• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Metypred Metypred Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA Metypred IR NUO KO JIS VARTOJAMAS?

  Metilprednizolono tabletės vartojamos uždegimui, susijusiam su įvairiomis negaliomis ir ligomis (pvz., reumatinėmis), odos pažeidimui, įvairiems kvėpavimo sutrikimams, kraujo, kepenų, inkstų ir virškinimo trakto ligoms gydyti, taip pat alerginėms reakcijoms slopinti. Metilprednizolonas dažnai vartojamas kartu su kitais vaistais.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Metypred

  Metypred vartoti negalima: Jei yra alergija metilprednizolonui arba kuriai nors pagalbinei Metypred medžiagai. Pasakykite savo gydytojui, jei Jums kada nors buvo kilusi kokia nors alerginė reakcija kitiems kortikosteroidams. Tabletėse yra itin mažai laktozės, todėl vaistas neturėtų sukelti reakcijos laktozės netoleruojantiems asmenims.

  pasakykite savo gydytojui, jei: sergate ar sirgote tuberkulioze; sergate kokia nors ūmine ar lėtine infekcine liga, kuri negydoma atitinkamais vaistais. Kortikosteroidai infekcines ligas gali pabloginti. Reikia saugotis vėjaraupių, paprastosios pūslelinės ar tymų; sergate kokia nors kita liga, infekcija, patyrėte traumą arba Jums neseniai atlikta chirurginė operacija. Vartojant metilprednizoloną, gali paūmėti esama liga: cukrinis diabetas, skrandžio opa ar kita skrandžio bei žarnyno liga, osteoporozė (kaulų išakijimas), inkstų ar kepenų liga, širdies ir kraujagyslių liga, padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs akispūdis ir pan. rengiatės skiepytis.

  Nėštumas Paprastai metilprednizolono nėščiosioms ir žindyvėms neskiriama. Todėl, jei Jūs pastojote ar ketinate pastoti, norite žindyti kūdikį, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kortikosteroidai netrikdo gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Kai kurių vaistų, vartojamų kartu su metilprednizolonu, poveikis gali pakisti, taip pat kai kurie vaistai gali keisti metilprednizolono veikimą. Todėl, jei tokie vaistai vartojami kartu, gydytojui kartais tenka pakeisti dozę ar imtis kitų būtinų atsargumo priemonių. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei vartojant metilprednizoloną ar baigus juo gydytis Jus ištiko nelaimingas atsitikimas, susirgote ar Jums bus atliekama operacija (taip pat stomatologinė), privalu pasakyti gydytojui, kad vartojate ar seniau vartojote kortikosteroidus.

  3.KAIP VARTOTI Metypred Metypred visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas Atsižvelgdamas į esamas sąlygas, Jūsų gydytojas nustatys tikslią dozę ir gydymo trukmę. Tiksliai laikykitės savo gydytojo nurodymų ir patys niekuomet nekeiskite dozės. Būtina reguliariai tikrintis sveikatą pas gydytoją arba ligoninėje. Pavartojus per didelę Metypred dozę Jei netyčia išgėrėte didesnę dozę negu paskirta, kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

  Poveikiai nutraukus Metypred vartojimą Baigdami gydymą, atidžiai laikykitės savo gydytojo nurodymų. Gydymą metilprednizolonu visuomet privalu baigti laipsniškai mažinant dozę. Jei gydyti nustojama per greitai, gali atsirasti nutraukimo (abstinencijos) sindromas, pvz., tuomet skauda galva, pykina, maudžia skrandį, apima silpnumas, karščiuojama.

  4.galimI ŠALUTINIAI poveikiAI Metypred (kaip ir visi kiti vaistai) gali sukelti šalutinių poveikių. Kai metilprednizolonas vartojamas trumpai, šalutinių poveikių paprastai būna retai. Jie dažnesni gydant ilgai ir didelėmis dozėmis. Kortikosteroidai mažina atsparumą infekcijai arba infekcijos tampa sunkiau gydomos. Gydymas metilprednizolonu gali slėpti infekcijos simptomus. Ilgai vartojantiesiems vaistą gali atsirasti tinimų, padidėti kūno masė, papilnėti veidas, sumažėti gliukozės tolerancija, prasidėti cukrinis diabetas, sutrikti mėnesinės, padidėti veido ir kūno plaukuotumas, pasireikšti lytinė bejėgystė, sulėtėti vaikų augimas, sutrikti mineralinių medžiagų ir skysčių pusiausvyra. Be to, gali būti įvairiai pažeidžiama oda (pvz., atsiranda spuogų, plonėja, parausta, niežti, skauda oda), prasčiau gyja žaizdos, nusilpsta raumenys, akija ir greičiau lūžta kaulai, maudžia skrandį ir sutrinka kita virškinimo trakto veikla, dažnai keičiasi nuotaika, padidėja kraujospūdis, skauda galvą, susidaro kraujo krešulių, pakinta kraujo vaizdas, rega, padidėja akispūdis. Kai kurių šalutinių poveikių gali kilti baigus gydymą, pvz., tuomet skauda galvą, pykina, maudžia skrandį, netenkama apetito, apima svaigulys, silpnumas, kinta nuotaika, jaučiamas nuovargis, kartais karščiuojama. Šie požymiai paprastai per keletą dienų išnyksta savaime. Pasakykite savo gydytojui apie bet kokį dėl metilprednizolono vartojimo atsiradusį šalutinį poveikį. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui apie pastebėtą šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį.

  5.Metypred laikymo SĄLYGOS Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Nelaikyti aukštesnėje kaip 25oC temperatūroje. Nevartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant dėžutės.

  6.KITA informacija Kitos informacijos apie šį vaistinį preparatą kreipkitės į vietinį registravimo liudijimo turėtojo atstovą.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!