• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Mastu S Mastu S Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA MASTU S IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Mastu S tepalas vartojamas I arba II laipsnio hemorojaus, ūminės išangės įplėšos, ūminės bei lėtinės išangės egzemos, išangės ir tiesiosios žarnos uždegimo gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MASTU S

  Mastu S vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) vienai iš sudedamųjų vaisto dalių arba bet kuriai pagalbinei Mastu S medžiagai. - jeigu vartojimo vietoje yra specifinių odos ligų (sifilis, tuberkuliozė).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - vartojant Mastu S jokių specialių atsargumo priemonių nereikia.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Patirties, ar galima vartoti Mastu S nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu, nėra, todėl šio preparato vartoti galima tik nustačius, kad laukiama nauda yra didesnė negu pavojus.

  Vaikų ir paauglių gydymo Mastu S forte žvakutėmis praktinės patirties nėra.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra duomenų apie preparatų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Sąveikos su kitais vaistais nepastebėta. Pastaba:Vartojant kartu Mastu S tepalą ir prezervatyvą, pastarojo atsparumas tempimui (todėl ir patikimumas) gali sumažėti.

  3. KAIP VARTOTI MASTU S

  Jeigu gydytojas nerekomendavo kitokio dozavimo, Mastu S tepalą reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Kad gydymas Mastu S būtų efektyvus ir saugus, tiksliai laikykitės šių vartojimo nurodymų.

  Vartojimas iš išorės: 2 kartus per dieną reikia patepti ligos pažeistą vietą išangės srityje ir švelniai įtrinti. Prieš vartojimą odą reikėtų nuplauti šiltu vandeniu be muilo ir nušluostyti minkštu audiniu.

  Išangės arba tiesiosios žarnos tepimas: Tepalo du kartus per dieną reikia įkišti (geriausia po išsituštinimo) į išangę arba žarną pakuotėje esančiu aplikatoriumi.

  Mastu S turi būti vartojama tol, kol praeis ūmus sudirginimas ir uždegimas. Rekomenduojama po to dar tęsti gydymą 8 – 10 dienų.

  Jei reikia gydyti ilgiau, tuomet naudoti preparatus be vietinių nuskausmintojų.

  Pavartojus per didelę Mastu S dozę Tepalo Mastu S reikia vartoti taip, kaip nurodyta dozavimo instrukcijoje. Jeigu atrodo, kad skausmas sumažėjo nepakankamai, reikėtų ne didinti dozę, bet kreiptis į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Mastu S, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų vaisto dalių dažniausiai pasireiškia vietinio dirginimo simptomais paraudimu, deginimu, niežėjimu. Retais atvejais jis gali išplisti (gali būti pažeistas ir preparato nepaliestas aplinkinis odos plotas), oda gali pleiskanoti, šlapiuoti, pabrinkti ir tuoj pat atsirasti pūslelių, ruplių. Retai simptomai gali būti stiprūs, pavieniais atvejais – išplisti dideliame odos plote.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijai arba odos ligai staiga paūmėjus, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  5. Mastu S LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Ant tūbelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!