• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Mirena Mirena Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA MIRENA IR KAM JI VARTOJAMA

    Mirena yra T-formos vartojimo į gimdą sistema (VGS), kuri po įdėjimo į gimdą išskiria hormoną levonorgestrelį. T-formos preparato kūno paskirtis yra pritaikyti sistemą prie gimdos ertmės formos. T-formos kūno vertikaliojoje dalyje yra vaistų rezervuaras, užpildytas levonorgestreliu. Du traukiamieji siūlai yra pritvirtinti įpjovoje, esančioje laikiklio gale.

    Mirena vartojama kontracepcijai (apsisaugojimui nuo nėštumo), idiopatinei menoragijai (gausioms mėnesinėms) gydyti, endometriumo hiperplazijos (pernelyg didelis gimdos gleivinės augimas) profilaktikai estrogenų pakeičiamosios terapijos metu.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MIRENA

    Mirena vartoti negalima, jei jums yra:

    Žinomas arba įtariamas nėštumas; Esama ar pasikartojanti dubens organų infekcija (moters dauginimosi organų infekcija); Lyties organų infekcija; Gimdos infekcija po gimdymo; Gimdos infekcija po aborto per paskutinius tris mėnesius; Gimdos kaklelio infekcija; Gimdos kaklelio ląstelių anomalijos; Įtariamas arba esamas gimdos ar kaklelio piktybinis navikas; Navikai, kurių augimas priklauso nuo hormonų progestogenų, Nenustatytos priežasties nenormalus kraujavimas iš gimdos; Kaklelio ar gimdos anomalijos, įskaitant fibroidus, jei jie iškreipia gimdos ertmę; Būklės, kai sumažėja atsparumas infekcijai; Ūminė kepenų liga arba kepenų navikas; Padidėjęs jautrumas levonorgestreliui arba bet kuriai pagalbinei Mirena medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Pasitarkite su gydytoju, kuris gali nuspręsti, tęsti Mirena vartojimą ar pašalinti sistemą, jei Jums yra viena iš šių būklių arba pirmą kartą pasireiškia vartojant Mirena:

    Migrena arba asimetrinis apakimas ar kiti simptomai, galintys būti trumpalaikės cerebralinės išemijos (laikinas kraujotakos į galvos smegenis sutrikimas) požymiais; Ypatingai stiprus galvos skausmas; Gelta (odos, akies baltymo ir (arba) nagų pageltimas); Labai padidėjęs kraujospūdis; Sunki arterijų liga (pvz., insultas arba širdies priepuolis).

    Kelių paskutinių tyrimų duomenimis, moterims, vartojančioms piliules vien su progestogenu, gali būti nežymiai padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika venose, bet duomenys nebuvo galutiniai. Tačiau jūs nedelsiant turite kreiptis į gydytoją, jei yra krešulių simptomai ar požymiai. Galimi venų ir arterijų kraujo krešulių simptomai: skausmingas kojos patinimas; staigus stiprus krūtinės skausmas, persiduodantis arba ne į kairią ranką; ūmus dusulys; ūmus kosulys; bet koks neįprastas, stiprus, ilgalaikis galvos skausmas; ūmus dalinis ar visiškas apakimas; dvejinimasis akyse; neaiški tartis arba negalėjimas kalbėti (kalbėjimo sunkumai); galvos svaigimas; kolapsas su arba be židininiu apopleksijos smūgiu (epilepsijos riboto pobūdžio priepuolis dėl lokalizuotos smegenų srities sudirginimo); silpnumas arba labai didelis sustingimas viename šone arba vienoje kūno dalyje; motoriniai sutrikimai; stiprus skrandžio skausmas. Kraujo krešulių tinklainėje simptomai ir požymiai yra: nepaaiškinamas dalinis arba visiškas apakimas, dvejinimasis akyse arba bet koks kitas nepaaiškinamas regėjimo sutrikimas.

    Vis dar diskutuojama, ar mazginis venų išsiplėtimas ir paviršinis tromboflebitas (venos uždegimas su krešulio formavimusi) yra susijęs su veninio kraujo krešėjimu.

    Moterys, kurios serga įgyta širdies liga arba širdies vožtuvų liga, esant infekcinio endokardito rizikai, gali atsargiai naudoti Mirena. Įdedant ir išimant Mirena šioms pacientėms, profilaktikai turi būti skiriami antibiotikai.

    Sergančioms diabetu Mirena vartotojoms reikia tirti gliukozės koncentraciją kraujyje.

    Nereguliarus kraujavimas gali slėpti kai kuriuos gimdos gleivinės polipo ar vėžio simptomus bei požymius. Tokiais atvejais reiktų pasvarstyti apie diagnostikos priemones.

    Mirena nėra pirmo pasirinkimo metodas jaunoms, niekada negimdžiusioms moterims, nei moterims, po menopauzės su sumažėjusia gimda.

    Medicininiai tyrimai/konsultacijos

    Prieš dėjimą galima atlikti: mikroskopinis makšties tepinėlio tyrimas, krūtų patikrinimas bei kiti tyrimai, jei būtina, pvz., infekcijoms, įskaitant lytiškai plintančias ligas, diagnozuoti. Ginekologinis tyrimas turėtų būti atliktas, norint nustatyti gimdos padėtį ir dydį. Mirena negalima vartoti kaip kontraceptiką po lytinio akto.

    Infekcijos

    Dedant Mirena sistemą, kišamasis vamzdelis saugo ją nuo mikroorganizmų taršos.Jis buvo sukurtas sumažinti infekcijų riziką iki minimumo. Nepaisant to, iškart po įdėjimo ir pirmąjį mėnesį nuo jo, varinių VGS vartotojoms padidėja dubens infekcijos pavojus. VGS (vartojimo į gimdą sistema) vartotojoms dubens infekcijos yra siejamos su lytiškai plintančiomis ligoms. Infekcijos pavojus padidėja, jei moteris ar jos partneris turi keletą lytinių partnerių. Infekcijos turi būti gydomos nedelsiant. Dubens infekcija gali sumažinti vaisingumą ir padidinti negimdinio nėštumo (esančio gimdos išorėje) pavojų ateityje. Mirena privalo būti išimama pasikartojančių dubens infekcijų ar gimdos sienelės infekcijų atveju, arba jei ūmi infekcija yra sunki ar nėra išgydoma per keletą dienų.

    Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei nepertraukiamai skauda pilvo apačią, karščiuojate, yra skausmas lytinių santykių metu arba nenormalus kraujavimas.

    Iškritimas

    Gimdos raumenų susitraukimas menstruacijų metu kartais gali pajudinti VGS iš vietos arba išmesti ją iš gimdos. Skausmas ir nenormalus kraujavimas yra galimi simptomai. Jei VGS pajudinama, jos veiksmingumas gali sumažėti. Rekomenduojama tikrinti siūlus su savo pirštu, pavyzdžiui, prausiantis po dušu. Esant iškritimo požymiams ar jei neužčiuopiate siūlų, turėtumėte vengti lytinių santykių arba naudoti kitą kontraceptiką bei kreiptis į gydytoją. Kadangi Mirena paprastai mažina mėnesinių gausumą, padidėjęs kraujavimas gali rodyti, kad Mirena iškrito.

    Perforacija

    Retais atvejais Mirena gali įsmigti ar pradurti gimdos sienelę, dažniausiai ją dedant. Mirena sistema, esanti ne gimdos ertmėje, yra neveiksminga, todėl ją būtina nedelsiant pašalinti. Perforacijų rizika gali padidėti, jei Mirena statoma netrukus po gimdymo (žr. 3 “Kaip vartoti Mirena” skyrių), kūdikį žindančioms moterims ar moterims, kurių gimda yra fiksuota ir pasvirusi link nugaros.

    Negimdinis nėštumas

    Vartojant Mirena pastojama labai retai. Tačiau jei pastojate vartodamos Mirena, rizika, kad Jūs galite nešioti vaisių ne gimdoje (negimdinis nėštumas), santykinai padidėja. Didesnis negimdinio nėštumo pavojus yra moterims, kurioms anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, kiaušintakių operacija arba dubens infekcija. Negimdinis nėštumas yra rimta būklė, reikalaujanti skubios medicininės pagalbos. Šie simptomai galėtų reikšti, kad Jums gali būti negimdinis nėštumas ir Jūs nedelsiant turite kreiptis į gydytoją:

     Jums baigėsi menstruacijos ir tada jums prasidėjo pastovus kraujavimas ar skausmas,  Jums maudžia arba labai stipriai skauda pilvo apačią,  Jums yra normalaus nėštumo simptomai, bet taip pat Jūs kraujuojate ir jaučiatės apsvaigusi.

    Silpnumas

    Kai kurios moterys jaučiasi apsvaigusios po Mirena įdėjimo. Tai yra normali reakcija. Jūsų gydytojas Jums patars šiek tiek pailsėti po Mirena įdėjimo.

    Padidėję kiaušidžių folikulai (ląstelės, supančios bręstantį kiaušinėlį kiaušidėje)

    Kadangi iš esmės Mirena kontraceptinio poveikis yra vietinis, ovuliaciniai ciklai su folikulų plyšimu vaisingo amžiaus moterims paprastai pasitaiko. Kartais folikulų degeneracija sulėtėja ir folikulų vystymasis gali tęstis. Dauguma iš šių folikulų nesukelia simptomų, tačiau kai kuriuos folikulus gali lydėti dubens skausmas arba skausmas lytinių santykių metu. Šiems padidėjusiems folikulams gali reikėti medicininės priežiūros, bet paprastai jie patys išnyksta.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite savo gydytojui. Levonorgestrelio metabolizmas gali pagreitėti kartu vartojant kitus vaistus, tokius kaip vaistus nuo epilepsijos (pvz. fenobarbitalis, fenitoinas, karbamazepinas) ir antibiotikus (pvz. rifampicinas, rifabutinas, nevirapinas, efavirenzas). Kadangi Mirena sistemos poveikis yra iš esmės vietinis, todėl manoma, kad tai neturėtų turėti svarbios reikšmės Mirena kontraceptiniam efektyvumui.

    Nėštumo ir žindymo laikotarpis

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Labai retai moterys pastoja Mirena esant gimdoje. Bet jei Mirena iškrenta, Jūs jau nesate apsaugota ir privalote naudoti kitą kontracepcijos būdą iki pasitarsite su gydytoju.

    Kai kurioms moterims gali nebūti mėnesinių vartojant Mirena. Mėnesinių nebuvimas nebūtinai yra nėštumo simptomas. Jei Jums nėra mėnesinių, bet yra kitų nėštumo simptomų (pavyzdžiui, šleikštulys, nuovargis, krūtų jautrumas) kreipkitės į gydytoją dėl tyrimo ir padarykite nėštumo testą.

    Jei Mirena esant gimdoje pastojote, sistemą reikia kaip galima greičiau pašalinti. Jei paliksite Mirena gimdoje nėštumo metu, persileidimo, infekcijos ar priešlaikinio gimdymo pavojus padidėja. Hormonas, esantis Mirena, yra išskiriamas į gimdą. Tai reiškia, kad vaisius lokaliai yra veikiamas santykinai aukštos hormono koncentracijos, nors hormono kiekis, gaunamas per kraują ir placentą, yra mažas. Tokio hormono kiekio poveikio vaisiui negalima visiškai atmesti. Todėl iki dabar nėra duomenų, kad Mirena naudojimas sukeltų apsigimimus tais atvejais, kai nėštumas tęsėsi Mirena esant gimdoje.

    Mirena gali būti vartojama maitinant krūtimi. Maži levonorgestrelio kiekiai nustatomi žindančių moterų piene. Taikant vien progestogeno metodą pirmąsias šešias savaites po gimdymo nepastebėta neigiamo poveikio kūdikio augimui ir raidai. Vien progestogeno metodas nemažina krūties pieno kiekio ir neblogina jo kokybės.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Poveikis nežinomas.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mirena medžiagas

    Mirena T-formos dalyje yra bario sulfato, todėl ji matoma tiriant rentgenu.

    3. KAIP VARTOTI MIRENA

    Mirena veiksmingumas

    Kontracepcijai vartojama Mirena yra tokia pati veiksminga, kaip ir pačios efektyviausios šiandieninės varinės VGS. Klinikiniuose tyrimuose nustatyti 2 nėštumo atvejai 1 000 Mirena vartotojų per metus.

    Gydant pernelyg didelį idiopatinį menstruacinį kraujavimą, Mirena jau po trijų mėnesių žymiai sumažino menstruacinį kraujavimą. Kai kurioms moterims mėnesinių nebūna visiškai.

    Kada Mirena turėtų būti įstatoma

    Jums gali įstatyti Mirena į gimdos ertmę per septynias dienas nuo menstruacijų pradžios. VGS taip pat gali būti įkišama tuoj pat po aborto pirmąjį trimestrą su sąlyga, kad nėra lyties organų infekcijos. VGS turi būti kišama tik kai gimda po gimdymo tampa normalaus dydžio, bet ne anksčiau kaip 6 savaitės po gimdymo. Mirena gali būti pakeičiama nauja sistema bet kuriuo ciklo metu.

    Vartojant Mirena gimdos sienelės apsaugai estrogenų pakeičiamosios terapijos metu, ji bet kuriuo metu gali būti įdedama moterims su amenorėja (mėnesinių neturinčiai moteriai), arba paskutinėmis menstruacijų dienomis ar nustojus kraujavimui.

    Mirena turi įstatyti gydytojas (sveikatos priežiūros specialistas) , turintis patirties dedant Mirena.

    Kaip Mirena dedama

    Po ginekologinio patikrinimo instrumentas, vadinamas skėtikliu, yra įkišamas į makštį. Gimdos kaklelis dezinfekuojamas antiseptiniu tirpalu. VGS yra įdedama į gimdą per ploną, lankstų, plastikinį vamzdelį (kišamą vamzdelį). Jeigu reikia, prieš kišimą kakleliui gali būti taikoma vietinė nejautra.

    Kai kurios moterys gali jausti skausmą ir svaigulį po įdėjimo. Jei per pusę valandos, Jums nejudant, tai nepraeina, VGS gali būti netinkamai įdėta. Turi būti atliktas tyrimas ir VGS pašalinta, jei būtina.

    Kada aš turėčiau lankytis pas savo gydytoją

    Jūsų VGS turėtų būti patikrinta praėjus 4 - 12 savaičių po įdėjimo, paskui reguliariai, mažiausiai kartą per metus. Be to, Jūs turėtumėte susisiekti su savo gydytoju, esant bet kuriam iš šių atvejų :

     Jūs nebejaučiate siūlų savo makštyje;  Galite justi apatinį sistemos galą;  Jums atrodo, kad galite būti nėščia;  Jums pastoviai skauda pilvą, karščiuojate, arba yra neįprastos išskyros iš makšties;  Jūs ar Jūsų partneris jaučia skausmą ar diskomfortą lytinio akto metu;  Staigūs pokyčiai Jūsų menstruaciniame cikle (pavyzdžiui, jūs mažai ar išvis nekraujuojate ir po to prasideda nuolatinis kraujavimas ar skausmas, arba pradedate gausiai kraujuoti);  Jūs turite kitų sveikatos problemų, tokių kaip migrena ar pasikartojantys intensyvūs galvos skausmai, ūmios regėjimo problemos, gelta, ar aukštas kraujospūdis;  Jums pasireiškia bet kuri iš būklių, minėtų 2 skyriuje “Kas žinotina prieš vartojant Mirena”.

    Kaip ilgai gali būti vartojama Mirena

    Mirena yra veiksminga penkerius metus, po kurių turi būti ištraukta. Jei Jūs pageidaujate, po senosios pašalinimo Jums gali būti iškart įstatyta nauja Mirena.

    Jeigu aš noriu pastoti arba jei reikia pašalinti Mirena dėl kitų priežasčių

    Jūsų gydytojas gali lengvai pašalinti VGS bet kuriuo metu, Po to galite pastoti. Ištraukimas paprastai yra beskausmė procedūra. Ištraukus Mirena, vaisingumas vėl tampa normalus.

    Jei nėštumas nėra pageidaujamas, Mirena neturėtų būti šalinama po penktos mėnesinių ciklo dienos, nebent jei kontracepcija yra užtikrinama kitais metodais (pvz., prezervatyvais) mažiausiai penkias dienas iki ištraukimo. Jei moteriai nėra menstruacijų, ji turėtų naudoti barjerinius kontracepcijos metodus penkias dienas prieš pašalinimą iki menstruacijos vėl atsiras. Nauja Mirena gali taip pat būti kišama iškart po ištraukimo. Šiuo atveju papildomos apsaugos nereikia.

    Ar aš galiu pastoti, jei nustoju vartoti Mirena?

    Taip. Kai Mirena ištraukta, ji nebeveikia Jūsų normalaus vaisingumo. Jūs galite pastoti pirmojo menstruacinio ciklo metu po Mirena pašalinamo.

    Ar gali Mirena paveikti mano menstruacijas?

    Mirena neveikia menstruacijų ciklo. Ji gali pakeisti menstruacijas - Jums bus tepimas (negausus kraujavimas), pailgėjęs arba sutrumpėjęs mėnesinių ciklas, silpnesnis ar gausesnis kraujavimas, arba visiškai nekraujuos.

    Daugumai moterų be menstruacijų dar būna dažnas tepimas ar negausus kraujavimas pirmuosius 3 - 6 mėnesius po Mirena įstatymo. Kai kurioms moterims gali būti gausus arba ilgai trunkantis kraujavimas šiuo laikotarpiu. Pasakykite apie tai savo gydytojui, ypač jei tai išlieka.

    Paprastai greičiausiai Jums laipsniškai kiekvieną mėnesį sumažės kraujavimo dienų skaičius ir prarasto kraujo kiekis. Kai kurioms moterims galiausiai visiškai baigiasi mėnesinės. Naudojant Mirena paprastai sumažėja menstruacinio kraujavimo kiekis, todėl daugumai moterų padidėja hemoglobino koncentracija jų kraujyje.

    Mėnesinės sunormalėja pašalinus sistemą.

    Ar yra nenormalu jei nėra mėnesinių?

    Ne, jei naudojate Mirena. Jeigu Jums nėra mėnesinių vartojant Mirena, tai yra dėl hormono poveikio gimdos gleivinei. Mėnesinis sienelės sustorėjimas neįvyksta, todėl nėra kam išsiskirti su menstruacijomis. Tai nebūtinai reiškia, kad Jums menopauzė ar esate nėščia. Jūsų savų hormonų lygiai išlieka normalūs.

    Iš tiesų mėnesinių nebuvimas gali būti didelis privalumas moters sveikatai.

    Kaip aš sužinosiu ar esu nėščia?

    Nėštumas nėra tikėtinas moterims, vartojančioms Mirena, net jei Joms nėra mėnesinių.

    Jei Jūs neturėjote mėnesinių šešias savaites ir esate susirūpinusi, tuomet apsvarstykite, ar atlikti nėštumo testą. Jei jis neigiamas, nereikia daryti kito testo, nebent Jums yra kiti nėštumo požymiai, pvz. šleikštulys, nuovargis ar krūtinės jautrumas.

    Ar gali Mirena sukelti skausmą arba diskomfortą?

    Kai kurios moterys jaučia skausmą (kaip menstruaciniai spazmai) pirmas kelias savaites po įkišimo. Jūs turėtumėte vėl grįžti pas gydytoją arba į klinikas, jei jaučiate aštrų skausmą arba jei skausmas tęsiasi daugiau nei tris savaites nuo Mirena įdėjimo Jums.

    Ar Mirena trukdys lytiniams santykiams?

    Nei Jūs, nei Jūsų partneris neturėtų jausti VGS lytinio akto metu. Jei taip, Jūs turėtumėte vengti lytinių santykių, kol Jūsų gydytojas nepatikrins, ar VGS vis dar yra teisingoje vietoje.

    Kaip ilgai neturėti lytinių santykių po procedūros?

    Norint leisti kūnui pailsėti, geriausia palaukti apie 24 valandas nuo Mirena įdėjimo prieš turint lytinius santykius. Tačiau kai tik Mirena įdedama, ji apsaugo nuo nėštumo.

    Ar gali būti naudojami tamponai?

    Rekomenduojamas higieninių paketų naudojimas. Jei naudojate tamponus, jūs turėtumėte keisti juos atsargiai, kad nepatrauktumėte Mirena siūlų.

    Kas atsitinka jei Mirena iškrenta pati?

    Retai, bet įmanoma, kad Mirena iškrenta menstruacijų metu to nepastebint. Neįprastas kraujavimo padidėjimas menstruacijų metu gali reikšti, kad Mirena iškrito per Jūsų makštį. Taip pat yra įmanoma, kad Mirena dalis išlenda iš Jūsų gimdos (Jūs arba Jūsų partneris tai galite pajauti lytinio akto metu). Jei Mirena išlenda visiškai arba dalinai, Jūs nebebūsite apsaugota nuo nėštumo.

    Kaip man sužinoti, ar Mirena yra gimdoje?

    Jūs galite pasitikrinti, ar siūlai yra savo vietoje. Po mėnesinių švelniai įkiškite pirštą į makštį ir užčiuopkite siūlus makšties gale prie gimdos kaklelio angos.

    Netraukite siūlų, nes netikėtai galite ištraukti Mirena. Jei negalite užčiuopti siūlų, kreipkitės į gydytoją.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Mirena, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Kai kurie galimi šalutiniai reiškiniai išvardyti kituose skyriuose (pvz. 2 skyriuje “Kas žinotina prieš vartojant Mirena”),Žemiau pateikiame daugiau galimų šalutinių reiškinių sąrašą pagal jų veikiamas kūno dalis ir pasireiškimo dažnumą.

    Labai dažni: jie gali pasireikšti daugiau nei 1 pacientui iš 10:

    Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

    Gimdos ar makšties kraujavimas, įskaitant negausų kraujavimą, nedažnas mėnesines (oligomenorėją), ir mėnesinių nebuvimą (amenorėją) Nepiktybinė kiaušidžių cista (žiūrėti 2 skyrių ” Padidėję kiaušidžių folikulai”)

    Dažni: jie gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 100:

    Psichikos sutrikimai

    Prislėgta nuotaika Nervingumas Sumažėjęs lytinis potraukis

    Nervų sistemos sutrikimai

    Galvos skausmas

    Virškinimo trakto sutrikimai

    Pilvo skausmas Šleikštulys (pykinimas)

    Odos ir poodinio audinio sutrikimai

    Spuogai

    Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

    Nugaros skausmas

    Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

    Dubens skausmas Dismenorėja (skausmingos menstruacijos) Išskyros iš makšties Vulvovaginitas (išorinių lytinių organų ar makšties uždegimas) Krūtų jautrumas Krūtų skausmas Vartojimo į gimdą kontraceptinės sistemos iškritimas

    Tyrimai

    Padidėjęs svoris

    Nedažni: jie gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 1 000:

    Psichikos sutrikimai

    Nuotaikų kaita

    Nervų sistemos sutrikimai

    Migrena

    Virškinimo trakto sutrikimai

    Pilvo ištempimas

    Odos ir poodinio audinio sutrikimai

    Hirsutizmas (pernelyg didelis kūno plaukuotumas) Plikimas Niežėjimas Egzema (odos uždegimas) Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

    Dubens uždegimas (viršutinių moters lytinių organų, virš gimdos kaklelio infekcija) Endometritas Cervicitas/normalus Papanicolaou tepinėlis, II klasė (gimdos kaklelio uždegimas)

    Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

    Edema (patinimas)

    Reti: jie gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000:

    Odos ir poodinio audinio sutrikimai

    Išbėrimas Urtikarija (dilgėlinė)

    Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

    Gimdos perforacija

    Jeigu pastojote vartodamos Mirena, yra galimybė, kad nėštumas yra gimdos išorėje (žiūrėti 2 skyrių “Negimdinis nėštumas”).

    Be to, buvo nustatyti krūties vėžio atvejai (dažnis nežinomas). Jeigu pasireiškia sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI MIRENA

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Specialių laikymo sąlygų nereikia.

    Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mirena vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6.KITA INFORMACIJA

    Mirena sudėtis  Veiklioji medžiaga yra 52 mg levonorgestrelio.  Pagalbinės medžiagos yra polidimetilsiloksano elastomeras, koloidinis silicio dioksidas bevandenis, polietilenas, bario sulfatas, geležies oksidas.

    Mirena išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Pakuotės dydis: viena sterili vartojimo į gimdą sistema.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!