• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistinis preparatas yra vakcina, išleidžiama miltelių ir tirpiklio pavidalu injekcinei suspensijai paruošti po 1, 10 ar 50 dozių (po 0,5 ml). MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C yra skirta vartoti profilaktiškai suaugusiesiems ir vaikams nuo 2 metų amžiaus nuo infekcinių ligų, sukeliamų A ir C grupės Neisseria meningitidis bakterijos (meningokokų). Ši vakcina padeda organizmui susikurti savo apsaugą. (antikūnus) nuo šios bakterijos. A ir C grupės meningokokai gali sukelti rimtą, kartais mirtiną, ligą – meningitą, septicemiją (generalizuota infekcija). Ši vakcina apsaugo tik nuo A ir C grupės meningokokinių bakterijų. Ji neapsaugo nuo kitų grupių meningokokų ar mikroorganizmų sukeliančių meningitą ar septicemiją (generalizuotą infekciją).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C

  MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C vartoti negalima: Jeigu jums ar jūsų vaikui: - yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei vakcinos medžiagai; - buvo stipri reakcija po ankstesnio skiepijimo šia vakcina; - yra ūminė liga ar stiprus karščiavimas. Tokiu atveju skiepijimą reikia atidėti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - serogrupė A: ši vakcina gali būti skiriama vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus tuo atveju, jeigu yra epidemija ar jos padidėjusi rizika ir reikalinga apsauga nuo A serogrupės sukeliamo meningito. serogrupė C: vaikams iki 2 metų amžiaus vartokite konjuguotą meningokokinę C vakciną.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis : Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas: Kai kurie šalutiniai poveikiai paminėti 4 skyriuje, tokie kaip traukuliai, gali laikinai paveikti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas: Polisacharidinė meningokokinė A+C vakcina gali būti vartojama tuo pačiu metu, bet į skirtingas kūno vietas su sekančiomis vakcinomis: nuo stabligės, difterijos, inaktyvuota poliomielito, polisacharidine vidurių šiltinės, BCG, geltonosios karštinės. Jeigu jūs (ar jūsų vaikas) vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C

  Dozavimas Vartoti po vieną ištirpintos vakcinos dozę (0,5 ml).

  Vartojimo metodas ir būdas Įprastai kūdikiams vakcina įskiepijama į šlaunies raumenį, o vyresniems vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems – į peties raumenį. Vakciną reikia tirpinti tik tirpikliu, patiekiamu su vakcina. Pakuotė su užpildytu švirkštu - ištirpinkite miltelius buteliuke su kartu patiekiamu tirpikliu. Tirpimas vyksta greitai; - ištirpusi vakcina yra bespalvis, skaidrus arba švelniai opalescuojantis tirpalas; - po ištirpinimo vakcina turi būti suvartota nedelsiant.

  Nesuvartota vakcina ar jos likučiai naikinami laikantis vietos instrukcijos. Gydytojas ar slaugytojas privalo užtikrinti, kad vakcina nepatektų į veną (negalima perdurti adata kraujagyslės). Jeigu gydytojas ar slaugytojas tuo pačiu metu skiepija ir kitomis vakcinomis, jie privalo įsitikinti, kad skirtingos vakcinos skiriamos į skirtingas vietas.

  4. galimI ŠALUTINIAI poveikiAI

  Kaip ir visi vaistai, MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C gali sukelti šalutinių poveikių.

  Labai dažnai (≥1/10): praeinantį skausmą injekcijos vietoje, kartais su patinimu ar paraudimu ir karščiavimu ( 38C). Dažnai (nuo ≥1/100 iki <1/10): galvos skausmą, pykinimą, irzlumą, nuovargį ar apetito stoką. Retai (nuo ≥1/10000 iki <1/1000): panašias į alergiją reakcijas (dilgėlinę, bėrimą, eritematozinį bėrimą), raumenų, sąnarių skausmą, viduriavimą, neurologinius sutrikimus (daigymo pojūtį, nutirpimą, meningizmą ir traukulius). Labai retai (<1/10000): alergiją, kartais sunkią (anafilaksinė reakcija). Pastebėję šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nesijaudinkite perskaitę šiame informaciniame lapelyje apie galimus šalutinius poveikius. Labai tikėtina, kad po skiepijimo jums ar jūsų vaikui nebus jokių šalutinių poveikių.

  5. MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje

  Laikyti 2 C–8 C temperatūroje (šaldytuve) Neužšaldyti Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ištirpinus vakciną suvartoti nedelsiant. Nevartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant dėžutės.

  6. KITA INFORMACIJA

  MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra A grupės Neisseria meningitidis polisacharidas (vienoje dozėje (0,5 ml) - 50 mikrogramų) ir C grupės Neisseria meningitidis polisacharidas (vienoje dozėje (0,5 ml) - 50 mikrogramų). - Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, natrio chloridas, dinatrio fosfato dihidratas, natrio fosfatas, injekcinis vanduo.

  MENINGOCOCCAL POLYSACCHARIDE VACCINE A+C išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Milteliai ir tirpiklis injekcinei suspensijai užpildytame švirkšte. 1 dozė miltelių buteliuke (I tipo stiklo), užkimštame kamščiu (chlorbutilo) ir 0,5 ml tirpiklio užpildytame švirkšte (I tipo stiklo) užkimštame stūmokliniu kamščiu (chlorbrombutilo).

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!