• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lozap Lozap Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Lozap IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Lozap gydoma didelio kraujospūdžio liga (hipertenzija) ir širdies nepakankamumas (susilpėjusi širdies funkcija) tuo atveju, jeigu pacientas netoleruoja angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių. Lozap plečia kraujagysles, todėl širdis gali lengviau varinėti kraują po visą organizmą ir sumažėja padidėjęs kraujo spaudimas. Lozap pagerina daugumos širdies nepakankamumu sergančių pacientų širdies darbą. Lozap tabletėmis galima gydytis tik suaugusiems žmonėms.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Lozap

  Lozap vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas ) losartano kalio druskai arba bet kuriai preparato Lozap medžiagai; - jeigu esate nėščia.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradėdami vartoti Lozap, pasakykite gydytojui: - jeigu sergate arba sirgote kepenų ar inkstų liga; - jeigu buvo pasireiškusi alerginė reakcija; - jeigu neseniai vėmėte ar viduriavote.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų preparatų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais arba kalio kiekį kraujo serume didinančiais medikamentais Lozap reikia vartoti atsargiai. Kartu vartojant indometacino (vaisto nuo uždegimo) gali susilpnėti Lozap kraujo spaudimą mažinantis poveikis.Jeigu vartojama preparatų, kuriuose yra kalio, arba kalį organizme sulaikančių diuretikų (pvz., spironolaktono, amilorido, triamtereno), reikia informuoti gydytoją.

  Lozap vartojimas su maistu ir gėrimais Lozap galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėščioms moterims ir žindančioms motinoms Lozap vartoti draudžiama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Medikamento vartojantiems žmonėms tokį darbą galima dirbti tik gydytojo leidimu.

  Svarbi informacija apie kai kurias Lozap pagalbines medžiagas Specialių atsargumo priemonių dėl šiame produkte esančių pagalbinių medžiagų nereikia.

  3. KAIP VARTOTI Lozap

  Lozap visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Lozap gydymo laiką ir dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų sveikatos būklę ir kitus kartu vartojamus vaistus.

  Aukšto kraujo spaudimo gydymas Daugumai žmonių įprastinė paros dozė yra viena 50 mg Lozap tabletė. Daugumai pacientų tai kraujospūdį reguliuoja 24 valandas. Gydytojas paros dozę gali padidinti iki dviejų 50 mg tablečių. Jos geriamos iš karto arba per du kartus.

  Širdies nepakankamumo gydymas Širdies nepakankamumu sergantiems ligoniams įprastinė pradinė paros dozė yra viena 12,5 mg Lozap tabletė. Gydytojas paros dozę kas savaitę gali palaipsniui didinti iki įprastinės palaikomosios, t. y. vienos 50 mg Lozap tabletės. Ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų funkcijos sutrikimas arba kurie yra dializuojami, gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti mažiausia pradinė dozė - viena Lozap 25 mg tabletė kartą per parą. Rekomenduojama vartoti mažesnę dozę ligoniams, kurių kepenų funkcija buvo sutrikusi anksčiau,.

  Vyresniems negu 75 metų amžiaus ligoniams pradžioje rekomenduojama vartoti po 25 mg kartą per parą.

  Lozap vartojamas nepriklausomai nuo valgymų. Kad būtų patogu vartoti ir lengviau prisiminti, Lozap kiekvieną parą reikėtų gerti tokiu pačiu paros laiku.

  Pavartojus per didelę Lozap dozę Pavartojus per didelę Lozap dozę, gali pasireikšti simptominė hipotenzija t. y. žemas kraujo spaudimas, pasireiškiantis galvos svaigimu, padažnėjęs arba suretėjęs pulsas. Jeigu vaisto perdozuojama arba per apsirikimą jo išgeria vaikas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją

  Pamiršus pavartoti Lozap Lozap vartokite tiksliai taip, kaip paskyrė gydytojas, kraujo spaudimui reguliuoti. Atsitiktinai praleidus dozę, grįžtama prie įprasto dozavimo, vietoje praleistos dozės, dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Lozap Jei gydytojas paskyrė Lozap, svarbu nenutraukti vaisto vartojimo ir taip pastoviai kontroliuoti kraujo spaudimą. Jei nutrauksite vaisto vartojimą, tai gali sukelti kraujo spaudimo padidėjimą arba širdies nepakankamumo pablogėjimą. Jeigu Jums kilo daugiau klausimų apie šį vaistą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Losartanas (Lozap veiklioji medžiaga), kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau šis poveikis gali pasireikšti ne visiems. Kai kuriems žmonėms gali atsirasti galvos svaigimas, nuovargis, silpnas galvos skausmas, išbėrimas ar dilgėlinė.. Kai kurių, ypač sergančių II tipo cukriniu diabetu, pacientų, ypač tų, kurių šlapime yra baltymo, kraujyje gali padaugėti kalio. Jeigu yra inkstų funkcijos sutrikimas ir kartu II tipo cukrinis diabetas bei baltymo šlapime ir/arba vartojama kalio papildų, kalį organizme sulaikančių medžiagų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio, apie tai reikia informuoti gydytoją. Jeigu pasireiškia alerginė reakcija, įskaitant veido, lūpų, gerklės ar (ir) liežuvio sutinimą, dėl kurio gali pasunkėti kvėpavimas ir rijimas, Lozap vartojimą būtina nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Jeigu atsiranda stiprus šalutinis poveikis arba šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Lozap LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui („Tinka iki“) pasibaigus, Lozap preparato vartoti negalima. Vaistas yra tinkamas vartoti iki nurodyto mėnesio paskutinės dienos. Laikyti ne neaukštesnėje, kaip30 0C temperatūroje, originalioje pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos. Vaistinio preparato neišmeskite su buitinėmis atliekomis. Paklauskite vaistinėje, kaip tvarkyti nebenaudojamą preparatą. Tokios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lozap sudėtis - Veiklioji medžiaga yra losartano kalio druska. Vienoje tabletėje jos yra 12,5 mg, 25 mg, 50 mg arba 100 mg. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, manitolis, krospovidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas, baltasis Septifilm 752 ir makrogolis 6000.

  Lozap išvaizda ir jo kiekis pakuotėjeLozap 12,5 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, ovalios, abipusiai iškilos, dengtos plėvele. Lozap 25 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, abipusiai iškilos, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė. Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis. Lozap 50 plėvele dengtos mg tabletės yra baltos arba balkšvos, ovalios, abipusiai iškilos, dengtos plėvele, 11 mm ilgio ir 5,5 mm pločio. Abiejose jų pusėse yra įspausta vagelė. Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis. Lozap 100 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, ovalios, abipusiai iškilos, dengtos plėvele,. Abiejose jų pusėse yra įspausta vagelė. Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis.

  Vaistas tiekiamas dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 30, 60 arba 90 plėvele dengtų tablečių. Rinkoje gali būti ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!