• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lormed Lormed Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Lormed IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Meloksikamas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, naudojamas skausmo gydymui ir sąnarių uždegimui sumažinti.

  Lormed tabletės vartojamos: • trumpalaikiam simptominiam osteoartrozės (degeneracinės sąnarių ligos) paūmėjimų gydymui: • ilgalaikiam reumatoidinio artrito simptomų slopinimui: • ilgalaikiam simptominiam ankilozinio spondilito (stuburo uždegimo)) gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Lormed

  Lormed vartoti negalima: - nėštumo (nuo septinto mėnesio) ir žindymo metu; - jei yra padidėjęs jautrumas (alergija) meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei Lormed medžiagai;- --jeigu yra padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU); - sergantiems ar sirgusiems pasikartojančia skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; - esant kraujavimui iš virškinamojo trakto, kraujavimui į smegenis ar kitokiems sutrikimams, kuriems būdingas kraujavimas; - esant sunkiam kepenų veiklos nepakankamumui; - esant sunkiam inkstų nepakankamumui ir Jums neatliekama dializė; - esant sunkiam širdies nepakankamumui;

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs turėjote problemų su skrandžiu ar žarnynu; - jeigu esate vyresnio amžiaus; - jeigu Jums neseniai buvo atlikta didelė operacija; - jeigu turite kepenų, inkstų ar širdies problemų; - jeigu Jūsų kalio kiekis kraujyje yra padidėjęs; - jeigu Jūs sergate ar sirgote astma; - jeigu Jums įdėta kontraceptinė gimdos spiralė; - jeigu pastebėjote kaują išmatose; - jeigu atsiranda kokių nors odos reakcijų; (- jeigu jums atliekami kraujo ar šlapimo tyrimai (prašome visuomet informuoti, kad vartojate Lormed tabletes); - jeigu ketinate pastoti ar Jums atliekami nevaisingumo tyrimai (meloksikamas gali turėti įtakos vaisingumui); - jeigu Jūs turėjote skrandžio ar žarnyno opų ar sirgote uždegiminėmis žarnyno ligomis;

  Įspėjimai Tokie vaistai, kaip Lormed, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Meloksikamas, kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NVNU) gali maskuoti infekcinės ligos simptomus. Kitų vaistų vartojimas Informuokite savo gydytoją jeigu Jūs vartojate:- geriamųjų antikoaguliantų: vaistų slopinančių kraujo krešėjimą (varfarino, heparino, tiklopidino)), - kitųs nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), pvz.: aspirino; - ličio preparatų (vartojamų psichikos ligų gydymui); - metotreksato (vartojamo psoriazės ir kai kurių rūšių vėžio gydymui); - trombolitinių vaistų (vartojamų kraujui skystinti, sergant širdies ligomis); - kolestiramino (cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti); - ciklosporino (slopinančio imuninę sistemą); - diuretikų (skatinančių šlapimo išsiskyrimą); - kraujo spaudimą mažinančių vaistų; - kortikosteroidų (vartojamų astmos, uždegiminių ligų gydymui ar po organų transplantacijos).

  Informuokite savo gydytoją ar vaistininką, jeigu Jūs vartojate ar neseniai vartojote bet kokius kitus vaistus, net ir tuos kuriuos įsigijote be recepto.

  Lormed vartojimas sui maistu ir gėrimais Lormed tabletes reikėtų vartoti valgio metu, nuryjant nekramtytas, užgeriant vandeniu.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Lormed vartoti nerekomenduojama, o paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius, dėl padidėjusios izikos motinai i vaikui, Lormed vartoti draudžiama. Jeigu maitinate krūtimi Lormed vartoti draudžiama. Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lormed tabletės gali sukelti regėjimo sutrikimų, mieguistumą ar apsvaigimą, kurie gali turėti įtakos vairavimui ir mechanizmų valdymui. Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus, įsitikinkite, kad nejaučiate aukščiau nurodyto poveikio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lormed medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LORMED

  Lormed visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Trumpalaikiam simptominiam osteoartrozės (degeneracinės sąnarių ligos) paūmėjimų gydymui vartojama po 7,5 mg per dieną (viena 7,5 mg tabletė vieną kartą per parą arba pusė 15 mg tabletės vieną kartą per dieną). Jeigu efektas nepakankamas, Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 15 mg per dieną (t.y. iki dviejų 7,5 mg tablečių per dieną arba vienos 15 mg tabletės per dieną).

  Ilgalaikiam reumatoidinio artrito simptomų slopinimui bei ilgalaikiam simptominiam ankilozinio spondilito (stuburo uždegimo) gydymui vartojama po 15 mg per parą (dvi 7,5 mg tabletės arba viena 15 mg tabletė per dieną). Priklausomai nuo atsako į gydymą, vaisto dozę galima mažinti iki 7,5 mg per dieną (vienos 7,5 mg tabletės arba pusės 15 mg tabletės).

  Neviršykite 15 mg paros dozės! Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, bei gydomiems hemodialize, draudžiama vartoti didesnę kaip 7,5 mg meloksikamo dozę.

  Jeigu esate pagyvenęs žmogus, Jūsų gydytojas Jums gali rekomenduoti mažesnę dozę. Vaikams ir paaugliams iki 15 metų amžiaus Lormed tablečių vartoti negalima.

  Lormed tabletes reikėtų vartoti vieną kartą per dieną, valgio metu, užgeriant vandeniu.

  Gydymo tukmė: Keisti ar nutraukti gydymą reikėtų tik pasitarus su Jūsų gydytoju.

  Pavartojus per didelę Lormed dozę Kreipkitės į gydytoją ar į greitąją medicininę pagalbą ar jūsų vaistininką, jeigu išgėrėte per daug Lormed tablečių. Su savimi paimkite šį informacinį lapelį ir likusias tabletes. Pavartojus per didelę Lormed dozę gali pasieikšti nuovargis, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas, kraujavimas iš virškinimo trakto, aukštas kraujo spaudimas, inkstų nepakankamumas, kepenų problemos, kvėpavimo sutrikimų, koma, traukuliai, problemų su širdimi ir sunkių aleginių reakcijų.

  Pamiršus pavartoti Lormed Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, suvartokite ją iš karto, kai tik prisimenate, nebent atėjo laikas vartoti kitą vaisto dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Lormed Nustojus vartoti Lormed ankščiau negu paskyrė gydytojas, gali pablogėti ligos simptomai (padidėti skausmas ar uždegimas). Labai svarbu yra nenustoti vartoti vaisto prieš tai nepasitarus su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lormed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Buvo pastebėti šie šalutiniai reiškiniai:

  Dažni šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų): anemija (pasireiškia išblyškusia oda ir nenormaliu nuovargio pojūčiu), lengvas svaigulys, galvos skausmas, nevirškinimo pojūtis, silpnumo pojūtis, vėmimas, skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, viduriavimas, smarkus niežėjimas, bėrimas ir tinimas (ypač apatinių galūnių).

  Nedažni šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų): kraujo sudėties pakitimai, svaigulys, skambėjimas ausyse, mieguistumas, smarkus širdies plakimas, širdies nepakankamumas, padidėjęs kaujo spaudimas, kraujo antplūdis į veidą, kraujas išmatose, skrandžio ir plonojo žarnyno opos, stemplės uždegimas (pasireiškia deginimu ir rijimo sunkumu), skausminga burna ar burnos opos, kepenų ar inkstų tyrimų rodmenų pakitimai, odos niežėjimas, pabrinkimas, natrio ir vandens susilaikymas organizme ir kalio kiekio kaujyje padidėjimas.

  Reti šalutiniai reiškiniai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų): sunkios aleginės reakcijos, nuotaikų kaita, miego sutrikimai, sumišimas, regėjimo sutrikimai (neaiškus matymas), astmos priepuolis, skausmas dėl skrandžio ar žarnyno sienos plyšimo, skrandžio ar gaubtinės žarnos uždegimas, hepatitas (kepenų problemos), sunkios odos reakcijos (bėrimas, karščiavimas ar pūslių atsiradimas), odos jautrumas šviesai ir kepenų nepakankamumas. Nedelsiant informuokite savo gydytoją, jeigu pasireiškė anafilaktinių reakcijų simptomų (veido, lūpų tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas) ar sunkių odos reakcijų.

  Meloksikamas gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje mažėjimą ir dėl to gali sumažėti organizmo atsparumas infekcijoms. Jeigu Jūs pajutote infekcijos požymius, tokius kaip karščiavimą ir stiprų bendros savijautos pablogėjimą, ar karščiavimą su vietinės infekcijos simptomais (gerklės/ryklės/burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai), nedelsiant informuokite savo gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas dėl galimo kraujo baltųjų ląstelių skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu yra informuoti gydytoją apie vartojamus vaistus.

  Tokie vaistai, kaip Lormed, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Lormed LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant lizdinės plokštelės ar dėžutės {Tinka iki} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lormed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lormed sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra meloksikamas. Kiekvienoje 7,5 mg Lormed tabletėje yra 7,5 mg meloksikamo; kiekvienoje 15mg Lormed tabletėje yra 15mg meloksikamo - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio citratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

  Lormed išvaizda ir kiekis pakuotėje:

  Lormed tabletės yra šviesiai geltonos, apvalios su laužimo vagele vienoje pusėje. Lormed tiekiamas PVC/PVdC ir kietos aluminio folijos lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 100, 140, 280, 300, 500, arba 1000 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!