• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Lomilan Lomilan Vaistai →   Pagrindinis →  

     

    1. KAS YRA LOMILAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Veiklioji Lomilan medžiaga loratadinas priklauso antihistamininių vaistų grupei. Alerginės ligos požymius sukelia alerginių reakcijų metu išsiskirinčios įvairios medžiagos (vadinamos mediatoriais). Viena svarbiausių yra histaminas. Lomilan slopina histamino poveikį ir pasižymi stipriu antialerginiu aktyvumu. Lomilan palengvina šiuos alerginės reakcijos metu išsiskiriančio histamino sukeltus požymius: perštėjimą, paraudimą, patinimą, nosies varvėjimą. Išgėrus vaisto, jo poveikis pasireiškia po 20 min. ir trunka apie 24 valandas.

    Lomilan vartojamas šių ligų gydymui ir profilaktikai: sezoninio ir nuolatinio alerginio rinito; alerginio konjunktyvito; lėtinės dilgėlinės (urtikarijos) ir kitų alerginių odos ligų.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOMILAN

    Lomilan vartoti negalima: jei esate jautrus loratadinui ar bet kuriai kitai vaisto sudedamajai daliai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei geriant Lomilan Jūsų būklė negerėja ar netgi pablogėjo, Jeigu Jūsų kepenų ar inkstų veikla yra sutrikusi. Pasakykite apie tai savo gydytojui. Gydymą Lomilan reikia nutraukti bent 2 dienas prieš atliekant odos mėginius, nes vaistas gali iškreipti tyrimo rezultatus. Nedidinkite gydytojo nurodytos dozės.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu vaistas vartojamas kartu su cimetidinu, ketokonazoliu, flukonazoliu, eritromicinu ar fluoksetinu, vaisto sukeliami šalutiniai poveikiai gali padažnėti. Alkoholis nestiprina Lomilan poveikio.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto saugumas nėštumo ar žindymo metu įrodytas, todėl nėštumo bei žindymo laikotarpiu Lomilan gydyti galima tik tuomet, kai gydymo nauda yra didesnė nei galima rizika vaikui.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų apie loratadino poveikį, vartojant jį rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimui vairuoti ar dirbti su mechanizmais, nėra.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lomilan medžiagas Vienoje tabletėje yra 0,07 g laktozės. Jos maksimali dozė per parą neturėtų viršyti 5 g. Pacientai, turintys tokius retus įgimtus sutrikimus kaip nepakantumas galaktozei, Lapp laktozės deficitas ar gliukozės – galaktozės malabsorbcija, šio vaisto vartoti neturėtų.

    3. KAIP VARTOTI LOMILAN ?

    Lomilan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Keisti dozės ar nutraukti gydymo nepasitarus su savo gydytoju negalima.

    Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai: viena tabletė vieną kartą per dieną.

    Vaikai nuo 2 iki 12 metų (kai kūno masė didesnė kaip 30 kg): viena tabletė vieną kartą per dieną.

    Vaikai nuo 2 iki 12 metų (kūno masė mažesnė kaip 30 kg): pusė tabletės vieną kartą per dieną.

    Vaikams iki 12 metų rekomenduojama skirti Lomilan geriamosios suspensijos.

    Pacientams, kurie serga kepenų veiklos nepakankamumu, gydymas pradedamas mažesne doze - 5 mg doze. Vaikams iki 2 metų Lomilan neskiriama. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko vartoti Lomilan. Jeigu jums atrodo, kad Lomilan poveikis per stiprus ar per silpnas, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

    Pavartojus per didelę Lomilan dozę: Nedelsiant pasitarkite su savo gydytoju. Per didelės dozės gali sukelti mieguistumą, galvos skausmą ar širdies plakimą. Tokiu atveju vaistą reikia kuo greičiau pašalinti iš virškinamojo trakto ir taikyti simptominį gydymą.

    Pamiršus pavartoti Lomilan: Suvartokite jo įprastą dozę kai tik prisiminėte. Jeigu iki kitos dozės liko nedaug laiko, užmirštąją dozę praleiskite, o kitą dozę gerkite įprastu laiku. Vietoj praleistosios dozės vartoti dvigubos negalima.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS ?

    Kaip ir kiekvienas vaistas, Lomilan gali sukelti šalutinį poveikį.

    Lomilan labai retai gali sukelti nesunkių šalutinių poveikių: galvos skausmą, burnos džiūvimą, silpnumą, mieguistumą. Mažiau kaip 1% ligonių padidėja apetitas, jie gali kosėti, svaigti galva, pykinti, smarkiau plakti širdis. Šie šalutiniai poveikiai nebūtinai susiję su vaisto vartojimu. Jeigu pastebėjote šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, kiek galima greičiau pasakykite gydytojui arba vaistininkui

    5. KAIP LAIKYTI LOMILAN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Lomilan sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra loratadinas. Vienoje tabletėje jo yra 10 mg. Pagalbinės medžiagos: laktozė, kukurūzų krakmolas, gelifikuotas krakmolas, magnio stearatas.

    Lomilan išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Lomilan 10 mg tabletės supakuotos lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių, kurios sudėtos į dėžutes. Dėžutėje yra 30 tablečių.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!