• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Maalox Maalox Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA MAALOX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistas vartojamas nuo rėmens ir skandžio turinio kilimo į stemplę žmonėms nuo 15 metų.

  Maalox yra vaistinis preparatas nuo skrandžio skausmo. Rėmenį ir skrandžio turinio kilimą į stemplę gali sukelti kai kurie maisto produktai (pvz., rūgštūs, aštrūs ir kt.), alkoholiniai gėrimai ir kai kurie vaistai (pvz., aspirinas, vaistai nuo uždegimo). Prireikus nedvejodami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Kad ligos simptomų pasireikštų rečiau, reikėtų: nepersivalgyti riebaus maisto; vengti kai kurių maisto produktų, pvz., šokolado, aštrių patiekalų, pipirų, vaisių sulčių, sodos gėrimų; valgyti įvairų maistą; reguliuoti kūno svorį ir reguliariai mankštintis; nedirbti sunkaus fizinio darbo tuoj po valgio; nerūkyti ir nevartoti per daug alkoholinių gėrimų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MAALOX

  Maalox vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) magnio hidroksidui ar aliuminio hidroksidui arba bet kuriai pagalbinei Maalox medžiagai; jeigu sergama sunkia inkstų liga. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Maalox galima vartoti tik pasitarus su gydytoju, jeigu: mažėja kūno svoris; sutrikęs rijimas arba nuolat jaučiate nemalonų pojūtį pilve; virškinimo sutrikimų atsirado pirmą kartą arba jie neseniai pakito; sergate inkstų liga.

  Jei Jūsų maiste yra mažai fosforo, suspensijoje esantis aliuminio hidroksidas gali sukelti fosforo trūkumą organizme.

  Jei per 10 dienų simptomai nepalengvėjo arba pasunkėjo, nepasidarė retesni arba padažnėjo, didinti dozės negalima. Kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nuo skrandžio rūgštį neutralizuojančių iki kitų vaistinių preparatų vartojimo turėtų praeiti pakankamai laiko (pvz., kitus vaistus galima gerti 2 val. prieš neutralizuojančius skrandžio rūgštį, o jei vartojama antibiotikų fluorokvinolonų – 4 val.).

  Maalox ir kai kurių kitų vaistinių preparatų sudėtyje yra skrandžio rūgštį neutralizuojančių medžiagų – aliuminio hidroksido ir magnio hidroksido. Norint išvengti perdozavimo, tokių vaistinių preparatų negalima vartoti kartu.

  Jei vartojate salicilatus(pvz., acetilsalicilo rūgštį) arba chinidiną (vaistas nuo širdies veiklos sutrikimo), pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes galima sąveika.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims Maalox geriamąją suspensiją galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Vartojant Maalox geriamąją suspensiją, žindyti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Maalox medžiagas Geriamojoje suspensijoje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sudėtyje taip pat yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato. Gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  3. KAIP VARTOTI MAALOX

  Maalox visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Šis vaistas vartojamas per burną. Jis skirtas tik vyresniems kaip 15 metų žmonėms. Reikėtų gerti vieną paketėlio turinį pajutus rėmenį arba skrandžio turinio kilimą į stemplę. Negalima gerti daugiau kaip 6 paketėlių per parą. Prieš atplėšdami paketėlį, švelniai jį paspaudžiokite. Suspensiją gerkite neskiestą.

  Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 10 dienų.

  Pavartojus per didelę Maalox dozę Dėl to nerimauti nereikėtų.

  Pamiršus pavartoti Maalox Dėl to nerimauti nereikėtų.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Maalox, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vartojant rekomenduojamas dozes, šalutinis poveikis atsiranda nedažnai. Didelės dozės gali sukelti virškinimo sutrikimų (viduriavimą, vidurių užkietėjimą). MAALOX sudėtyje yra aliuminio, todėl šio vaisto vartojant ilgai arba dideles dozes, organizme gali sumažėti fosforo.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI MAALOX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Maalox vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Maalox sudėtis

  Veikliosios medžiagos yra magnio hidroksidas ir aliuminio hidroksidas. 15 ml geriamosios suspensijos paketėlyje yra 600 mg magnio hidroksido ir 525 mg aliuminio hidroksido. Pagalbinės medžiagos vandenilio chlorido rūgštis, koncentruota, citrinų rūgštis, monohidratas, pipirmėčių eterinis aliejus, D-manitolis, metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, sacharino natrio druska, sorbitolis 70 % (nesikristalizuojantis), išgrynintas vanduo.

  Maalox išvaizda ir kiekis pakuotėje 15 ml geriamosios suspensijos vienadoziame paketėlyje iš popieriaus, aliuminio ir polietileno. Dėžutėje yra 30 vienadozių paketėlių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!