• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lozap H Lozap H Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LOZAP H IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Farmakoterapinė grupė – angiotenzino II antagonistai kartu su diuretikais.

  Gydytojas paskyrė Jums Lozap H, nes Jūs sergate liga, vadinama hipertenzija. Tai reiškia, kad Jūsų kraujospūdis yra didelis.

  Lozap H yra angiotenzino II receptorių antagonisto (losartano) ir diuretiko, tai yra šlapimo išskyrimą didinančio preparato (hidrochlorotiazido), derinys. Losartanas vartojamas kartu su hidrochlorotiazidu mažina didelį kraujospūdį. Losartano ir hidrochlorotiazido derinys netinka pradiniam gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOZAP H

  Lozap H vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Lozap H medžiagai; - jeigu esate alergiškas bet kokiam vaistui, kuris yra sulfamidų darinys (jei nežinote, kuris vaistas yra sulfamidų darinys, klauskite gydytojo). Lozap H negalima vartoti pacientams, kuriems yra anurija (nutrūkęs šlapimo išsiskyrimas).

  Jei nesate tikras, ar galite pradėti vartoti Lozap, kreipkitės į gydytoją.

  Specialios atsargumo priemonės Informuokite gydytoją apie visus buvusius ir esamus sveikatos sutrikimus, įskaitant alergines reakcijas. Pasakykite jam, jei neseniai stipriai vėmėte ar viduriavote. Ypač svarbu pranešti gydytojui apie kepenų ir (ar) inkstų sutrikimus, podagrą, diabetą, raudonąją vilkligę (dėl nežinomos priežasties atsiradusį sąnarių, odos ir kitokių audinių sutrikimą) arba gydymą kitokiais diuretikais (šlapimo išskyrimą didinančiomis medžiagomis), kadangi tokiais atvejais gali reikėti keisti vaistų dozes. Prieš chirurginę operaciją ar anesteziją (įskaitant nuskausminimą, kurį atlieka dantų gydytojas) pasakykite gydytojui, kad vartojate Lozap H, nes anesteziją sukeliančios medžiagos, vartojamos kartu su Lozap H gali staiga sumažinti kraujospūdį. Specialios atsargumo priemonės būtinos, jei Lozap H vartoja pacientas, kurio susilpnėjusi inkstų kraujotaka.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu, kad gydytojas žinotų, ar Jūs vartojate kalio papildų, kalį tausojančių diuretikų ar kalio turinčių druskų pakaitalų, kraujospūdį mažinančių vaistų, kitokių diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medžiagų), dervų, kurios mažina didelį cholesterolio kiekį, vaistų nuo cukraligės, įskaitant insuliną, kortikosteroidų, tam tikrų skausmą ir uždegimą slopinančių medikamentų, vartojamų nuo sąnarių uždegimo (pvz., indometacino), ličio (vartojamo nuo depresijos) ar kalcio papildų. Lozap H gali mažinti vadinamųjų kraujagysles sutraukiančių aminų (vaistų, vartojamų ūminiam kraujagyslių funkcijos nepakankamumui ir sunkioms alerginėms reakcijoms gydyti), pvz., adrenalino, poveikį ir didinti miorelaksantų (raumenis atpalaiduojančių preparatų) poveikį. Migdomieji ir raminamieji vaistai, alkoholis ir analgetikai (vaistai slopinantys skausmą) gali dar labiau sustiprinti Lozap H poveikį, t.y. sumažinti kraujospūdį. Dėl šios priežasties, jei vartojate bet kurio iš šių vaistų, praneškite gydytojui.

  Lozap H vartojimas su maistu ir gėrimais Lozap H galima gerti valgio metu arba tarp valgių.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims Lozap H vartoti negalima. Jei esate nėščia arba bandote pastoti ir tuo pat metu vartojate Lozap H, nutraukite šio vaisto vartojimą ir kiek galima greičiau pasakykite gydytojui. Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Tokia veikla galima, tik gavus gydytojo leidimą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lozap H medžiagas Specialių atsargumo priemonių dėl pagalbinių preparato medžiagų nereikia.

  3. KAIP VARTOTI LOZAP H

  Lozap H visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė yra 1 tabletė. Jos kraujospūdį reguliuojantis poveikis trunka 24 val. Kad būtų patogu ir paprasčiau atsiminti, stenkitės Lozap H vartoti tokiu pačiu paros metu.

  Vartojimas vaikams Vaikų gydymo Lozap H patirties nėra, todėl šio vaisto jiems vartoti negalima.

  Vartojimas senyviems žmonėms Lozap H paprastai daro gerą gydomąjį poveikį, šį vaistą gerai toleruoja dauguma tiek jaunesnių, tiek pagyvenusių pacientų. Daugumai vyresniojo amžiaus žmonių reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems.

  Pavartojus per didelę Lozap H dozę Labiausiai tikėtini Lozap H perdozavimo simptomai yra simptominė hipotenzija (per mažas kraujospūdis, dažniausiai pasireiškiantis galvos svaigimu), padažnėjęs ar suretėjęs širdies ritmas, per didelis šlapinimasis, sukeliantis skysčių trūkumą organizme. Perdozavimo atveju nedelsdami praneškite gydytojui, kad būtų galima skubiai suteikti medicinos pagalbą.

  Pamiršus pavartoti Lozap H Stenkitės vartoti Lozap H taip, kaip paskirta. Praleidę dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės negerkite. Toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti Lozap H Kad Jūsų kraujospūdis išliktų sureguliuotas, be gydytojo leidimo medikamento vartojimo nutraukti negalima.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl vaistinio preparato vartojimo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lozap H, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Nepageidaujamas poveikis gali būti galvos svaigimas ir skausmas, išbėrimas, pilvo skausmas, pykinimas, apetito nebuvimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, nugaros skausmas, kosulys. Pasireiškus alerginei reakcijai, pasireiškiančiai veido, lūpų, gerklų ir (ar) liežuvio paburkimu, kuris gali pasunkinti kvėpavimą ir rijimą, nutraukite Lozap H vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei šalutinis poveikis pasunkėja arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. LOZAP H LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lozap H vartoti negalima. Tinkamumo laikas nurodomas iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lozap H sudėtyje yra - Veikliosios medžiagos yra losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, manitolis, kroskarmeliozės natrio druska, povidonas, magnio stearatas, hipromeliozė 2910/5, makrogolis 6 000, talkas, simetikono emulsija, Opaspray geltonasis M-1-22801.

  Kaip atrodo Lozap H ir jo pakuotės turinys Lozap H yra geltonos, ovalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su dalijimo įranta abiejose pusėse.

  Pakuotėje yra 10, 30 ar 90 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!