• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • MIGRIPTAN MIGRIPTAN Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA MIGRIPTAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    MIGRIPTAN yra skausmą malšinantis vaistas, priklausantis vaistų nuo migrenos grupei. Veiklioji MIGRIPTAN medžiaga sumatriptanas yra 5HT1 receptorių agonistas.

    Manoma, kad migreninis galvos skausmas kyla išsiplėtus kraujagyslėms. MIGRIPTAN susiaurina jas, dėl to migreninis galvos skausmas sumažėja.

    MIGRIPTAN gydomas migrenos priepuolis, pasireiškiantis su aura arba be jos (tai perspėjamieji pojūčiai, kurie paprastai reiškiasi regos sutrikimais, pavyzdžiui, matomi šviesos blykstelėjimai, zigzago pavidalo linijos, žvaigždės ar bangos).

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MIGRIPTAN

    MIGRIPTAN vartoti draudžiama: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei MIGRIPTAN medžiagai; jeigu esate patyręs širdies priepuolį; jeigu sergate kokia nors širdies liga; jeigu pasireiškia simptomų, kurie gali rodyti esant širdies ligą, pavyzdžiui, trumpalaikis krūtinės skausmas ar spaudimo krūtinėje pojūtis; jeigu esate patyręs insultą ar praeinantįjį smegenų išemijos priepuolį (PSIP ‑ tai lengvas insultas, kuris trunka trumpiau nei 24 valandas); jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimų, sukeliančių į mėšlungį panašų skausmą einant (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga); jeigu smarkiai padidėjęs kraujospūdis arba kraujospūdis didelis, nors gydomasi; jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu; jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų, kuriuose yra ergotamino arba jo darinių (įskaitant metisergidą); jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų nuo depresijos, kurie priklauso vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, grupei.

    Jeigu manote, kad kuri nors iš šių aplinkybių Jums tinkama, kreipkitės į gydytoją prieš pradėdami vartoti MIGRIPTAN.

    Specialių atsargumo priemonių reikia

    Prieš skirdamas vartoti MIGRIPTAN, gydytojas nustatys, ar galvos skausmas tikrai migreninis, ar nėra kitų būklių.

    Prieš pradėdami vartoti vaistą, kreipkitės į gydytoją šiais atvejais: - jeigu žinote, kad yra sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija; - jeigu Jums diagnozuota epilepsija ar kita liga, kuriai esant sumažėja epilepsijos priepuolių slenkstis; - jeigu žinote, kad esate alergiški sulfamidų grupės antibiotikams; - jeigu yra gydomas kraujospūdžio padidėjimas, nes kai kuriais atvejais sumatriptanas didino kraujospūdį; - jeigu vartojate selektyvių serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių (SASI). Sumatriptaną pavartojus kartu su selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais sustiprėjo refleksai ir sutriko koordinacija; - jeigu jaučiate skausmą ir (ar) spaudimą krūtinėje ar gerklėje. Paprastai toks poveikis trumpalaikis. Jeigu poveikis ilgalaikis ir kelia nerimą arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją; - jeigu jaučiate nuolatinį galvos skausmą dieną. Jeigu MIGRIPTAN geriama per dažnai, gali prasidėti nuolatinis galvos skausmas. Tokiais atvejais kreipkitės į gydytoją, nes gali tekti nutraukti gydymą MIGRIPTAN; - jeigu gresia rizika susirgti širdies liga (pvz., sergate diabetu, daug rūkote, vartojate nikotino pakeičiamuosius preparatus), tai itin svarbu moterims po menopauzės ir vyresniems nei 40 metų vyrams, turintiems rizikos veiksnių. Tokiais atvejais gydytojas, prieš skirdamas vartoti MIGRIPTAN, turės ištirti širdies veiklą. Labai retais atvejais, pavartojus MIGRIPTAN, būta sunkių širdies sutrikimų, net tiems žmonėms, kuriems anksčiau širdies ligos simptomų nebuvo pasireiškę. Jeigu dėl ko nors abejojate, kreipkitės į gydytoją.

    Kitų vaistų vartojimas

    Kai kurie vaistai gali keisti MIGRIPTAN veiksmingumą, o MIGRIPTAN gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Kreipkitės į gydytoją, jeigu vartojate: - kitų vaistų nuo migrenos, pavyzdžiui, ergotaminą ar panašių preparatų; - vaistų nuo depresijos (MAO inhibitorių ar serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių); - vaistų nuo maniakinio depresinio (bipolinio) sutrikimo, pavyzdžiui, ličio preparatų.

    Sumatriptaną vartojant kartu su vaistažolių preparatais, kuriuose yra jonažolės (Hypericum Perforatum), šalutinio poveikio tikimybė didesnė.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Nėštumas Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Duomenų apie sumatriptano vartojimą nėštumo metu maža. Įrodymų, kad gali padaugėti apsigimimų, iki šiol nėra. MIGRIPTAN nėštumo metu rekomenduojama nevartoti, išskyrus atvejus, kai jį skiria vartoti gydytojas.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant šį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Sumatriptano išsiskiria į motinos pieną. Ekspoziciją kūdikio organizme galima sumažinti nežindant jo 12 valandų po MIGRIPTAN suvartojimo.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Migrena ar jos gydymas MIGRIPTAN gali sukelti mieguistumą. Jeigu jaučiatės mieguistas, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines MIGRIPTAN medžiagas

    MIGRIPTAN sudėtyje yra cukraus laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI MIGRIPTAN

    MIGRIPTAN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    MIGRIPTAN vartoti migrenos priepuolio profilaktikai negalima, nes juo gydomi migrenos priepuoliai. MIGRIPTAN reikia išgerti kiek galima anksčiau prasidėjus migrenos priepuoliui, bet ir vėlesniu priepuolio laiku išgerto vaisto veiksmingumas yra toks pat.

    Įprastinė dozė suaugusiesiems ‑ 50 mg. Kai kuriems pacientams gali tekti vartoti 100 mg dozę. Jeigu išgėrus MIGRIPTAN iš karto nepalengvėja, to paties priepuolio metu gerti daugiau tablečių nenaudinga. MIGRIPTAN galima vartoti prasidėjus kitam priepuoliui. Jeigu išgėrus pirmą dozę migrena praeina, bet po to vėl atsinaujina, galite išgerti kitą tabletę, bet ne anksčiau kaip po dviejų valandų nuo pirmosios tabletės išgėrimo.

    Per 24 valandas galima išgerti ne didesnę kaip 300 mg dozę (šešias 50 mg tabletes arba tris 100 mg tabletes).

    MIGRIPTAN vaikams, paaugliams ir vyresniems nei 65 metų pacientams rekomenduojama nevartoti.

    Ligoniai, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, turi vartoti mažesnę, 25‑50 mg, dozę.

    Tabletės nuryjamos užsigeriant vandeniu.

    Pavartojus per didelę Migriptan dozę

    Perdozavimo simptomai yra tokie patys, kaip išvardytieji 4 skyriuje. Jeigu išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją ar ligoninę.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    MIGRIPTAN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Jeigu norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją.

    Šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažniu:  dažni: pasireiškia nuo 1 - 10 pacientų iš 100;  nedažni: pasireiškia nuo 1 - 10 pacientų iš 1000;  reti: pasireiškia nuo 1 - 10 pacientų iš 10 000;  labai reti: pasireiškia rečiau nei 1 pacientui iš 10 000.

    Alerginės reakcijos

    Labai reti: odos alerginė reakcija, pavyzdžiui, išbėrimas raudonomis dėmelėmis ar dilgėlinė (odos ruplės). Sunki alerginė reakcija, pavyzdžiui, vokų, veido ar lūpų patinimas, staiga atsiradęs švokštimas, virpėjimas ar spaudimo krūtinėje pojūtis. Jeigu pasireiškia sunki alerginė reakcija, nutraukite MIGRIPTAN vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Nervų sistemos sutrikimai

    Dažni: mieguistumas, galvos svaigimas, dilgčiojimas. Labai reti: nistagmas (ritmiškas nevalingas abiejų akių trūkčiojimas į priekį ir atgal), akipločio ištrūkiai (tamsios dėmės kai kuriose akipločio vietose), drebulys, distonija (nevalingi raumenų susitraukimai). Traukulių priepuoliai – dažniausiai žmonėms, kuriems buvo epilepsija.

    Akies sutrikimai

    Labai reti: regos sutrikimai (mirgėjimas akyse, dvejinimasis akyse, regėjimo susilpnėjimas, apakimas, įskaitant ilgalaikį sutrikimą), nors juos gali sukelti ir pats migrenos priepuolis.

    Širdies sutrikimai

    Labai reti: dažnėjantis pulsas, retas pulsas, pernelyg dažnas juntamas širdies plakimas, nereguliarus pulsas, sunkūs vainikinės kraujotakos sutrikimai, širdies priepuolis, trumpalaikis EKG pokytis atsiradęs dėl širdies išemijos.

    Kraujagyslių sutrikimai

    Dažni: trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas (iš karto po vaisto išgėrimo), paraudimas. Labai reti: kraujospūdžio sumažėjimas, t.y. sutrikimas, kuriam būdingas šalčio ar streso sukeliamas odos išblyškimas ar pamelsvėjimas ir (arba) rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies ar žandikaulių skausmas (Raynaud sindromas).

    Virškinimo sistemos sutrikimai

    Dažni: pykinimas (šleikštulys) ar vėmimas. Labai reti: storosios žarnos (žarnyno dalis) uždegimas, kuris gali pasireikšti pilvo kairiosios pusės skausmu ir viduriavimu kraujingomis išmatomis.

    Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

    Dažni: įtampos pojūtis. Jis dažniausiai laikinas (trumpalaikis), bet gali būti stiprus ir kilti bet kurioje kūno vietoje. Labai reti: kaklo sąstingis.

    Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

    Dažni: skausmas, karščio, įtampos, spaudimo ar veržimo pojūtis, nerimas. Šie simptomai gali būti stiprūs ir kilti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir gerklę. Silpnumas ir nuovargis.

    Tyrimai

    MIGRIPTAN gali keisti kepenų funkciją atspindinčius kraujo tyrimo rodmenis.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI MIGRIPTAN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MIGRIPTAN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    MIGRIPTAN sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga – sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg sumatriptano (sukcinato pavidalu). Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, geležies oksidas (E 172).

    Kaip atrodo MIGRIPTAN ir jo pakuotės turinys MIGRIPTAN 50 mg yra rausvos, ovalo formos, abipus išgaubtos tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje.

    Pakuočių dydžiai: 1, 2, 4, 6, 8, 12 ar 18 tablečių OPA/Aliuminio/PVC lizdinės plokštelės kartono dėžutėje.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!