• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Mesulid Mesulid Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA MESULID IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Mesulid yra nesteroidinis vaistas, kuris mažina uždegimą, malšina skausmą ir slopina karščiavimą. Jo vartojama ūmianiam skausmui malšinti, simptomiškai gydyti skausmingą osteoartritą bei skausmingų mėnesinių metu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MESULID

  Mesulid vartoti negalima: yra padidėjęs jautrumas (alergija) nimesulidui arba bet kuriai pagalbinei Mesulid medžiagai; buvo alerginė rekacija (švokštimas, sloga ar nosies užgulimas, dilgėlinė) pavartojus aspirino ar kitokio nesteroidinio vaisto nuo uždegimo; buvo toksinė kepenų reakcija pavartojus nimesulido; yra arba buvo anksčiau pepsinė (skrandžio ar dvylikapirštės žarnos) opa; kraujavo iš skrandžio ar žarnyno; kraujavo į smegenis (buvo insultas); yra kitokių kraujavimo problemų arba bet koks kraujo krešėjimo sutrikimas; yra sunki inkstų ar širdies arba bet kokio sunkumo kepenų liga; yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai; moteris maitina krūtimi.

  Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Mesulid vartoti draudžiama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Vartojant Mesulid draudžiama piktnaudžiauti alkoholiu. Jeigu sergate opiniu storosios žarnos uždegimu ar Krono liga, prieš pradėdami vartoti Mesulid pasakykite gydytojui. Jeigu sergate inkstų ar širdies liga, prieš vartodami Mesulid informuokite apie tai gydytoją. Vartojant Mesulid gali pablogėti inkstų veikla. Jei esate senyvo amžiaus, gydytojas gali norėti Jus reguliariai tirti, kad įsitikinti, jog Mesulid nesukėlė skrandžio, inkstų, kepenų ar širdies sutrikimų. Jei planuojate pastoti, pasakykite gydytojui, kadangi Mesulid gali mažinti vaisingumą. Tokie vaistai, kaip Mesulid, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Reikia specialių atsargumo priemonių, jeigu vartojate vaistų, kurie gali sąveikauti su Mesulid: kraują skystinančių medikamentų (antikoaguliantų, aspirino ar kitokių salicilatų); šlapimo išsiskyrimą didinančių tablečių (diuretikų), vartojamų sergant širdies nepakankamumu ar padidėjus kraujo spaudimui; ličio, vartojamo depresijai bei panašiai būklei gydyti; metotreksato; ciklosporino. Draudžiama vartoti kitokių vaistų, darančių poveikį kepenims bei kitų medikamentų nuo skausmo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Mesulid paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais vartoti draudžiama, kadangi galimas žalingas poveikis vaisiui bei gimdymui. Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais jo vartoti nerekomenduojama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms Mesulid vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei pavartojus Mesulid jaučiamas galvos svaigimas arba mieguistumas, vairuoti bei valdyti mechanizmų nrgalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Mesulid medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI MESULID

  Mesulid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra viena 100 mg tabletė. Ją reikia gerti du kartus per parą po valgio.

  Pavartojus per didelę Mesulid dozę Jei išgėrėte ar manote, jog išgėrėte per daug Mesulid tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Mesulid Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Mesulid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Vaisto vartojimą būtina nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu atsiranda toliau išvardytų pokyčių, kadangi jie gali būti reto sunkaus šalutinio poveikio požymiai, reikalaujantys skubios medikų apžiūros. Nemalonūs pojūčiai skrandyje ar jo skausmas, kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno arba išmatų pajuodimas. Odos sutrikimas, pvz., išbėrimas ar paraudimas. Švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas. Odos arba akių baltymų pageltimas. Be priežasties pakitęs šlapimas ar sumažėjęs jo kiekis. Veido, pėdų ar kojų patinimas.

  Jeigu sumažėja apetitas, pasireiškia bloga bendroji savijauta, atsiranda vėmimas, skrandžio skausmas ar nuovargis, pasakykite gydytojui kiek įmanoma greičiau.

  Vartojant Mesulid gali pasireikšti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis. Dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 100): viduriavimas, pykinimas, vėmimas, nedidelis kepenų veiklą atspindinčių kraujo tyrimų rodmenų pokytis. Nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100): dusulys, galvos svaigimas, padidėjęs kraujo spaudimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis skrandyje, skrandžio uždegimas (gastritas), niežulys, išbėrimas, prakaitavimas, patinimas (edema). Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000): mažakraujystė, baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių, vadinamųjų eozinofilų, padaugėjimas, kraujo spaudimo svyravimas, nemalonus pojūtis šlapinantis ar šlapimo išsiskyrimo sustojimas, kraujas šlapime, padidėjęs kalio kiekis kraujyje, nerimas ar nervingumas, naktiniai košmarai, neaiškus matymas, padažnėjęs širdies ritmas, kraujo pritekėjimas į odą, odos paraudimas ar uždegimas (dermatitas), bloga bendroji savijauta, nuovargis. Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000): sunkus odos sutrikimas (daugiaformė eritema, Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė), inkstų nepakankamumas ar uždegimas (nefritas), smegenų funkcijos sutrikimas (encefalopatija), sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, kraujavimas po oda ar kitose kūno vietose, dėl kraujavimo išmatų pajuodimas, kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno, dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opa ar jos prakiurimas, kepenų uždegimas (hepatitas, kartais labai sunkus), gelta ar nutrūkęs tulžies išsiskyrimas, alergija, įskaitant sunkią reakciją su kolapsu bei švokštimu, astma, kūno temperatūros sumažėjimas, galvos svaigimas ar skausmas, mieguistumas, skrandžio skausmas, nevirškinimas, burnos skausmas, dilgėlinė, veido bei minkštųjų audinių patinimas.

  Tokie vaistai, kaip Mesulid, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI MESULID

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, gamintojo pakuotėje.

  Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Mesulid sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra nimesulidas. Vienoje tabletėje jo yra 100 mg. Pagalbinės tablečių medžiagos yra dokuzato natrio druska, hidroksipropilceliuliozė, laktozės monohidratas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, hidrintas augalų aliejus, magnio stearatas.

  Mesulid išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Mesulid 100 mg tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, gelsvos. Lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 tablečių. Kartono dėžutė, kurioje yra 10 arba 30 tablečių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!