• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Monozide Monozide Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA MONOZIDE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Monozide tabletėse yra dvi veikliosios medžiagos – fosinoprilis ir hidrochlorotiazidas. Fosinoprilis priklauso vadinamųjų “AKF inhibitorių” grupei, o hidrochlorotiazidas – vadinamųjų diuretikų grupei. Abi šios vaistinės medžiagos mažina padidėjusį kraujospūdį.

    Monozide skiriamas hipertenzijai gydyti tiems pacientams, kuriems vieno fosinoprilio arba hidrochlorotiazido poveikio nepakanka.

    Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 28 arba 30 tablečių.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MONOZIDE

    Monozide vartoti draudžiama: - jei yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Monozide medžiagai; - jei esate nėščia arba ruošiatės pastoti; - jei žindote kūdikį; - jei Jus kamuoja širdies, kepenų ar inkstų liga, apie kurią Jūsų gydytojas nežino; - jei didelė Jūsų cholesterolio ar trigliceridų koncentracija, apie kurią nežino Jūsų gydytojas.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jei padidėjusi cukraus koncentracija Jūsų kraujyje (sergate cukriniu diabetu). Jei vartojate insuliną, Jums reikiamą jo dozę gali prireikti pakeisti. jei Jus kamuoja podagra. Kai kuriems pacientams viena iš veikliųjų Monozide tablečių medžiagų gali didinti podagros priepuolių galimybę. jei Jums atliekamas įjautrinimą slopinantis gydymas (injekcijos alergijai gydyti). Prieš pradėdami gerti Monozide tabletes įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas žino apie bet kokias Jūsų gaunamas įjautrinimą slopinančias injekcijas.

    Kad vartojate Monozide, turėtumėte pasakyti: gydytojui – prieš suteikiant Jums bet kokią neatidėliotiną pagalbą, taip pat prieš chirurginę operaciją ar bet kokį naujai skiriamą gydymą; dantistui (stomatologui) – prieš bet kokią stomatologinę operaciją; vaistininkui – prieš pirkdami bet kokius vaistus.

    Monozide vartojimas su maistu ir gėrimais Kada gerti Monozide tabletes – prieš valgį ar po valgio - neturi reikšmės. Nedidelis kiekis alkoholio Monozide poveikio nekeičia.

    Nėštumas Jei Monozide vartojimo metu pastojote, nedelsdama praneškite apie tai savo gydytojui.

    Žindymo laikotarpis Žindyvėms vartoti Monozide nederėtų.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Monozide tabletės gebėjimo vairuoti ar dirbti su mechanizmais paprastai neveikia. Tačiau jei jaučiatės apsvaigę ar sukasi galva, nevairuokite ir pasitarkite su savo gydytoju.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Monozide medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    Kitų vaistų vartojimas Kol geriate Monozide tabletes, nevartokite kitų vaistų, nepasakę apie juos ir nepasitarę su savo gydytoju ar vaistininku.

    Dispepsijai (sutrikusiam virškinimui) gydyti vaistai: jei Jums reikia vartoti vaistus dispepsijai gydyti, gerkite juos dvi valandas prieš Monozide tablečių vartojimą arba praėjus dviems valandoms po jo. Maisto papildai, kuriuose yra kalio: nepasitarę su savo gydytoju nevartokite maisto papildų, kuriuose yra kalio, ar kalio turinčių druskų pakaitalų. Litis: jei vartojate litį, įsitikinkite, kad gydytojas, kuris Jums paskyrė Monozide, apie tai žino. Kiti vaistai: prieš pradėdami gerti Monozide, privalote pasakyti savo gydytojui, jei vartojate šiuos vaistus: kalcio druskas, insuliną ar vaistus nuo diabeto, vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui, podagrai, artritui (nesteroidinius uždegimą slopinančius) gydyti, cholesterolio koncentraciją mažinančius, kurare tipo miorelaksantus.

    3. KAIP VARTOTI MONOZIDE

    Monozide visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Reikia vartoti po vieną tabletę kasdien tuo pat laiku. Tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant vandeniu.

    Labai svarbu, kad gertumėte Monozide tabletes tol, kol gydytojas nurodys liautis jas vartoti. Nenustokite gerti Monozide tablečių nepasitarę su savo gydytoju.

    Jei manote, kad Monozide veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams šį vaistą vartoti nepatartina.

    Pavartojus per didelę Monozide dozę Jei perdozavote šio vaisto, kaip ir bet kokio kito vaisto, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į vietinės ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę ir kiek nors likusio vaisto.

    Pamiršus pavartoti Monozide Jei laiku neišgėrėte dozės, nesirūpinkite. Išgerkite ją tuoj pat, kai tik tą pačią dieną prisiminsite. Jei neišgėrėte dozės per visą dieną, negerkite dvigubos dozės siekdami išlyginti praleistąją.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Monozide, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Daugelio vartojančių Monozide žmonių nepageidaujamas arba šalutinis jo poveikis nekamuoja. Jei Jūs patyrėte bet kurį iš žemiau minimų reiškinių, tuoj pat praneškite savo gydytojui:

    sunkų galvos sukimąsi, apsvaigimą arba alpulį, niežulį, dusulį, rankų ir veido tinimą, karščiavimą, peršalimą arba gerklės skausmą, stiprų viršutinės pilvo dalies skausmą, bet kokį odos ar akių baltymų pageltimą.

    Kai kuriems pacientams esti šis šalutinis poveikis: kosulys, svaigulys, šiek tiek sutrikusi skrandžio veikla, nuovargis, silpnumas ar odos bėrimas.

    Kiti šalutiniai reiškiniai, kurie gali pasitaikyti nedaugeliui pacientų, tai: galūnių tirpimas, raumenų skausmas, skonio pokyčiai, juntamas padažnėjęs arba nereguliarus širdies plakimas (palpitacija), peršalimo požymiai ar padidėjęs jautrumas šviesai (fotosensibilizacija). Jei simptomai išlieka ar pradeda varginti, praneškite savo gydytojui.

    Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. MONOZIDE LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!