• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lorista H Lorista H Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LORISTA H IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Lorista H yra vaistas kraujospūdžiui mažinti (antihipertenzinis). Losartanas priklauso angiotenzino‑II receptorių antagonistų grupei. Jis prisijungia prie angiotenzino‑II receptorių ir slopina kraujagysles siaurinančio angiotenzino‑II poveikį, todėl plečia kraujagysles ir mažina kraujospūdį.

  Hidrochlorotiazidas priklauso šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) grupei. Jis mažina kraujospūdį dėl to, kad skatina vandens ir druskos išskyrimą. Losartano ir hidrochlorotiazido derinio antihipertenzinis poveikis yra stipresnis negu atskirų jo komponentų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA H

  Lorista H vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas losartanui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei Lorista H medžiagai. padidėjęs jautrumas vaistams – sulfonamido dariniams (jei nežinote, kokie tai vaistai, klauskite gydytojo arba vaistininko); nesišlapinate. Jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui. Specialių atsargumo priemonių reikia: Pasakykite gydytojui arba vaistininkui apie buvusius ir esamus sveikatos sutrikimus bei alergines reakcijas. Prieš pradedant vartoti Lorista H, labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu gydotės nuo cukrinio diabeto, podagros, kepenų arba inkstų ligos, raudonosios vilkligės, vartojate kitus šlapimo išskyrimą skatinančius vaistus, esate alergiškas (alergiška) sulfonamidų grupės vaistams, neseniai vėmėte arba viduriavote. Tokiais atvejais prireikus gydytojas pakoreguos šio vaisto dozę. Prieš operaciją (įskaitant dantų) ir anesteziją apie Lorista H vartojimą pasakykite gydytojui arba stomatologui, kadangi anestezijos metu gali staiga sumažėti kraujospūdis. Lorista H vartojimo vaikams patirties nėra, todėl jiems šis vaistas nerekomenduojamas. Lorista H poveikis jaunesniems suaugusiems ir senyviems pacientams yra iš esmės toks pats. Jiems skiriama vienoda Lorista H dozė, šį vaistą gerai toleruoja tiek jaunesni, tiek senyvi pacientai.

  Lorista H vartojimas su maistu ir gėrimais Lorista H galima gerti valgio metu arba nevalgius. Vartojant šį vaistą, reikėtų atsisakyti alkoholio, kadangi jis gali sustiprinti vaisto poveikį.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms Lorista H vartoti nerekomenduojama. Be to, Lorista H nerekomenduojama moterims, kurios numato pastoti. Jei šį vaistą vartojanti moteris pastojo, ji turėtų daugiau jo nevartoti ir nedelsdama pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio gydymo. Hipertenzija nėštumo laikotarpiu yra pavojinga ir motinai, ir vaisiui.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms Lorista H vartoti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Beveik visi Lorista H vartojantys pacientai gali dirbti dėmesio reikalaujantį darbą (pvz., vairuoti, dirbti su pavojinga technika). Vis dėlto kai kuriems pacientams losartanas gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą ir galvos svaigimą (ypač pradėjus gydymą), todėl prieš pradedant vairuoti arba dirbti su technika reikėtų pajusti, kaip veikia šis vaistas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista H medžiagas Vienoje plėvele dengtoje tabletėje (įprastinėje dozėje) yra 4,24 mg kalio, todėl šis vaistas gali būti kenksmingas pacientams, kuriems ribojamas kalio vartojimas (gali pasireikšti hiperkalemija). Būtina atsižvelgti, jei sutrikusi inkstų funkcija arba kontroliuojamas kalio kiekis maiste. Be to, šis vaistas gali sukelti virškinimo sutrikimų. Be to, Lorista H sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasakyti gydytojui ypač svarbu, jeigu vartojate: kalio papildus arba druskos pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio; kitus vaistus kraujospūdžiui mažinti; kitus šlapimo išskyrimą didinančius vaistus, įskaitant sulaikančius kalį; vaistus cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti, pvz., kolestipolį, cholestiraminą; vaistus nuo cukrinio diabeto, įskaitant insuliną; raumenis atpalaiduojančius vaistus; kraujospūdį didinančius aminus, pvz., epinefriną (adrenaliną); steroidus; vaistus skausmui malšinti ir nuo artrito; litį (vaistą psichikos ligoms, pvz., sunkiai depresijai gydyti); raminamuosius ar migdomuosius.

  3. KAIP VARTOTI LORISTA H

  Lorista H visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo. Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė – 1 tabletė 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali padidinti dozę iki 2 tablečių 1 kartą per parą. Lorista H galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Kad neužmirštumėte išgerti tabletės, stenkitės kasdien vartoti šį vaistą tuo pačiu laiku. Dažniausiai Lorista H vartojama ilgai. Jeigu manote, kad Lorista H veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Lorista H dozę Per didelės Lorista H dozės pirmiausia gali sukelti galvos svaigimą ir šlapinimosi padažnėjimą. Išgėrę per didelę šio vaisto dozę, atsigulkite galva ant žemos pagalvės ir nedelsdami praneškite gydytojui arba vaistininkui.

  Pamiršus pavartoti Lorista H Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę gerkite įprastu laiku. Stenkitės vartoti Lorista H pagal nurodymus.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lorista H, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dauguma pacientų gerai toleruoja šį vaistą. Vienas iš galimų nepageidaujamų poveikių yra galvos svaigimas. Prasidėjus alerginei reakcijai, kuri pasireiškia veido, lūpų, gerklės ir (arba) liežuvio tinimu, dėl kurio gali sutrikti kvėpavimas ir rijimas, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. LORISTA H LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje, originalioje pakuotėje. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!