• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Maxipime Maxipime Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA MAXIPIME IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Maxipime yra plataus veikimo spektro ketvirtos cefalosporinų kartos antibiotikas, kuris slopina bakterijų ląstelės sienelės sintezę. Jo skiriama suaugusiems ir vaikams įvairioms jautrių bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti bei empiriniam (pradiniam, kol bus gauti sukėlėjų jautrumo tyrimų duomenys) sunkių infekcinių ligų gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MAXIPIME

  Maxipime vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefepimui arba bet kuriai pagalbinei Maxipime medžiagai; jeigu bet kuris cefalosporinų, penicilinų grupės arba kitas beta laktaminis antibiotikas buvo sukėlęs padidėjusio jautrumo reakciją.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sutrikusi inkstų funkcija (gali tekti vartoti sumažinti vaisto dozę arba pailginti jo vartojimo intervalą); jeigu vartojant šį antibiotiką arba praėjus nedaug laiko vėliau prasideda viduriavimas (gali prireikti specialaus gydymo).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Kartu vartojant vaistus, galinčius pažeisti inkstus (pvz., aminoglikozidų grupės antibiotikus arba stipriai skatinančius šlapimo išskyrimą), reikia atidžiai sekti inkstų funkciją.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

  Nėščioms moterims Maxipime skiriama tik neabejotinai būtinais atvejais. Tyrimai su gyvūnais neparodė, kad šis vaistas pakenktų vaisiui, tačiau atitinkamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta.

  Cefepimo patenka į motinos pieną. Ar, vartojant Maxipime, galima žindyti toliau, klauskite gydytojo.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti negalima, jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, dėl kurio gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus (pvz., galvos svaigimas ar pykinimas).

  3. KAIP VARTOTI MAXIPIME

  Maxipime visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Maxipime dozė ir jo vartojimo intervalas priklauso nuo amžiaus, inkstų funkcijos ir infekcinės ligos sunkumo.

  Maxipime dažniausiai vartojamas ligoninėje, kartu su kitais antibiotikais arba vienas. Jo infuzuojama (lašinama) ar švirkščiama į veną arba kartais švirkščiama į raumenis ištirpinus injekciniam tirpalui skirtus miltelius. Kiek laiko Jums reikės vartoti Maxipime, nuspręs gydytojas, atsižvelgęs į infekcinės ligos rūšį ir sunkumą, jos sukėlėjo jautrumą, Jūsų organizmo reakciją į gydymą ir vaisto toleravimą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Maxipime, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Staiga prasidėjęs niežtintis išbėrimas (ruplės), rankų, pėdų, kulkšnių, lūpų, burnos ar gerklės tinimas (dėl jo gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas) yra retos, bet sunkios alerginės reakcijos (anafilaksijos), kurią reikia nedelsiant gydyti, simptomai.

  Gauta retų pranešimų apie traukulius ar sąmonės sutrikimus (sutrikusi orientacija, haliucinacijos, koma), kurie kartais gali būti susiję su sutrikusia inkstų funkcija ar per didele vaisto doze.

  Šį vaistą pateikus į rinką, gauta pavienių pranešimų apie toksinę epidermio nekrolizę, Stevens-Johnson sindromą, daugiaformę eritemą, inkstų nepakankamumą ir toksinį inkstų pažeidimą.

  Jeigu pasireiškia kuris nors iš aukščiau išvardytų šalutinių poveikių, būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

  Dažnas šalutinis poveikis yra reakcijos infuzijos (vaisto lašinimo) vietoje (skausmas, uždegimas, venos uždegimas), viduriavimas ir išbėrimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis yra burnos ertmės kandidozė (pienligė), makšties infekcija, galvos skausmas, kolitas (storosios žarnos uždegimas, kuris gali būti ir pseudomembraninis; pastarasis pasireiškia žarnų gleivinės pažeidimu, kraujavimu ir gali kelti pavojų gyvybei), pykinimas, vėmimas, eritema, dilgėlinė, niežulys, karščiavimas.

  Retas šalutinis poveikis yra kandidozė (pienligė), parestezija (badymo, dilgčiojimo pojūtis), disgeuzija (pakitęs skonis), galvos svaigimas, dusulys, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, lytinių organų niežulys ir šaltkrėtis.

  Kai kuriuos šalutinius poveikius gydytojas gali nustatyti kraujo tyrimais – tai pailgėjęs protrombino arba dalinis tromboplastino laikas (rodo pablogėjusį kraujo krešėjimą), eozinofilija (kraujo ląstelių – eozinofilų – pagausėjimas), mažakraujystė (aplazinė, kai sutrinka kraujo gamyba, ar hemolizinė, kai pradeda irti raudonieji kraujo kūneliai), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas), neutropenija (tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių – neutrofilų – kiekio sumažėjimas) ar agranulocitozė (labai ryškus tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių – granulocitų – kiekio sumažėjimas), padidėjusi šarminės fosfatazės, alanino ar aspartato aminotransferazės, bilirubino, šlapalo ar kreatinino koncentracija.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  5. KAIP LAIKYTI MAXIPIME

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Paruoštas (kaip paaiškinta žemiau) Maxipime, laikomas žemesnėje kaip 25 °C kambario temperatūroje, tinka vartoti 24 val.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant buteliuko etiketės ar dėžutės po „EXP“ arba „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Maxipime vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Maxipime sudėtis Veiklioji medžiaga yra cefepimas. Buteliuke yra cefepimo dihidrochlorido monohidrato kiekis, kuris atitinka 1 g cefepimo. Pagalbinė medžiaga yra L-argininas.

  Maxipime išvaizda ir kiekis pakuotėje Cefepimo hidrochloridas – tai balti ar blyškiai gelsvi sterilūs milteliai, labai gerai tirpūs vandenyje. Paruoštas Maxipime tirpalas gali būti nuo bespalvio iki gintarinės spalvos.

  Maxipime buteliuke yra 1 g cefepimo. Buteliukas supakuotas į dėžutę.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!