• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Metrosa Metrosa Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA METROSA GELIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Metrosa yra uždegimą mažinantis gelis, vartojamas tepti odą. Metrosa gelis vartojamas rožinės (veido paraudimas, kartais kartu būna ir pūlinėlių) stipriam paūmėjimui gydyti, kai būklė staiga pablogėja ir uždegimas pasunkėja.

  Metronidazolas veikia kai kurias grybelių rūšis ir kitus organizmus, kurie gali pažeisti odą; jis taip pat gali pagerinti būklę sergantiesiems raudonaisiais spuogais slopindamas uždegimą, kuris atsiranda kai ligos eiga pablogėja.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METROSA GELĮ

  Metrosa gelį vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai medžiagai – metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei Metrosa gelio medžiagai. Specialių atsargumo priemonių reikia: Reikia saugotis, kad vaisto nepatektų į akis. Jei taip atsitiktų, atidžiai praplaukite akis šiltu vandeniu. Metrosa reikia atsargiai vartoti tais atvejais, jei jums nustatytas arba anksčiau buvo nustatyta kraujo diskrazija. Vartojant šį vaistą, negalima degintis saulėje, švitintis ultravioletiniuose spinduliuose. Reikia vengti vartoti šį vaistą be reikalo arba pernelyg ilgai.

  Kitų vaistų vartojimas Metrosa gali sąveikauti su vaistais, vartojamais kraujo krešumui mažinti (antikoaguliantais), pavyzdžiui, varfarinu ir kumarinu. Jei vartojate kraujo krešumą mažinančius vaistus arba jei sergate kokia nors kraujo liga, dėl vaisto vartojimo pasitarkite su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Metrosa vartojimas su maistu ir gėrimais Dėl maisto nėra jokių apribojimų. Gydantis šiuo geliu geriausia nevartoti alkoholinių gėrimų, nes išlieka labai nedidelė reakcijos, pasireiškiančios šleikštuliu ir vėmimu, galimybė.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams gydyti Metrosa draudžiama vartoti vaikams ir paaugliams gydyti. Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia ar manote, kad pastojote, praneškite apie tai nedelsiant Jūsų gydytojui. Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Metrosa gelio medžiagas Metrosa gelio sudėtyje esantis propilenglikolis gali pradėti dirginti odą. Kai šitaip atsitinka, nustokite vaisto vartoti ir pasitarkite su gydytoju.

  3. KAIP VARTOTI METROSA GELĮ

  Metrosa gelis tinka vartoti tik išoriškai. Jei gydytojas nenurodė kitaip, išspaudus 2-3 cm gelio juostelę, tepkite plonu sluoksniu pažeistas vietas ir švelniai įtrinkite odą; vartokite gelį du kartus per parą 4 savaites. Metrosa gelį visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu manote, kad gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Metrosa gelio dozę Jei pavartojote pernelyg daug gelio, paprasčiausiai nuvalykite jo perteklių švariu audiniu. Gelis vartojamas tik odai tepti. Jei Jūs ar kas nors kitas netyčia nurytų gelio, pasakykite tuoj pat apie tai gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicininės pagalbos skyrių.

  Pamiršus pavartoti Metrosa gelį Pamiršus pavartoti gelio, atlikite tai, kai tik prisiminsite. Jei pagal nustatytą tvarką sekantį kartą reikėtų tepti po 2-3 valandų, tai praleiskite pamirštą pavartoti vaisto dozę.

  Nustojus vartoti Metrosa gelį Jei Jūs nustojote vartoti Metrosa gelį, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Metrosa gelis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nedažnai (pasitaiko 1-10 iš 1000 gydytų pacientų) po gelio vartojimo Jūs galite jausti odos sausumą, pleiskanojimą, niežulį. Jei šie reiškiniai darosi stipresni, nustokite vartoti vaisto ir pasakykite apie tai gydytojui. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI METROSA GELĮ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant tūbelės, vartoti negalima. Tinkamumo laikas atitinka paskutinę nurodyto mėnesio dieną. Po pirmojo tūbelės atidarymo tinka vartoti 3 mėnesius.

  6. KITA INFORMACIJA

  Metrosa gelio sudėtis - Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. 1 g gelio yra 7,5 mg metronidazolo. - Pagalbinės medžiagos yra fenoksietanolis, propilenglikolis, hipromeliozė, išgrynintas vanduo.

  Metrosa gelio išvaizda ir kiekis pakuotėje Iš aliuminio folijos pagaminta tūbelė, kurioje yra 25 g, 30 g, 40 g arba 50 g gelio (gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės).

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!