojant gydytojui. Apie vaisto vartojimą naujagimiams gydyti pakankamos patirties nesukaupta; dėl didelio veikliosios medžiagos kiekio Muco-Mepha netinka jaunesniems nei 2 metų vaikams gydyti. Šio amžiaus vaikams gydyti yra kitos vaisto formos, kuriose yra mažesnis veikliosios medžiagos kiekis.

  Pasitarkite su savo gydytoju. Ši nuoroda tinka ir tuomet, jei minėtos aplinkybės buvo nustatytos kada nors anksčiau.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vartojant acetilcisteino kartu su kosulį slopinančiais vaistais, dėl susilpnėjusio kosulio reflekso kvėpavimo takuose gali susikaupti pavojingas sekreto kiekis, todėl indikacijas tokiam vaistų derinimui reikia nustatyti ypač atsargiai.

  Antibiotikas bakterinėms infekcijoms gydyti tetraciklino hidrochloridas (bet tai netaikoma doksiciklinui) turėtų būti vartojamas atskirai nuo Muco-Mepha, tarp šių vaistų vartojimo būtina mažiausiai 2 val. pertrauka.

  Jei Muco-Mepha vartojamas kartu su glicerolio nitratu (nitroglicerinu), gali sustiprėti pastarojo kraujagysles plečiantis ir trombocitų agregaciją slopinantis poveikis.

  Atkreipkite dėmesį, kad šios nuorodos taip pat galioja, jei minėtus vaistus vartojote neseniai arba numatote greitai vartoti!

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi patirties kaip vartoti vaistą nėštumo ir žindymo laikotarpiu nepakanka, Muco-Mepha vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu negalima, nebent tuomet, kai gydytojo nuomone jis būtinai reikalingas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Acetilcisteinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Muco-Mepha medžiagas Viename paketėlyje yra 1746 mg izomalto (atitinka apie 0,15 duonos vienetų).

  3. KAIP VARTOTI MUCO-MEPHA

  Muco-Mepha visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Prisiminkite, kad tik laikantis nurodymų Muco-Mepha 200 mg granulės geriamajam tirpalui gali tinkamai veikti.

  Kiek reikia gerti Muco-Mepha 200 mg granulių geriamajam tirpalui ir kaip dažnai? Suaugusiesiems ir vyresniems nei 14 metų jaunuoliams Gerti po 1 granulių paketėlį 2-3 kartus per parą (tai atitinka 400-600 mg acetilcisteino per parą). 6-14 metų vaikams Gerti po 1 granulių paketėlį 2 kartus per parą (tai atitinka 400 mg acetilcisteino per parą). 2-5 metų vaikams Gerti po pusę granulių paketėlio 2-3 kartus per parą (tai atitinka 200-300 mg acetilcisteino per parą).

  Gydant cistinę fibrozę Vyresniems nei 6 metų vaikams Gerti po 1 granulių paketėlį 3 kartus per parą (tai atitinka 600 mg acetilcisteino per parą).

  2-6 metų vaikams Gerti po pusę granulių paketėlio 4 kartus per parą (tai atitinka 400 mg acetilcisteino per parą).

  Granulės geriamos po valgio, ištirpinus pakankamame skysčio kiekyje (pvz., stiklinėje vandens). Nuoroda: skreplius skystinantis Muco-Mepha 200 mg granulių geriamajam tirpalui poveikis pagerėja, jei geriama daugiau skysčių.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo. Kiekvieno paciento gydymo trukmę nustato gydytojas. Siekiant, kad neprisimestų infekcija gydant lėtinį bronchitą ir cistinę fibrozę, vaistą reikia vartoti tik pagal gydytojo nurodymus ir ilgai.

  Pavartojus per didelę Muco-Mepha dozę Atsitiktinai ar sąmoningai išgėrus per daug Muco-Mepha, gali būti vietinių dirginimo požymių: rėmuo, skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Iki šiol sunkių šalutinio poveikio ar apsinuodijimo požymių, netgi smarkiai perdozavus vaisto, nebuvo. Išgėrus pernelyg daug Muco-Mepha, reikėtų pasitarti su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Muco-Mepha Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Muco-Mepha, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Virškinimo trakto sutrikimai Reti: burnos gleivinės uždegimas (stomatitas). Labai reti: rėmuo, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Labai reti: padidėjusio organizmo jautrumo (alerginė) reakcija, pvz., niežulys, dilgėlinė, bėrimas (egzantema, greitai išnykstantis bėrimas), dusulys (bronchų spazmas), dažnas pulsas, sumažėjęs kraujospūdis. Bronchų spazmų pavienių atvejų daugiausia pasitaikė pacientams, kurių bronchų sistema sergant bronchų astma, buvo labai reaktyvi; tai taip vadinamieji „hyper atsakovai“ (kai padidėjusi bronchų reakcija įvairiems dirgikliams). Be to, pavieniais atvejais išgėrus acetilcisteino, retai pasitaikė kraujavimas, kuris iš dalies yra padidėjusio organizmo jautrumo reakcijos požymis.

  Nervų sistemos sutrikimai Reti: galvos skausmas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai Reti: spengimas ausyse.

  Atsiradus pirmųjų šalutinio poveikio požymių (žr. aukščiau), reikia nedelsiant liautis vartoti Muco-Mepha. Būtina kreiptis į gydytoją, kuris nustatys požymių sunkumą ir patars kokių priemonių reikėtų imtis.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI MUCO-MEPHA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Muco-Mepha vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Muco-Mepha sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra acetilcisteinas. Viename paketėlyje yra 200 mg acetilcisteino. Pagalbinės medžiagos yra izomaltas, citrinų skonio medžiaga, sacharino natrio druska, citrinų eterinis aliejus.

  Muco-Mepha išvaizda ir kiekis pakuotėje Granulės yra balti, kristaliniai milteliai su granatų ir citrinų kvapu. Kartono dėžutėje yra 20 paketėlių po 2 g granulių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!