• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Magrilan Magrilan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA MAGRILAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Magrilan priklauso vaistų, vadinamų antidepresantais, grupei. Šie vaistai gali palengvinti depresijos simptomus.

  Magrilan paprastai vartojamas depresijai gydyti. Juo taip pat gali būti gydomas valgymo sutrikimas, vadinamas nervine bulimija. Kodėl Jums paskirtas Magrilan, klauskite gydytojo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MAGRILAN

  Magrilan vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) fluoksetinui arba bet kuriai pagalbinei Magrilan medžiagai; - jeigu gydotės ar neseniai gydėtės vaistais, vadinamais monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI); - jeigu Jums mažiau nei 16 metų.

  MAOI ir Magrilan vartoti kartu negalima. Jei vartojate ar per paskutines dvi savaites vartojote MAOI, nepradėkite gydytis Magrilan. Baigę vartoti šį vaistą, bent 5 savaites nepradėkite vartoti MAO inhibitorių.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Magrilan, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui: - jeigu fluoksetinas buvo sukėlęs išbėrimą arba alerginę reakciją; - jeigu sergate inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimu; - jeigu sergate epilepsija; - jeigu sergate diabetu; - jeigu gydotės ar neseniai gydėtės triptofanu; - jeigu buvo traukulių; - jeigu sergate širdies liga; - jeigu yra arba buvo kraujavimo sutrikimų; - jeigu Jums mažiau nei 18 metų.

  Antidepresantais gydomiems paaugliams gali pasireikšti su savižudybe susijęs elgesys (bandymai žudytis ir mintys apie savižudybę) ir priešiškumas (dažniausiai agresyvumas, opozicinis elgesys ir pyktis). Su savižudyb susijusiom elgesiorizika išlieka tol, kol būklė žymiai nepagerėja. Anstyvuoju sveikimo laikotarpiu tokia rizika irgi gali padidėti. Taigi gydantis Magrilan, paauglius ir jaunus suagusiuosius reikia atidžiai prižiūrėti, o jeigu atsiranda su savižudybe susijusio elgesio apraiškų, nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos.

  Kitų vaistų vartojimas MAOI ir Magrilan negalima vartoti kartu. Jei vartojate kurį nors MAOI ar vartojote jį per paskutines dvi savaites, nepradėkite gydytis Magrilan. Baigę gydytis šiuo vaistu, bent 5 savaites nepradėkite vartoti MAO inhibitorių.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Magrilan vartojimas su maistu ir gėrimais Sveiką kapsulę nekramtant galima išgerti valgant ar nevalgius, užgeriant vandeniu. Vartojant Magrilan, alkoholio rekomenduojama nevartoti.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu ar žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Fluoksetino poveikio psichomotoriniam sveikų savanorių aktyvumui nenustatyta, visgi bet kuris psichiką veikiantis vaistas gali sutrikdyti nuovokumą ar sugebėjimus. Vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima tol, kol neįsitikinsite, kad šie įgūdžiai nesutrikę.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Magrilan medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI MAGRILAN

  Gydytojas nuspręs, kokia Magrilan dozė Jums reikalinga. Laikykitės gydytojo nurodymų. Perskaitykite recepte, kiek kapsulių ir kaip dažnai reikia vartoti. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė nuo depresijos — viena 20 mg kapsulė per parą. Įprastinė dozė bulimijai gydyti — trys kapsulės po 20 mg per parą.

  Pirmąsias dvi savaites ar ilgiau Magrilan poveikio galite nejusti. Gydykitės tol, kol gydytojas pasakys, kad reikia baigti gydymą. Nesiliaukite gydytis, nepasitarę su gydytoju.

  Pavartojus per didelę MAGRILAN dozę Negerkite vaisto daugiau, negu Jums paskirta. Jei atsitiktinai išgėrėte per daug kapsulių ar vaisto išgėrė kas nors kitas, ypač vaikas, tuojau pat praneškite gydytojui ar kreipkitės į artimiausią ligoninę. Būtinai pasiimkite vaistų dėžutę, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Magrilan Jei užmiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminsite. Toliau jį vartokite nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Magrilan Gydymo nutraukti staigiai negalima, nes gali atsirasti nutraukimo simptomų. Baigiant gydymą, vaisto dozę reikia sumažinti palaipsniui, ne greičiau kaip per vieną ar dvi savaites. Kaip mažinti dozę, nurodys gydytojas.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Magrilan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tai gali būti: odos išbėrimas. Jeigu Jus išbėrė, nutraukite Magrilan vartojimą ir tuojau pat praneškite gydytojui; jautrumo šviesai padidėjimas; prakaitavimas ir niežėjimas; galvos skausmas, galvos svaigimas, nervingumas, nemiga, raumenų trūkčiojimas, traukuliai, nerimas, apsnūdimas; galvos svaigimas staigiai atsistojus; haliucinacijos, manijos reakcija, sumišimas, susijaudinimas, pernelyg pakili nuotaika, nerimas ir nervingumas, dėmesio sukaupimo ir mąstymo sutrikimas (pvz., asmenybės suvokimo sutrikimas), panikos priepuoliai; mintys apie savižudybę ir savižudiškas elgesys (tai gali būti ligos simptomai); pykinimas, vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, skonio pojūčio sutrikimas, burnos džiūvimas; silpnumas, nuovargis, žiovulys; šlapimo susilaikymas, dažnas šlapinimasis; kvėpavimo sutrikimas, dusulys; lytinės funkcijos susilpnėjimas orgazmo nebuvimas, ilgalaikė skausminga erekcija, pieno išsiskyrimas iš krūtų; plaukų slinkimas; miglotas matymas; sąnarių ir raumenų skausmas; dėminės kraujosruvos ir kitokie kraujavimo sutrikimai.

  Dėl to per daug nerimauti nereikia. Dažniausiai šie reiškiniai per keletą savaičių praeina. Jei jie stiprūs ar Jums kelia nerimą, pasakykite gydytojui.

  Jei išryškėjo kitokių sutrikimų ir manote, kad juos galėjo sukelti Magrilan, pasakykite savo gydytojui.

  Gydydamiesi Magrilan, galite šiek tiek suliesėti.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI MAGRILAN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Magrilan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Magrilan sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra fluoksetinas. Vienoje kapsulėje jo yra 20 mg (fluoksetino hidrochlorido pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, titano dioksidas (E 171), želatina, Patent mėlynasis (E 131).

  Magrilan išvaizda ir kiekis pakuotėje Kietos želatinos kapsulės, kurių korpusas yra mėlynos, o dangtelis – baltos spalvos. Kapsulės viduje yra baltų miltelių.

  Tiekiamos 30 kapsulių lizdinės plokštelės kartono dėžutėje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!