• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Motilium lingual Motilium lingual Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA MOTILIUM LINGUAL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji tablečių medžiaga yra domperidonas – pykinimo ir vėmimo simptomus slopinantis vaistas.

  Motilium lingual tabletės vartojamos:

  Suaugusiems ir paaugliams (vyresniems negu 12 metų ir sveriantiems daugiau kaip 35 kg): - esant pykinimui ir vėmimui, pilnumo pojūčiui ar pilvo pūtimui, nemaloniems pojūčiams skrandžio srityje bei gastroezofaginiam refliuksui. Kūdikiams ir vaikams: - esant pykinimui ir vėmimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MOTILIUM LINGUAL

  Motilium lingual vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Motilium lingual medžiagai. jeigu Jums yra nustatytas kraujavimas iš skrandžio, pastoviai vargina stiprūs pilvo skausmai arba išmatos nuolat yra tamsios; - sergant hipofizės liga prolaktinoma.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - Motilium lingual netinka vartoti jaunesniems negu 12 metų ir mažiau kaip 35 kg sveriantiems vaikams. Tokiems vaikams reikia skirti pagal kūno svorį dozuojamas pediatrines vaisto formas. Ligoniai su kepenų ar inkstų funkcijos pakenkimu šį vaistą gali vartoti tik griežtai laikydamiesi gydytojo nurodymų. - Jeigu kartu vartojate kitų medikamentų būtina perskaityti skyrių “Kitų vaistų vartojimas”.

  Jeigu Jums dabar yra ar praeityje yra buvęs aktualus bent vienas iš aukščiau nurodytų perspėjimų - būtina pasitarti su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas

  Negalima kartu vartoti geriamųjų ketokonazolo (vaisto nuo grybelių sukeliamų ligų) ir domperidono preparatų. Tokiais atvejais būtina kreiptis į gydytoją.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Motilium lingual vartojimas su maistu ir gėrimais

  Duomenys nebūtini.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėra pakankamai duomenų apie vaisto vartojimą nėščiųjų tarpe, todėl, ypač pirmųjų trijų nėštumo mėnesių metu, Motilium lingual vartoti reikia atsargiai.

  Nedidelis veikliosios Motilium lingual medžiagos domperidono kiekis patenka į motinos pieną, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims nerekomenduojamas vartoti Motilium lingual.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Budrumo Motilium lingual netrikdo, todėl jo vartojant vairuoti arba dirbti su mechanizmais nedraudžiama.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Motilium lingual medžiagas

  Motilium lingual sudėtyje yra aspartamo, todėl šio vaisto negalima vartoti pacientams su fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI MOTILIUM LINGUAL

  Motilium lingual visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu simptomai per 14 dienų nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

  Motilium lingual turi būti vartojamas prieš valgį. Pavartojus po valgio vaisto įsisavinimas gali būti lėtesnis.

  Suaugusiems ligoniams ir vyresniems negu 12 metų bei sveriantiems daugiau kaip 35 kg paaugliams (dėl jaunesnių ligonių gydymo reikia kreiptis į gydytoją, kuris paskirs vartoti kitas geriamąsias Motilium formas)

  Reikia gerti po vieną arba dvi tabletes (10 – 20 mg) 3 – 4 kartus per dieną 15 – 30 min. prieš valgį arba einant miegoti. Per parą negalima gerti daugiau kaip 80 mg medikamento.

  Vartojimo instrukcija

   

   

   

   

  Norint tabletes išimti reikia:

   

   

   

   

   

   

   

  Pavartojus per didelę Motilium lingual dozę

  Išgėrusiam per didelę Motilium lingual dozę žmogui gali atsirasti mieguistumas, sumišimas ir (ar) judesių sutrikimai (tokie, kaip nenormalūs raumenų judesiai ir drebėjimas). Perdozavus Motilium lingual būtina nedelsiant susisiekti su gydytoju, vaistininku ar apsinuodijimų centru (tel. +370 5 236 20 52), ypač tais atvejais, kai apsinuodija vaikas. Informacija gydytojui: rekomenduojama ligonį atidžiai prižiūrėti, išplauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies ir taikyti pagalbines priemones. Ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomus galima slopinti vaistais nuo parkinsonizmo arba anticholinerginiais preparatais.

  Pamiršus pavartoti Motilium lingual

  Pamirštą dozę būtina išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama. Tačiau, jeigu jau beveik yra atėjęs kitos dozės gėrimo laikas, Jūs taip pat galite palaukti ir vaistą išgerti laikui atėjus. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Motilium lingual, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  - Hormoniniai sutrikimai: retais atvejais gali atsirasti krūtų pabrinkimas, pieno išsiskyrimas ir mėnesinių ciklo sutrikimai.

  - Nervų sistemos sutrikimai:labai retais atvejais gali pasireikšti nenormalūs raumenų judesiai ir drebėjimas. Didžiausia nenormalių raumenų judesių atsiradimo rizika yra naujagimių, kūdikių ir vaikų tarpe.

  - Virškinimo trakto sutrikimai: išskirtinai retais atvejais gali atsirasti trumpalaikiai žarnyno spazmai. Paprastai toks poveikis praeina savaime tuoj pat, kai tik nutraukiamas vaisto vartojimas.

  - Imuninės sistemos sutrikimai: labai retais atvejais buvo pranešama apie alergines reakcijas (pvz., odos išbėrimas); tokiam poveikiui pasireiškus, būtina nutraukti gydymą šiuo medikamentu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. KAIP LAIKYTI MOTILIUM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Motilium lingual vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Motilium lingual sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra domperidonas. Vienoje geriamojo liofilizato tabletėje yra 10 mg domperidono. - Pagalbinės medžiagos yra želatina, manitolis, aspartamas, dirvinių mėtų skonio medžiaga, poloksameras 188.

  Motilium lingual išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Motilium lingual tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, liofilizuotos.

  Jos yra tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Vienoje pakuotėje yra 10 arba 30 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!