• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Loradon Loradon Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LORADON IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Loratadinas priklauso antihistamininių vaistų grupei. Antihistamininiai vaistai palengvina kai kurių alerginių reakcijų simptomus. Loradon tabletės vartojamos simptominiam alerginio rinito ir lėtinės idiopatinės dilgėlinės gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORADON

  Loradon vartoti negalima Jeigu padidėjęs organizmo jautrumas šiam vaistui arba kuriai nors pagalbinei medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: -jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas (tokiems ligoniams gydytojas gali skirti šio vaisto kas antrą dieną).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas. Nėščioms moterims Loradon tablečių vartoti nerekomenduojama. Žindymas. Loratadino išsiskiria su motinos pienu, todėl žindyvėms nereikėtų vartoti šio vaisto.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Klinikiniais tyrimais neigiamo loratadino poveikio gebėjimui vairuoti nenustatyta. Tačiau labai retais atvejais šį vaistą vartojantys žmonės būna mieguisti ir tai gali paveikti jų gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus.

  Sąveika su kitais vaistiniais preparatais Pasakykite vaistininkui arba gydytojui, ar nevartojate kitų vaistų, ypač cimetidino, antibiotikų (pvz., eritromicino) arba vaistų nuo grybelio (pvz., ketokonazolio).

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Loradon medžiagas

  Loradon tabletėse yra laktozės (žr. 6 skyrių). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LORADON

  Loradon visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems, paaugliams ir 2–12 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 30 kg, – 1 tabletė (10 mg) 1 kartą per parą. Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg, šis vaistas nerekomenduojamas. Jaunesniems kaip 2 metų vaikams loratadino saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.

  Pacientams, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu, skiriama mažesnė pradinė dozė. Pradinė 10 mg dozė kas antrą dieną rekomenduojama suaugusiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 30 kg. Senyviems pacientams bei sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozės koreguoti nereikia.

  Tabletę reikėtų nuryti užgeriant vandeniu.

  Pavartojus per didelę Loradon dozę Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydantį gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą. Pasiimkite vaisto pakuotę ir likusias tabletes, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Loradon Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, prisiminę tą darykite nedelsdami. Negalima iš karto gerti dviejų dozių. Jei nerimaujate, pasitarkite su vaistininku arba gydytoju.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Loradon, kaip ir kiti vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Atliekant klinikinius tyrimus su 2–12 metų vaikais, dažniausi šalutiniai poveikiai buvo galvos skausmas (2,7 %), nervingumas (2,3 %) ir nuovargis (1 %). Klinikiniais tyrimais su suaugusiais ir paaugliais, skiriant 10 mg loratadino per parą alerginiam rinitui ir lėtinei idiopatinei dilgėlinei gydyti, atmetus su placebu susijusius poveikius, nustatyta, kad šalutinis poveikis pasireiškė 2% pacientų. Dažniausiai nustatytas mieguistumas (1,2 %), galvos skausmas (0,6 %), padidėjęs apetitas (0,5 %) ir nemiga (0,1 %).

  Toliau išvardyti labai reti šalutiniai poveikiai, užregistruoti vaistui patekus į rinką: Imuninės sistemos sutrikimai: alerginis šokas (anafilaksija). Nervų sistemos sutrikimai: galvos svaigimas. Širdies sutrikimai: per dažnas širdies plakimas (tachikardija), pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija). Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, burnos džiūvimas, gastritas. Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų funkcijos sutrikimas. Odos ir poodinio audinio sutrikimai: bėrimas, plaukų slinkimas (alopecija). Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: nuovargis.

  Jei kuris nors iš išvardytų poveikių kelia susirūpinimą arba pasireiškė kitoks (neįprastas) poveikis, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui. Vis dėlto nerimauti nereikėtų, kadangi daugumai šį vaistą vartojančių pacientų nepageidaujamų poveikių nebūna.

  5. KAIP LAIKYTI LORADON

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Loradon vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Loradon sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra loratadinas. Vienoje tabletėje yra 10 mg loratadino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas.

  Loradon išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Pakuotėje yra 10 arba 30 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!