• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Meronem IV Meronem IV Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA MERONEM IV IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Meronem priklauso vaistų, vadinamų karbapenemų antibiotikais, grupei. Organizme jis naikina daugelį bakterijų, galinčių sukelti sunkias infekcijas. Meronem IV vartojamas plaučių, šlapimo pūslės ir inkstų, pilvo, odos, smegenų (meningitui), moteriškų lytinių organų ir kraujo infekcinėms ligoms gydyti (pastarosios gali išplisti visame organizme). Be to, šio vaisto skiriama tada, kai organizmo atsparumas infekcijoms yra mažas, o infekcijos apimta vieta nežinoma.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MERONEM IV

  Meronem IV vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) meropenemui arba bet kuriai pagalbinei Meronem IV medžiagai - kūdikiams iki 3 mėnesių - asmenims, kuriems jo neskyrė gydytojas

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu: kiti antibiotikai (penicilinai, beta laktaminiai, kiti karbapenemai, cefalosporinai) buvo sukėlę alerginę reakciją esate nėščia arba įtariate pastojusi žindote turite kitokių sveikatos sutrikimų, ypač kepenų arba inkstų kiti antibiotikai buvo sukėlę stiprų viduriavimą vartojate kitus vaistus (įskaitant pirktus savo nuožiūra), ypač probenecidą (nuo podagros) arba natrio valproatą (nuo epilepsijos).

  Nėštumas Ar saugu vartoti Meronem IV nėštumo metu, nenustatyta. Su gyvūnais atlikti tyrimai kenksmingo poveikio besivystančiam vaisiui neparodė. Vienintelis su jais atliktų reprodukcijos tyrimų metu pastebėtas kenksmingas poveikis – abortų padažnėjimas beždžionėms esant 13 kartų didesnei šio vaisto ekspozicijai negu numatoma žmogui. Nėščioms moterims Meronem IV vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai laukiamas gydomasis poveikis yra didesnis už galimą pavojų vaisiui. Visais atvejais būtina gydytojo priežiūra.

  Žindymo laikotarpis Gyvūnų piene randama labai maža meropenemo koncentracija. Žindyvėms Meronem IV vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai laukiamas gydomasis poveikis yra didesnis už galimą pavojų kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebos vairuoti ir dirbti su technika šis vaistas neturėtų veikti.

  Kitų vaistų vartojimas Nereikėtų šio vaisto maišyti su kitų vaistų tirpalais arba į juos pilti

  3. KAIP VARTOTI MERONEM IV

  Tikslią dozę parinks gydytojas. Ji priklauso nuo infekcijos rūšies, lokalizacijos ir sunkumo.

  Į veną Meronem IV dozė suvartojama maždaug per 5 min. arba per 15‑60 min. (tai nurodys gydytojas). Suaugusiems paprastai skiriama po 0,5‑1 g kas 8 val., o sergantiems meningitu (smegenų infekcija) arba su cistine fibroze susijusia plaučių infekcija – dažniausiai po 2 g kas 8 val.

  Meronem IV dozė vaikams parenkama atsižvelgiant į amžių ir kūno svorį. Įprastinė dozė – po 10‑20 mg/kg kūno svorio kas 8 val., o sergantiems meningitu (smegenų infekcija) arba su cistine fibroze susijusia plaučių infekcija – iki 40 mg/kg kūno svorio kas 8 val.

  Jei sutrikusi inkstų funkcija, Meronem IV dozę gali tekti mažinti.

  Dažniausiai šio vaisto vartojama kasdien tuo pačiu laiku.

  Meronem IV vartojimą reikėtų baigti tik gydytojui nurodžius

  Dažniausiai Meronem IV švirkščia ar infuzuoja gydytojas arba medicinos sesuo. Jeigu pacientas, jo tėvai arba globėjai buvo išmokyti vartoti šį vaistą namuose, vartojimo instrukciją jie ras kitoje šio informacinio lapelio pusėje. Šį vaistą reikėtų ištirpinti gydytojo nurodytame tirpiklio tūryje. Paruoštą vaistą reikėtų suvartoti nedelsiant. Jei vis dėlto norite jį palaikyti, apie tinkamumo laiką paklauskite gydytojo arba vaistininko. Tinkamumo laikas priklauso nuo ko, koks infuzinis skystis vartojamas. Tirpalo negalima užšaldyti.

  Pavartojus per didelę Meronem IV dozę Jeigu Jums netyčia buvo sušvirkšta arba infuzuota didesnė negu nurodyta dozė, kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausiąją ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Meronem IV Užmirštą šio vaisto dozę prisiminus reikėtų vartoti nedelsiant, tačiau vartoti dviejų dozių iš karto dažniausiai nerekomenduojama.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Meronem IV, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Tai gali būti: pilvo skausmas; pykinimas; vėmimas; viduriavimas; žarnų uždegimas su viduriavimu; odos išbėrimas; niežulys; galvos skausmas; badymo pojūtis; venos skausmingumas injekcijos vietoje; burnos ertmės ar makšties grybelinė infekcija. Vartojant Meronem IV, labai retai gali atsirasti raudonųjų kraujo kūnelių pokyčių. Jeigu staiga pasireiškia dusulys arba pakinta šlapimas (jis gali būti rusvos ar rudos spalvos), nedelsiant pasakykite gydytojui. Kartais gali atsirasti kraujo pokyčių, todėl gydytojas gali nurodyti jį ištirti. Buvo atvejų, kai Meronem IV vartojantiems pacientams prasidėjo traukuliai, tačiau neaišku, ar šis vaistas buvo tiesioginė jų priežastis. Nerimauti dėl išvardyto galimo šio vaisto šalutinio poveikio nereikėtų, kadangi Jums jis gali nepasireikšti.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. MERONEM IV LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Iki ruošiant injekcinį tirpalą, Meronem IV buteliukus laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Paruoštą vaistą reikia suvartoti nedelsiant. Laikyti jį galima tik būtinais atvejais, šaltai ir ne ilgiau kaip 24 val. Negalima užšaldyti. Laikyti vidinėje gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

  UAB AstraZeneca Lietuva Jogailos g.4 LT - 01116 Vilnius

  Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-05-09

  Ruošimo ir vartojimo instrukcija Ruošimas 1.Nusiplaukite ir išdžiovinkite rankas. Paruoškite švarią vietą darbui. 2.Iš pakuotės išėmę Meronem IV buteliuką, patikrinkite, ar jis nepažeistas, ar nepasibaigęs vaisto tinkamumo laikas. 3.Nuėmę spalvotą gaubtelį, alkoholiu sudrėkinta servetėle nuvalykite pilką guminį kamštį ir palaukite, kol jis nudžius. 4.Prie naujo sterilaus švirkšto pritvirtinkite naują sterilią adatą, neliesdami galų. 5.Į švirkštą sutraukite nurodytą sterilaus injekcinio vandens tūrį (žr. lentelę). Meronem IV dozė Tirpinimui reikiamas injekcinio vandens tūris 500 mg 10 ml 1 g 20 ml 1,5 g 30 ml 2 g 40 ml Dėmesio! Jei skirta didesnė kaip 1 g Meronem IV dozė, teks suvartoti daugiau kaip vieno buteliuko turinį. Buteliukuose esantį skystį galima sutraukti į vieną švirkštą ir vartoti kaip nurodyta žemiau. 6.Švirkšto adata pradūrę pilko guminio kamščio vidurį, sušvirkškite nurodytą injekcinio vandens tūrį į Meronem IV buteliuką (buteliukus). 7.Ištraukę adatą iš buteliuko, stipriai kratykite jį maždaug 5 sek. arba tol, kol ištirps visi milteliai. Nauja alkoholiu sudrėkinta servetėle dar kartą nuvalykite pilką guminį kamštį ir palaukite, kol jis nudžius. 8.Laikydami stūmoklį iki galo įstumtą į švirkštą, vėl įdurkite adatą per pilką guminį kamštį. Kartu laikydami švirkštą ir buteliuką, buteliuką apverskite. 9.Adatos galiuką laikydami skystyje ir traukdami stūmoklį, visą buteliuke esantį skystį sutraukite į švirkštą. 10.Iš buteliuko ištraukę adatą su švirkštu, tuščią buteliuką išmeskite į saugią vietą. 11.Laikydami švirkštą vertikaliai (adata į viršų), švelniai pastuksenkite jį, kad skystyje esantys oro burbuliukai pakiltų į viršų. Švelniai stumdami stūmoklį, pašalinkite visą švirkšte esantį orą.

  Vartojimas 12.Jeigu antibiotikas vartojamas pro trumpą kaniulę, nuimkite adatą nuo švirkšto ir saugiai išmeskite ją į aštrioms atliekoms skirtą šiukšlių dėžę. Trumpos kaniulės galiuką nuvalykite alkoholiu sudrėkinta servetėle ir palaukite, kol jis nudžius. Atidarykite kaniulės gaubtelį ir prijunkite švirkštą. Lėtai stumkite švirkšto stūmoklį, kad antibiotikas būtų sušvirkštas tolygiu greičiu maždaug per 5 min. Baigę injekciją, nuimkite tuščią švirkštą ir praplaukite kaniulę kaip nurodė gydytojas arba medicinos sesuo. Uždarykite kaniulės gaubtelį ir saugiai išmeskite švirkštą į aštrioms atliekoms skirtą šiukšlių dėžę. 13.Jeigu antibiotikas vartojamas pro centrinę liniją, nuimkite jos gaubtelį ir nuvalykite galiuką alkoholiu sudrėkinta servetėle, o paskui palaukite, kol jis nudžius. Prijungę švirkštą, lėtai stumkite jo stūmoklį, kad antibiotikas būtų sušvirkštas tolygiu greičiu maždaug per 5 min. Baigę injekciją, nuimkite tuščią švirkštą ir praplaukite centrinę liniją kaip nurodė gydytojas arba medicinos sesuo. Uždarykite centrinę liniją nauju steriliu gaubteliu ir saugiai išmeskite švirkštą į aštrioms atliekoms skirtą šiukšlių dėžę. Pastaba. Šio vaisto gali švirkšti tik gydytojo arba medicinos sesers apmokyti asmenys.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!